Ana Menü

Zihin ve Beden Dengesi için Yoga

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style sağlıklı yaşam🔝

Yogayı birkaç nedenden ötürü uygularız; formda kalmak, kendimizi dinlemek, zihnimizi boşaltmak, ruh ve beden dengemizi sağlamak için yoga sağlıklı yaşam rutinlerinin başında gelir.

Fakat nasıl ve niçin yoga yaparsanız yapın, zihin ve beden ilişkisini yarattığınızda kendinizi daha zinde ve sakin hissedersiniz.

Çünkü yoga fiziksel bir egzersizden çok daha fazlasıdır. Ruhunuza kazınan yaraları iyileştirmek, kafanızın içinde dönüp duran sorulara cevap bulmak, karar vermek, değişimi gerçekleştirmek yoganın size armağanıdır.

Yoga ruhumuza bir ayna tutar ve bize seçim yapma fırsatı verir. Yaşam kaynağı nefesi doğru kullanmak, bedenin her parçasında dolaştırmak sakinleştirici etkisi ile zihninizi gevşetir ve içinizde gerçekte neler olduğuna dair farkındalık yaratır.

Stres, kaygı, korku, öfke gibi zararlı duygu ve düşünceler yüzünden kilitlenen kaslarınız yoga ile gevşer ve kronikleşmiş ağrılarınız şifa bulur.

Yogayı hayatınızın bir parçası yapmak için önce felsefesini öğrenmeniz gerekir. Her pozun içinde doğaya ve var oluşa teşekkürü barındırdığını bilmek, sizi yaşam kaynağınız olan gerçek benliğiniz ile tanıştırır.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı