9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Zeynep Ceylan Kankat; Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

  D’She Style astroloji🔝
  D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 2 Temmuz günü saat 22.16’da gerçekleşen ve hepimizin hayatında başlangıçlara, bitişlere ve tekamül yolculuğumuzda oldukça önemli gelişmelere sebep olan Güneş tutulmasının etkilerini anlattı;
  2 Temmuz 2019 günü saat 22.16’da YENGEÇ burcunun 10. derecesinde PLUTONİK ve SATÜRYEN bir TAM GÜNEŞ TUTULMASI yaşadık.
  GÜNEŞ TUTULMALARI bizlerin hayatında oldukça önemli bir takım başlangıçlara vesile olurlar. Tamamen kadersel ve karmik etkilere sahip olan bu GÖKSEL olay, aynı zamanda da son derece güçlü bir “YENİ AY“ enerjisini de bizlerin hayatına beraberinde getirir. Böylelikle HAYAT YOLUMUZDA bizleri ileriye götürecek türde bir takım olayların meydana gelmesine vesile olur.
  TEKAMÜL yolumuzu aydınlatıcı ve oldukça kuvvetli bir şekilde ışık tutacak olan bu güçlü enerji sayesinde bizler de eskisine göre çok daha yüksek bir FARKINDALIK içinde ilerliyor olacağız. Uzun süredir bildiğimiz ve istediğimiz, ancak bir türlü cesaret edemediğimiz konularda çok daha cesur ve enerjik bir takım başlangıçlar yapmaya başlıyor olacağız. Tutulmanın Yengeç burcunda olması sebebiyle bizler eskisine göre çok daha duygusal, farkındalığı yüksek, hassas, güvenlik duygusunun ve samimiyetin önemli olduğu son derece KARMİK olan yeni bir döneme adım atarken, hayatımızda başlayacak olan yeni oluşumlara da şahit olacağız.
  Kalbimizin sesini dinlememiz, hayat amacımızı gözden geçirmemiz ve içe doğru bir yolculuk yapmamız gereken bu süreç belki de taa çocukluk günlerimizdeki anılarımıza gitmemize sebep olacaktır. Aslında Tutulmalar birer kapalı kutu gibidirler. Tam olarak tahmin edilemezler ve yaşamakta olduğumuz hayatı hızlandırmak ve geliştirmek için meydana gelirler. Ayrıca hikaye anlatıcısı ve eşzamanlılık yaratıcısı olarak da bilinirler. Tutulma etkileri bir hafta önce ve sonrasında en kuvvetli şekilde hissedilir. Ancak etkisi altı aylık bir süreci kapsar. ‘Benim hayatımda hiçbir değişiklik olmadı’ diyen bir kişi 6 ay sonra birden tutulmanın etkisi ile karşılaşabilir.
  Güneş ile Ay ölçü olarak aynı büyüklükte değildir. Güneş’in Ay’dan 400 kat büyük olması ve ondan 400 kat uzakta olması sebebiyle Dünya’dan bakıldığında aynı boyuttalarmış gibi görünürler. Bu bilgiyi sizler ile paylaşmamda ki amacım ise Sevgili Dostlarım, ilahi sistem içinde matematiksel düzene bir kez daha AŞIK OLMAMDAN kaynaklanmaktadır. Umarım teknik detaylar ile sizleri sıkmıyorumdur.
  DİŞİLİĞİN temsilcisi olan AY ile ERİL enerjiyi temsil eden GÜNEŞ‘İN bu muhteşem kavuşumu bizlere bir takım önemli mesajlar vermek için hareket ederken; kadın ile erkeğin eşit olduğunu ve tekamül etmek adına her ikisinin de içsel olarak bu enerjileri dengeli bir şekilde kullanmaması gerektiğini bizlere söylemek istemektedir. GÜNEŞ TUTULMASI AY ile GÜNEŞ’İN buluşmasıdır. GÜNEŞ (eylem) AY ise (alım)dır. Burada iki yönlü bir enerji akışı söz konusudur. Bu GÖKSEL olayın aynı zamanda bir “YENİ AY“ etkisine de sahip olmasından dolayı; aile hayatımızda ve duygusal dünyamızda bir takım yeni başlangıçlara START veriyor olacaktır.
  Normalde gökyüzünde her yıl 4 tutulma meydana gelir. Bunlar iki Ay ve iki de Güneş tutulmasıdır. Güney ve Kuzey olarak iki ayrı yönü gösteren Ay düğümleri on dokuz yılda bir aynı noktaya gelirler.
  Yengeç – Oğlak aksındaki tutulmalar serisi 1999 – 2000 yılında ve önceki tutulmalar ise 1981-1982 yılları arasında gerçekleşmiştir. Bundan bir önceki aynı seriye 127. SAROS döngüsüne ait olan YENGEÇ BURCUNDAKİ  GÜNEŞ TUTULMASININ ilki 1 temmuz 2000 yılında meydana geldi. Bu tutulma serisinin en sonuncusu ise 21 Haziran 2001’de gökyüzünde gözlemlendi. O dönemde bizlerin önünde bir takım yeni yollar ve kapılar açılmasına sebep oldu. Şimdi ise bu tutulma benzer şekilde o yollar ve kapılar arasında gerçekleşecek olan olayları hayatımıza getiriyor olacak.
  Astrolojiden bilinçli bir şekilde faydalanmak istiyorsanız şayet, geçmiş yıllarda yaşamış olduğunuz olayları ve almış olduğunuz kararları hatırlamaya çalışın derim Sevgili DOSTLARIM. Ona göre önünüzdeki dönemi tasarlamaya, anlamaya ve içselleştirmeye gayret gösterin. Özellikle de 13 Temmuz 2018 tarihi civarlarında neler yaşadığınızı hatırlamaya çalışın!
  Bu dönemde o zaman ki gibi gemimizin rotasını YENGEÇ burcuna doğru çevirmemiz gerekiyor. Ancak OĞLAK burcundaki geçmiş deneyimlerimizi göz önünde tutarak hareket etmeli ve her iki enerjiyi de son derece dengeli bir şekilde kullanmalıyız.
  Yengeç, ev, aile, emlak, anne, baba, ebeveynlik etme kapasitesi, duygular, merhamet, doğum yapma ve güvenlik konularında eğitirken, aynı zamanda da utangaçlık, bağlanma ve suçluluk hisleri ile boğuşmamıza sebep olabilir. Oğlak burcu ise hırs, kariyer, iş, patron, baba figürü, strateji, plan, disiplin, kural ve sabır konularında eğitirken, diğer taraftan ego, karamsarlık, korkular, katılık ve açgözlülük gibi sorunlar ile yüzleştirmek isteyecektir. Oğlak burcu iklim şartlarının sert ve yiyeceklerin kıt olduğu bir enerjiyi  temsil ederken, Yengeç burcu sıcak, kucaklayan, merhametli ve aynı bir anne gibi “KOŞULSUZ SEVEN” bir enerjiyi temsil eder. Dolayısıyla Oğlağın korkularına panzehir olabilecek, karanlık, kuru ve karamsar dünyasına doğacak sıcak ve umut dolu bir enerjiye sahiptir olacaktır. Bu iki uca gitmeye meyilli olan enerjiyi en iyi şekilde dengelemek, son derece adil ve dürüst olarak olayları organize etmek için sabırlı ve olgun davranmanız gerekmektedir.
  Bu sene, geçen sene olduğu (2018) gibi beş tutulma meydana geliyor olacak. Ayrıca yine geçen sene olduğu gibi MARS ve VENÜS retrosu da meydana geleceğinden dolayı bunlar bizlerin hayatında ekstra hızlı bir enerjinin kendini göstermesine sebep olacak. Adeta “TURBO“ hızında bir takım GELİŞMELER meydana gelecek.
  Bildiğiniz gibi Ay düğümleri 2018 KASIM ayından beri YENGEÇ – OĞLAK aksında hareket etmekteler. Herbirimiz kendi  hayatlarımızda farklı konu ve alanlarda 2018 Kasım ayı itibariyle bir takım zorlayıcı tecrübeler deneyimlemek zorunda kaldık. İşte şimdi yine 2 Temmuz 2019 ‘da YENGEÇ burcunda gerçekleşen bu tutulma ile birlikte TEKAMÜL yolunda bir üst seviyeye geçebilmemiz adına gökyüzü bize bir fırsat tanıyor olacak.
  Mayıs 2020 yılına kadar sürecek olan Yengeç – Oğlak aksı arasında yaşanacak TUTULMALARIN en kuvvetli ve önemlisi olma niteliğine sahip olan bu GÖKSEL aktivasyon; hepimizin hayatına pozitif bir takım başlangıçlar, ilerlemeler, gelişmeler ve öğretiler getirecektir.  Bu tutulma İNSANOĞLUNUN DA MİLADI niteliğinde bir tutulma olacaktır. Esas etkilerini 2,5 sene önce görmeye başladığımız bu tutulma hayatımızın bundan sonraki 2,5 sene sonrasında da bizleri etkilemeye devam ediyor olacaktır. Tutulma Kuzey Ay Düğümünde gerçekleştiği için bizlerin bilinçaltının olumlu tarafını harekete geçirecektir. Tutulma sırasında Ay Güneş’i örttüğünden dolayı bilinçaltı bilince karşı baskı yaparak bizlerin bilinçaltında bulunan ve iteleyip ötelediğimiz konuların su yüzüne çıkmasına yardımcı olacaktır.
  Bu tutulma aynı zamanda bir Yeni Ay özelliği taşıması sebebiyle hayatımızda sevgi, birlik ve bağlılık dolu yeni tohumlar ekmemize de vesile oluyor olacaktır. Hayatımıza bir takım yeni ve pozitif oluşumların tohumlarını ekerken, geçmişteki her türlü negatif düşünce kalıbından, kin, nefret, küskünlük, kırgınlık gibi negatif yönde işleyen her türlü duygu, düşünce ve durumdan kurtulmaya ve sevgi, birlik, sahiplenme, koruma tohumları ekmeye niyet etmeliyiz.
  Hayatımızda bizleri zorlayan gereksiz tabular, toplum ve aile konusunda yaşadığımız kural ve baskılardan özgürleşmek adına kullanabilecek olduğumuz ve bizleri özgürleştiren, kendi kimliğimiz ile yeniden buluşmamızı vesile olacak olan bu tutulmayı en güzel şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum Sevgili Dostlarım.
  Tutulmadan en çok etki alacak olan burçlar, Yengeç Burcu’nun 10 – 17 derecesinde gezegeni bulunanlar ve yine mncü burçların 10 – 17 derecesinde kişisel gezegeni olan kişiler olacaktır.
  2 – 4 Ekim arasında doğan Terazi burçları
  31 – 2 Ocak arasında doğan Oğlak
  burçları
  30 Mart’ta doğan Koç burçları
  1 – 3 Temmuz arası doğan Yengeç burçları ve 1982 doğumlu olanlar en çok etki alacak olanlardır. Tabii ki tüm SEVGİLİ YENGEÇ BURÇLARININ üzerinden ölü toprağını attığı, yeraltından yeryüzüne doğru çıktığı yeni bir altı aylık döneme başlayacaklarını söyleyebilirim. 2019 Aralık ayına kadar bir çok Yengeç ya evlenmiş gelin olmuş, ya hamile kalmış ve anne olmuş, iş, ev ya da ülke değiştirmiş olacaktır.
  2 Temmuz 2019 günü saat 22.16 civarında meydana gelen 10 derece Yengeç Burcu’ndaki Güneş tutulması ile birlikte hem ülkemiz hem de bizler bireysel olarak oldukça kadersel bir takım olayları deneyimlemeye başlıyor olacağız. Tutulma bizlerin natal haritasında hangi eve düşüyorsa o alanlarda bir takım bitişler ve yeni başlangıçlar deneyimleyeceğiz.
  PASİFİK ve GÜNEY AMERİKA’nın bazı bölgelerini de içine alan bu tutulma, 4 TEMMUZ günü Yengeç burcu olan Amerika‘yı oldukça ciddi bir şekilde etkiliyor olacaktır.
  GÜNEŞ TUTULMASININ DÜNYA üzerindeki etkilerine şöyle kısaca bakacak olursak;
  💜EVLİLİK, DOĞUM ve ÇOCUK oranında artış.
  💜 Kadın – erkek ilişkilerinde çeşitli sorunlara ve karmik yeni aşkların başlangıcına etki.
  💜Boşanmalar ve skandal olaylar.
  💜İş ve yaşam alanlarında değişiklikler.
  💜Göçler ve taşınma zorunluğu getiren doğal olaylar ve krizler.
  💜 Su ile ilgili sorunlar ve kazalar.
  💜 Büyük kuraklıklarla ve su ile ilgili problemler.
  💜 Tarım ve hasat ile ilgili öngörülemeyen sıkıntılar ve bu sıkıntıların tüketiciye yansıması.
  💜 Global ekonomik değişimler sonunda yaşanacak olan zorluklar.
  💜Kapitalizmde sonun başlangıcı.
  💜 Yabancı para birimlerindeki değişiklikler ve yerine dijital para birimlerinin gelmesi.
  💜Teknolojinin aşırı gelişimi ile birlikte bir çok sektörde özellikle bankacılıkta işten çıkarılmalar.
  💜 Ekonomik zorluklar.
  💜 Eğitim ve öğretim konusunda yenilikler.
  💜 Kadınları ve çocukları koruyacak yeni kanunların çıkarılması.
  💜Çocuklar ve kadınlar ile ilgili taciz ve şiddet haberlerinin duyulması.
  💜Bu tip olumsuz durumların önüne geçmek için yürüyüşler ve hak talepleri.
  💜 Arap dünyasının ve Arap dünyası ile iş yapan şirketlerin yaşayacağı zorluklar.
  💜Politik konular, devlet başkanları, toplumsal devrimler ve isyanlar.
  💜Dünyadaki önemli kral, kraliçe, iş dünyasından önemli patron ve siyasi liderlerin vefatları ve onlar ile ilgili gizli kalmış konular.
  💜Amerika – İran arasındaki gerginliğin artması.
  💜Şili, Uruguay, Güney Brezilya en çok etki alacak olan bölge olurken, Dünya genelinde
  sismik hareketlenmeler, halk ayaklanmaları ve yönetimsel değişiklikler meydana gelebilir.
  💜 İklimsel anormallikler aşırı yağış veya kulaklık söz konusu olabilir.
  Sevgi ile Şifa Olsun.
  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...