9.2 C
İstanbul
Pazar, Ocak 16, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Zeynep Ceylan Kankat; Venüs Retrosu

  D’She Style tavsiye eder🔝
  D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat;
  5 Ekim’de gerçekleşecek olan ve oldukça önemli etkilere sahip Venüs Retro hareketini yorumladı;
  Ne kadar hoş bir görüntü değil mi SEVGİLİ DOSTLARIM. Gökyüzünde bizler için sevgi ile çizilen bir ÇİÇEK MOTİFİ VAR!
  Bizlerden habersiz kimbilir daha ne kadar çok güzellikler gizli şu kainatta.
  İşte bunun için de adı VENÜS’tür ve SEVGİYİ ANLATIR.
  Evet biz tekrar VENÜS RETROSUNA DÖNERSEK:
  4 Ekimde VENÜS Akrep Burcunda durağan konumda
  6 Ekimde VENÜS Akrep Burcunda geri hareketine başlıyor.
  15 Kasımda VENÜS Terazi Burcunda durağan konumda
  17 Kasımda VENÜS TERAZİ Burcunda düz hareketine başlıyor olacak.
  Venüs retrosu her 18 ayda bir, 40 ile 42 gün boyunca devam eder. Venüs döngüleri ise 584 gün sürer. Retro hareketleri sırasında 5 kez Güneş ile kavuşur, bu da her seferinde 5 köşeli, 8 yılda bir kez bir pentagram meydana getirmesini sağlar.
  Bu yıl da 26 Ekimde VENÜS GÜNEŞ ile bu kavuşumu yapıyor olacak. Böylece ‘HEPİMİZ İÇİN YENİ BİR 8 YILLIK VENÜS DÖNGÜSÜ BAŞLIYOR OLACAK.’
  VENÜS retrosu genel olarak Aslan, İkizler, Oğlak ve Akrep Burcunda meydana geliyor. Her seferinde bu burçlar arasında retro yolcuğunu gerçekleştiriyor. ‘GÖKYÜZÜNDE BİR ÇİCEK FORMU MEYDANA GETİRİYOR.’
  8, 16, 32 ve 64 sene öncesine kadar gidip, bizleri hangi yıllarda, hangi burçta ve hangi konularda sevgi ile dönüştürdüğünü anlayabiliriz.
  Venüs; her 8 yılda bir aynı burçta retro hareket ediyor. Örneğin; bundan 8 yıl önce VENÜS 27 Ekim 2010 Tarihinde ‘AKREP BURCUNDA RETRO HAREKET EDİYORDU.’
  Şimdi bir düşünün bakalım, o zaman neler olmuştu Sevgili Dostlarım.
  2010-2012 arasında ne tür olaylar yaşadınız? Aldatıldınız mı, yoksa aldattınız mı? Haksız yere üzüldünüz, yoksa terk mi edildiniz? Büyük paralar ve itibar mı kaybettiniz? Sizi en değerli kılan şeylerden yoksun mu kaldınız? Kardeşinizin, en yakınım dediğiniz dostunuzun, arkadaşınızın, ortağınızın ve hatta çocuğunuzun ihaneti ile mi yüzleştiniz? Yoksa siz birilerine ihanet mi ettiniz? Birilerinin ayağını kaydırıp başkasının işini, karısını, kocasını mı sahiplenmeye çalıştınız? Sağlık problemleri ve kendi cinsel kimliğiniz ile alakalı problemler mi yaşadınız? Bir anda menopoza girip kadınlık hormanlarınız ile mi vedalaştınız? Yoksa bir anda ülke mi değiştirmeye karar verdiniz? Çok mu ağladınız? Canınız çok mu yandı? Kendinizi çok mu değersiz, sevgisiz ve terk edilmiş hissettiniz?
  Şimdi 8 yıl öncesinde yaşanmış olan bütün bu olayların karmasının, yüzleşmelerinin ve temizliğinin  yaşandığı bir zaman diliminde olacağız. Umarın bizler geçmişte mağdur olan tarafızdır Sevgili Dostlarım!
  Zira geçmişte başkalarını üzenler ve haksız yere canını acıtanlar, bu dönem oldukça zor bir sınavdan geçecekler.
  ‘TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR DİYE DEMEMİŞ BOŞUNA ESKİ İNSANLARIMIZ!’
  Aynı  zamanda ne ekersek onu biçeceğimiz yeni bir 8 SENENİN DE BAŞLANGICINDAYIZ!
  Gökyüzünde Güneş ile Venüs‘ün
  bu kavuşumdan (-,+)3 gün öncesinde ve sonrasında çok dikkatli olmakta fayda var Sevgili Dostlarım. Özellikle 27-28-29 Ekim tarihlerinde! Zira Venüs burada yanık durumda olacak ve görünmeyecek. Tekrar ışığını bizlere vermeye başladığında kendi gölge ve karanlık taraflarını daha çok ortaya çıkarmaya başlıyor olacak.
  Bugünlerde ikili ilişkiler, aşk, sanat, para ve maddi değerler ile ilgili durup beklemek ve hiçbir başlangıç yapmamak çok daha doğru olacaktır. Sahip olduklarımız ile olamadıklarımız arasında da bir tür gel git yaşayacağımız bu dönemde; her türlü konuda kıskançlıktan uzak durmalı ve bence ‘EN ÇOK SAĞLIMIZ VE DAHA SONRA SEVDİKLERİMİZ İLE HALA BERABER OLDUĞUMUZ İÇİN ŞÜKRETMELİYİZ!’
  VENÜS gezegeni TERAZİ ve BOĞA Burcunun yöneticisidir. Dolayısı ile bu durumdan en çok etki alacak olanlar onlardır. İkinci derecede ise Akrep ve Koçlar etki altında kalacaktır.
  Akrep burcu krizleri temsil eder. Dolayısı ile Venüs retrosu sırasında her türlü ikili ilişki ve para konusunda bazı ani beklenmedik bitişler, değişiklikler ve zorluklar meydana gelebilir.
  Aynı zamanda her türlü ikili ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı, beğendiğimiz yerleri ve konuları, kendimize olan özgüvenimizi, değerlerlerimizi, inançlarınızı ve para kazanma şeklimizi tekrar gözden geçireceğimiz bir dönemi de işaret eder.
  Diplomasiden uzak, oldukça hırçın ve kavgacı olabileceğimiz bu zaman diliminde; ülkeler arasında da çeşitli anlaşmazlıklar, savaşlar, tartışmalar, gereksiz ve anlamsız bazı çekişmeler meydana gelebilir.
  Bu süre zarfında herkesin ikili ilişkilerdeki beklentisinde bazı değişiklikler olabilir. İhtiyacınızın olan sevgi ve ilgiyi bir süreliğine  alamayabilirsiniz.
  VENÜS gerilemesini iki ayrı konu başlığında incelemekte fayda olduğunu düşünüyorum Sevgili Dostlarım. Zira yukarıda da belirttiğim gibi,VENÜS iki ayrı burçta ayrı zamanlarda retro hareket edeceğinden dolayı üzerinden geçeceği konular da kendi içinde farklılık gösterecektir.
  27 Haziranda başlayan zorlu ve mücadele gerektiren bir MARS retrosunu henüz tamamlayıp bu yazı nasıl bitirdik, şükürler olsun derken ve biraz olsun nefes almaya başlamışken, bu sefer de VENÜS bizleri parasal ve maddi konular, ikili İlişkiler, değer verdiklerimiz, SEVDİKLERİMİZ ve değerli hissettiğimiz alanlarda büyütmek ve tekamül ettirmek amacıyla bir SINAVA daha TUTMAYA BAŞLIYOR.
  Bir manada ölüp asla dönüşemem dediğimiz yeni kimliğimize geçiş sağlayabilir ve bu konularda yeni başlangıçlar yapmaya başlayabiliriz.
  Bulunduğumuz konfor alanınından çıkıp yüreğimizin bizi gördüğü yeni bir yaşama geçiş yapabiliriz. Venüs bu dönemde bize kendimizi göstermek ve kendi öz değerimizin farkına varmamız adına bir manada aynalık görevini üstlenecektir. Bizlere daha tutumlu olmayı, kişisel olarak daha az para ve konfor ile geçinebilmeyi deneyimletirken, Dünyaya da KAPİTALİZM‘in sonunun geldiğinin ön habercisi olacaktır.
  HEPİMİZ İÇİN YENİ BİR DÜNYA VE YENİ BİR BEN İÇİN YOLA ÇIKMA ZAMANI SEVGİLİ DOSTLARIM.
  Aslında bizler 3 Eylül’den beri VENÜS RETROSUNUN gölgeli günlerinden geçmekteyiz. Bu yolculuk, retro bitiminde gölge zamanları ile birlikte 16 Aralık tarihine kadar sürecek.
  Bir de 11 Ekim günü 10 derece KOVA Burcundaki MARS ile zorlu bir açı kalıbı meydana gelecektir ki, bu oldukça vahim ve problemli bir enerjiyi açığa çıkarıyor olacak. Son derece kuvvetli, hırslı, tutkulu, inatçı, kıskanç ve sabitlik içeren duyguları aktive edebilir.
  VENÜS RETROSU İSE URANÜS İLE KARŞIT ENERJİ İÇİNDE BİTİYOR OLACAK. Bu da bizlere bir sürü sürprizli ve beklenmedik tanışmalar, olaylar, uzun süredir devam eden toprak ile ilgili mahkemelerden haberler, eşler arasındaki boşanma davalarının sonuçlarını, miras ve ortaklıklar ile yeni ve sıradışı sonuçlanmaları getirebilir.
  VENÜS; AKREP Burcundaki yolcuğunda hiç rahat değildir. Hatta zararlı çalıştığı bir burçtadır. Bu burçta ilerlerken hiç mutlu değildir ve sürekli problem çıkarmak isteği içindedir.
  Bir de üstüne üstelik retro harekette ve kendini zararlı bir şekilde ifade ederek ortaya koyacağı bir konumdadır. Onun sevecen, yumuşak, zarif, politik, barışçıl doğasına oldukça aykırı olan MARSİYEN bir burçta, yani Akrep’te olması demek ise, her an alarm halinde, savaşma  içgüdüsü içinde, mücadeleci, kaba ve sert bir mizaca sahip biri gibi davranmasının ve hareket etmesinin beklenmesi olur ki, bu da son derece yanlıştır.
  Enerji burada son derece kontrolsüz, zararlı, zor, toy ve yanlış bir şekilde ifade bulur ve daha çok negatif yönde çalışmaya başlar.
  Üzülerek söylüyorum ki ; özellikle  çocuklarımıza son derece dikkat etmemiz gereken bir döneme girmiş bulunuyoruz!
  Venüs Akrep retro geçişlerinde cinsel suçlarda artış görülebilir. Çocuklara uygulanan cinsel istismarda da artış olabilir ve geçmişte yapılmış, saklanmış birçok tecavüz ve cinsel istismar gün yüzüne çıkabilir.
  Cinsel enerjilerde bir hayli artış olabilir. İkli İlişkilerde aldatma ve aldatılma artabilir. Geçmiş gönül maceraları ortaya çıkabilir ya da geçmişte bizlerde iz bırakmış, kalbimizi kıran veya kırdığımız eski aşklar kapımızı çalabilir.
  Çocukluk döneminden olan ya da yarım kalan tutku dolu aşklar bir anda alevlenebilir. Ama ne yazık ki sonu gelmeyecektir. Bunu da belirtmek isterim ki SONRASINDA üzülmeyin Sevgili Dostlarım!
  Tek istisna ise; VENÜS’ü doğum haritalarında, doğuştan retro olanlar için meydana gelecektir. Onlar bu dönemde hayatının aşkına, bolluğuna, bereketine ve şifasına kavuşacaklardır.
  Bildiğiniz gibi Akrep kıskanç bir tabiata sahiptir ve sevdiklerini paylaşmayı pek sevmez. İşte bu dönemde birçok birliktelik, arkadaşlık ve ortaklık aldatma, kandırılma ve aşırı kıskançlık yüzünden sonlanabilir.
  Özellikle kadınlar cinsel hastalıklara karşı kendini korumalı ve gerekli olan tüm rutin kontrollerini yaptırmalılar. Erkekler açısından ise herhangi bir virüs kapmak olası olabilir. Onun için lütfen güvenli seks ve korumayı tercih etsinler.
  Venüs bizlerin üreme ve cinsel bölgemizle alakalıdır. 2. Çakramıza denk gelir ve rengi turuncudur Sevgili Dostlarım. Estetik ve güzellik ile alakalı ameliyatlardan, bakımlardan ve yeniliklerden uzak durmalıyız. Ancak çok elzem olduğunda ve doktor tavsiyesinde yaptırılmalıdır. Özellikle de yüz bölgenize küçük veya büyük hiç bir müdahale yaptırmayın.
  Bu dönemde 2. Çakramızı dengede tutmak için turuncu renkte bir iç çamaşırı giyebilir. Kıyafet ve takılarımızda bu renge yönelebiliriz. RESİM VE MÜZİK ile daha çok ilgilenebiliriz. BİR DE KEDİLER İLE DAHA ÇOK VAKİT GEÇİREBİLİRİZ. Astrolojide KEDİ VENÜS İle sembolize edilir.
  Bu dönemde yine para ile alakalı her türlü riskli yatırım, harcama, satın alma veya satma işleminden uzak durmalıyız.
  Finansal sonlanmalar, bitişler, iflaslar ve başarısızlıklar bu dönemde daha çok görülebilir.
  Ev ve ev dekorasyonu ile ilgili konular için ise Venüs retrosunun bitmesini beklemek çok daha iyi olacaktır.
  Venüs burada oldukça sert bir mizaçta olacaktır. Bir tür MARS gibi hareket edecek ve bizi derinlere doğru çekmeye çalışacak ve dönüştürmek isteyecektir.
  Yine bu dönemde sezgilerimiz oldukça artacak ve derinleşecektir. Bu enerjiyi olumlu ve pozitif bir şekilde kendimizi, bilinçaltımızı ve ilişkilerimizi dönüştürmek için kullanmalıyız. Bu dönem aynı zamanda çok yoğun bir şifa dönemidir.
  Hazır PLUTON da ileri konumda hareket etmeye başlamışken, bu durumdan en güzel şekilde faydalanın SEVGİLİ  DOSTLARIM!
  1 Kasım itibariyle VENÜS yönetici konumunda olduğu TERAZİ BURCUNA GEÇİŞ YAPIYOR! Böylelikle enerji biraz olsun yumuşamaya başlıyor olacak. Bu dönem daha çok sanatsal faliyetlerde bulunun. Tiyatroya veya resim sergisine gidin. Resim yapın, seramik boyayın. Sizlere gelecek olan bu sanatsal ilham enerjisini iyi değerlendirmeye çalışın lütfen.
  Değerli her türlü eşyanızı çok iyi koruyun. Bir diğer yandan ise, uzun süredir kayıp olan ve sizler için maddi veya manevi değeri olan kıymetli bazı eşyalarınızı tekrar bulabilirsiniz.
  Venüs retro TERAZİ yolcuğunda tam enerjiler biraz olsun yumuşadı derken;  bu seferde bizler için ikili ilişkilerimiz, evlilik ve ortaklıklarımız ile ilgili alanda sorunlar, yüzleşmeler, bitişler ve kopmalar gündeme gelmeye başlıyor olacak.
  Hızlı ve ani kararlar vermeden önce biraz düşünün. Sakinleşmeye çalışın lütfen. Zira 1-2 Kasım tarihlerinde bu tip sonlanmalar daha çok meydana gelebilir dikkat! Boşanma ve ayrılık haberleri bir anda artabilir.
  Sonrasında üzülmemek için Venüs retrosunun geçmesi bekleyin, böylece çok daha sağlıklı bir karar vermiş olursunuz. Genelikle Venüs retrosu sırasında ayrılanlar aşıklar yine Venüs retrosu bitmeden barışırlar.
  Sevgi ile Şifa olsun.
  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...