Ana Menü

Zeynep Ceylan Kankat; Terazi Burcunda Dolunay

Shares
Dikkatlice Oku
D’She Style astroloji🔝
D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Terazi burcunda gerçekleşecek olan Dolunay’ın etkilerini anlattı;
Sevgili Dostlarım 19 NİSAN 2019  saat 14.13’de son derece önemli ve oldukça güçlü SATÜRNYEN ve KARMİK etkileri içinde barındıran, 29 derecede (ANARETİK yani bir burcun son derecesinde bulunan ve ayrıca yine oldukça zorlayıcı etkileri kendi içinde bulunduran), ikili ilişkilerdeki (evlilik, ortaklık, anlaşma ve sözleşmeler), maddi ve manevi dengeyi, hak, hukuk ve adaleti (çok hassas olan GÖNÜL TERAZİSİ yani VİCDAN‘ı) temsil eden enerjiyi bizlerin üzerinde önemli bir FARKINDALIK YARATABİLMEK adına açığa çıkarıyor olacak.
HER DOLUNAY BİZ İNSANOĞLU İÇİN BÜYÜK BİR FARKINDALIK VE GÜÇLÜ BİR UYANIŞI TEMSİL eder. Enerji artık dolmuş, son halini almış ve tamamlanmış olarak bizlerin hayatına sanki büyük bir PROJEKTÖR tutarcasına ışığını yansıtır. Terazi burcunda yaşayacak olduğumuz yarın ki Dolunay’ın bir diğer önemli etkisi ise biz astrologların Zodyak’ın bulunduğu, 15 derece TERAZİ’den -15 derece AKREP ‘e kadar ki kısmına “YANAN YOL“ adını vermekte olduğumuz kısım içinde gerçekleşiyor olmasından kaynaklanıyor.
29 derecede ve üstüne üstlük böyle bir derece aralığında meydana gelecek olan “DOLUNAY“ bizleri her zamankinden çok daha fazla zorlayabilir. Aynı zamanda hem fiziksel hem de duygusal  açıdan da oldukça yıpratıcı ve tehlikeli bir takım oluşumlara sebep olabilir.
Bu süre zarfında bizler tartışmaya ve kavga etmeye çok daha fazla bir eğilim içinde olabiliriz, LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM! Zira bu süre içinde kalp kırmamaya ekstra özen gösterelim.
KIRILGANLIK ve GERGİNLİK hisleri her zamankine göre çok daha fazla olabilir.
Yine önümüzdeki 15 gün boyunca etkisini oldukça kuvvetli bir şekilde hissediyor olacağımızın da FARKINDA olalım Sevgili  Dostlarım. O yüzden sakin kalmaya çalışalım. .Kendi içsel dengemizi bozacak,her tür davranış kalıbından uzak duralım.
Karşımızdaki kişi ve olayanlara karşı verecek olduğumuz tepkilerde kendimizi kontrol altında tutmaya çalışalım.
Neticede  Dolunaylar  bizlerin dürtüsel olarak, yani hayvansı tarafımızı etkilerken bizler de İNSAN OLDUĞUMUZUN daha doğrusu, DÜNYA denen bu sınav yerine TEKAMÜL  etmek ve İNSAN-I KAMİL olma yolunda küçük de olsa bir adım atmak üzere burada olduğumuzun FARKINDALIĞI içinde hareket etmeliyiz.
En gergin burçlar KOÇ VE TERAZİ olacaktır pek tabii ki, daha sonrasında ise OĞLAK, YENGEÇ, İKİZLER ve KOVA BURÇLARI gelecektir!
Dolunay‘ı  NÜMEROLOJİK açıdan inceleyecek olursak;
Tüm ay boyunca sizlere 19 ve 9 sayısının gizemli, karmik ve bir o kadar da bizlerin hayatında ne kadar önemli bir rol üstlendiğini yazdım. Bununla ilgili bir yazı yazacağım ancak aşırı yoğunluk ve biraz da sağlık sorunları nedeniyle bir türlü verdiğim sözü tutamadım özür dilerim. Ancak en kısa süre içinde yazmaya gayret göstereceğim.
Şimdi yine sizlerin dikkatini 19 ve 9 sayına çevirmek istiyorum.
Tarih 19 NİSAN 2019 (1+9+2+0+1+9=21) (2+1=3) saat 14.13 (1+4+1+3=9).
EVREN; MATEMATİK VE İNSAN 3, 6, 9  sayısı ve onun sonsuz katları üzerine kurulmuştur. 3*3=9 gibi.
9 sayısı herhangi bir sayı ile çarpılınca, çıkan sonucun rakamlarının toplamı da her zaman “9” verir.
Bunu kısa bir ön bilgi gibi kabul etmenizi rica ediyorum.
Ve tekrar TERAZİ  burcunda gerçekleşecek olan DOLUNAY yazıma geri dönmek istiyorum.
Bu Dolunay ikili ilişikilerle ilgili  önemli seçimler ve kararlar adına bir hasat dönemi niteliğinde olacaktır. Bazı sonlanmalar meydana gelebilir. Sosyal gerilimler, anlaşmazlıklar, uzlaşma sağlanamaması neticesinde ortaya çıkacak olan tartışmalar, çatışmalar ve karar mekanizmalarındaki süpriz ve sarsıcı olaylar neticesinde bir takım değişiklikler ve toplumsal olarak farkındalık kazandıran durumlar söz konusu olabilir.
TERAZİ burcunda yaşanacak olan Dolunay ‘ın 29 derecede olması ve yanan yolda gerçekleşmesi dışında üçüncü bir başka çok önemli ve kendisini her ay gerçekleşen dolunaylardan ayıran bir başka özelliği ise hem aynı ay içinde hem de aynı burçta (TERAZİ BURCUNDA) yaşanacak olan bir dolunay olmasından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde aynı ay içinde 2. kez tekrarlanan bir DOLUNAY meydana gelirse, buna astrolojik olarak  “MAVİ DOLUNAY “ denir.
Bundan bir önceki DOLUNAY ise 0 derece TERAZİ burcunda 21 Mart‘ ta 2019 tarihinde gerçekleşmişti. Şimdi ise 29 derecede yine TERAZİ burcunda 2. kez bir Dolunay gerçekleşiyor olacak. Dolunay sırasında ay boşluk enerjisi içinde olacak.
Bu da pek de hoş olmayan bir boşluk ve belirsizlik enerjisini etrafa yayıyor olacaktır.
Ay karanlıklar vadisinde öylece dururken, aynı zamanda yanan yolda yani  Vita COMBUSTA durumda olacak. Böylelikle bizlerin üzerinde oldukça iç sıkıcı, sonu belli olmayan, şansız ve talihsiz, kaygı ve endişe verici bir ruh hali yaratabilir.
Ancak daha önce yaşanan 21 Mart’ta 0 derecede meydana gelen TERAZİ Dolunay’ındaki ilk belirsizlik ve tecrübesizliğinin yerini şimdi 29 derecede gerçekleşecek olan yine TERAZİ  burcundaki sonlanma ve olgunlaşma enerjisine sahip olan ama bir diğer taraftan da zorlu bir sınavı geçmek adına verilecek olan son bir mücadeleyi ve onun için verilen zorlu bir takım deneyimleri kendi içinde barındırmakta olacaktır.
Tekamül sürecindeki bir ruhun bir sonraki aşamaya geçmesi için giderecek olduğu son sınav öyle sanıldığını gibi pek de kolay bir şekilde gerçekleşmemektedir. Ruh’un türlü aşamalardan geçmiş olması ve tecrübe ettiği konuları içselleştirmiş olması gerekmektedir.  Bir alt sınıftan gelen veya kalan ders ile bir üst sınıfa geçemeyiz. Dolayısıyla haritanızda 29 derecedeki gezegen ve ev girişlerindeki enerji de aynı disipline sahip olarak hayatlarımızda şekil almaktadır.
Bu DOLUNAY ‘ın bir başka derin ve ruhani anlamı daha var ki O da BERAT KANDİLİNE denk geliyor olması Sevgili Dostlarım. Tabii ki bu oluşum bir tesadüf  değil. Evren’in kendi matematiksel ve o muhteşem ilahi düzeninin bir parçası olarak, meydana gelmekte olan bu olay karşısında sonsuz bir sevgi ve saygı ile eğilmekteyim.
Kurban olduğum ALLAH’IMIN bir lütfu olarak sanki KAİNATTAKİ TÜM BİLGİLERİN BULUNDUĞU LEVH -İ MAHFUZDAN dünyamıza indirildiği gece olarak kabul edilen BERAT KANDİLİNİN bu geceye denk gelmesi ve “BERAAT “ etmenin kelime anlamının  ise temize çıkmak ve aynı zamanda suçsuz olduğunun kanıtlanması anlamına gelmesinde saklı olan mucizevi “SIR“ ve enerjidedir. Bu enerji çok büyük bir  ”ŞİFA“ enerjisini kendi içinde taşımaktadır.
İyileşmez  denen sağlık problemlerinin, düzelmez denen ilişkilerin, ayrılıkların, yanlışların ve küslüklerinde bir mana da yenilenerek düzeltilmesine, iyileşmesine ve sevgi ile bitirilmesine yardımcı olabilir.
İki öncü niteliğe sahip olan ama birini MARS diğerini ise VENÜS’ÜN yönetmekte olduğu ERİL ile DİŞİL enerjinin birbirine karşı durduğu zihin ile duygu arasında yaşanmakta olan ikilik enerjisisinin dengeye gelmesi adına verilen mücadelenin son derece adil, hakkaniyetli ve vicdani bir takım yükümlükleri de beraberinde getirecek olan güçlü bir DOLUNAY fazı bizleri beklemekte Sevgili Dostlarım.
Venüs ‘ün DOLUNAY sırasında hala BALIK burcunda olması ise; sanırım Evren’in bize vermiş olduğu bir bonus olmalı. Çünkü tüm bu agresif etkiler altında (MERKÜR KOÇ,  MARS İKİZLER ve DOLUNAY etkisi vs derken ) VENÜS’ÜN böylesine ilahi bir etki altında bizlere verecek olduğu yumuşak, uyumlu, anlayışlı ve karşısındaki ile empati kurma gücüne sahip ve değer veren bir ruh hali içinde olmasına yardımcı olacak türde enerjiler gönderdiği için binlerce kere şükür etmeliyiz.
Bu süre boyunca hepimizin odak noktası bu iki Dolunay arasında gerçekleşen bir düşüncenin, bir kararın, bir aşkın, bir eylemin çok tutku dolu bir şekilde fazla düşünmenden, derine inmeden ve kural tanımaz bir şekilde başlaması sebebiyle adalet terazisini bozan bir takım olayların bedelini ödetmek üzere gelişiyor olacak.
Ancak her ne kadar kendisi retro pozisyonda olasa dahi bu Dolunay’a pozitif bir enerji içinde bakan JÜPİTER sayesinde bizler şayet vicdanlı, ilkeli, ahlaklı, hak ve hukuku göz önünde bulunduracak şekilde hareket edersek her türlü mücadele adına yüce Yaradan’ın “İLAHİ YARDIMINI “ sonuna kadar yanımıza alıyor olacağız.
Dolunay haritasının yükselen burcu ASLAN BURCU olarak tespit edilmekte, dolayısı ile sabit ve hükmetmek isteyen bir güç gösterisine sebep olabilecek şekildeki kavgalar, düşünmeden acele bir şekilde verilecek olan kararlar ve hükümler yüzünden bir takım sorunların yaşanmasına sebep olabilecek bir enerji açığa çıkabilir. Bir anda yaşanacak olan ayrılıklar, mağduriyet, aldanış, aşk, hayal kırıklığı, yıkım ve bu etki altında iken alınan aceleci kararlar sonucunda yaşanacak olan üzücü durumlar söz konusu olabilir.
Ancak bu Dolunay’ın bence “SÜPERMAN ‘İ “ veya KURTARICISI  film tam bir belirsizlik ve son derece gergin enerji ile bitiyor derken, bir anda ortaya çıkan GÜNEŞ İLE ÜRANÜS ‘ÜN kavuşum yapan adeta yeni bir GÜNEŞ kadar güçlü bir ışığı ile ortalığı aydınlatıp, engellenmesi ve karşısında durulması imkansız bir İLAHİ ADALET ‘in tecelli etmeye başlıyor olması olacaktır.
Yapılan haksızlıkların mutlaka ortaya çıkacağını ve ADALETİN her zaman en doğru şekilde vuku bulacağını bizlere gösteriyor olacak. Bugüne kadar kul hakkı yiyenler, kardeşine,  bacısına, eşine, kocasına, çocuğuna, gelinine, damadına, kayınvalidesine, annesine, babasına  veya çalışanına haksızlık yapan, beddua eden, büyü yapan, yaptıranlar, parası var olup da saklayan, paylaşmayan, aklı fikri başkasının malında mülkünde olan, dedikodu yapan, karşısındaki kişileri kınayan, kendini hep haklı ve güçlü, yenilmez görenlerin bence korkmaları gerekmektedir.
Aşk ilişkilerinde gerçekler, aldatmalar ve tüm gizli saklı olan konular bir anda ortaya tüm çıplaklığı ile çıkabilir. İkili ortaklıklardaki kandırmacalar, saklanan durumlar ve parasal konulardaki aksamalar yüzünden birtakım ciddi problemler yaşanabilir. Hukuksal ve mahkemelik durumlar bir anda ortaya çıkabilir. Parasal konularda verilen bir takım sözler yerine getirilmeyebilir. Tazminat veya alınan borçların geri ödenmesi gibi konularda aksaklıklar, itirazlar söz konusu olabilir. Arkadaşlıklarda bitişler olabilir, arkadan yapılan dedikoduvari konuşmalar bir anda gün yüzüne çıkabilir. Sanat camiasında bir  takım kavgalar, ayrılıklar, aldatmalar ve öfke patlamaları yaşanabilir. Bazı gruplar, partiler ve dernekler de yine ayrılık ve kopuş haberleri gündeme gelebilir. Cinsel enerji tavan yapacağı için  önümüzdeki 15 gün boyunca aldatmaya oldukça meyilli olabiliriz, bence uzak durun! Çünkü ASLINDA aldatan kişi sadece kendini ALDATIYORDUR! Ve ne yazık ki bunun farkında  değildir.
Çocuklarınıza sevgi dolu, yumuşak, sıcacık ve kucaklayan bir enerji ile yaklaşın lütfen! Zira baskıcı bir tutum içinde yaklaşacak olursanız hiç ummadığınız tepkiler ile karşılaşabilirsiniz ve aranızdaki ilişkide kalıcı bhasarlar oluşabilir. Bu yüzden dikkatli olalım lütfen! Evet bizler onların annesi ve babası olabiliriz. AMA ASLA SAHİPLERİ DEĞİLİZ. Aramızda saygı ve sevgi dolu bir ilişki şekli olmalı ve unutmamalıyız ki  onlar bizlerin bir üst modeli olarak bu dünya deneyimine gelmiş bulunmaktalar. Zaman zaman bizlerin de onlardan öğrenecek çok fazla şeyi bulunmaktadır. O yüzden aranızdaki sevgi bağını incitmeden, baskılamadan ve kendinizden uzaklaştırmadan GÜVENE ve SEVGİYE dayalı bir bağ kurmalısınız Sevgili Dostlarım.
Bu dolunay sonrasında daha önce eşinden ayrılmış olanlar yeni bir evlilik yapmak adına cesaretlenebilir, veya 2 . ya da 3. kez evlilik kararı alabilir. Yine bu süre içinde ev ve emlak konularında bir takım hareketlenmeler söz konusu olabilir. Kiralama, satın alma ve satma konusundaki durağanlık ortadan kalkarak daha hareketli bir döneme geçiş yapılabilir. Bir taraftan sanatçılar ile ilgili ani boşanma, ayrılık, evlilik gibi haberler gelirken, diğer taraftan ise kayıp haberleri gündeme gelebilir.
Yine uluslararası bir sanatçı, aktör veya sanatsever ile ilgili bir takım şaşırtıcı haberler, kayıplar, hırsızlıklar, tarihi veya sanatsal eserler ve sanatçıların gerçek eserlerinin üzerinden yapılan yolsuzluk haberleri gündeme düşebilir. Bir kralın veya devlet adamının, bakan veya başbakan gibi kişilerin özel hayatındaki gizli ilişkileri, ortaklıkları ve kayıp haberleri gündem konusu olabilir.
Sağlık konusunda kemiklerinize, eklem yerlerinize, dişlerinize ve cildinize dikkat edin lütfen. Baş, bel, kalça ve uyluk kemikleri başta olmak üzere bu dönemde her türlü ağrı artabilir.
Bu dönemde hamilelik oranında artış olabileceği gibi problemli veya dikkat gerektiren hamilelerin kendilerine eksta özen göstermeleri gerekebilir.
Ülkemiz için ise özellikle yapılacak olan her türlü söylemlere, açıklamalara, söylenecek olan her söze ve karara “EKSTRA” dikkat edilmesi gereken bir sürecin içinden geçmekte olacağımızın FARKINDA olalım lütfen. Bir takım tartışmalar, atışmalar ve gereksiz bazı ortalığı karıştırmak isteyen, kavga amaçlı yalan yanlış haberler ortaya atılabilir. LÜTFEN SAKİN ve AKLI SELİM DAVRANALIM, OYUNA GELMEYELİM!
Bu süre zarfında her duyduğunuza inanmayın lütfen. Çocuklar, eğlence yerleri ve merkezleri, tiyatro, sinema ve sanatçılar ile ilgili bir takım olaylar meydana gelebilir. Buraları ile ilgili alınacak kararlar halkı rahatsız edebilir. Özellikle kadınları ilgilendiren konularda alınacak olan kararlar adına tepki verilebilecek durumlar söz konusu olabilir.
Herkesin sinirlerine hakim olmasının gerekli olduğu bu süre zarfında hiçbir kavga ve tartışma ortamına dahil olmayın lütfen. Milletçe içine çekilmeye çalışacağımız her türlü oyunun farkında olalım. Bu süre zarfında ordu ve güvenlik güçleri ile alakalı bir takım olaylar günümdeme gelebilir. Ülkemizin düşmanlarına karşı son derece dikkatli olması gereken bir dönemden geçmekteyiz. Bir takım gizli belgeleri ve bilgileri bir anda yayınlama ve ifşa etme durumları söz konusu olabilir. Mecliste son yılların en hareketli, en sürprizli, ani ve şaşırtıcı olayları yaşanabilir. Üst düzey bir devlet adamı kendisinden hiç beklenemeyen davranışlar ve söylemlerde bulunabilir. Ağzımızı açık bıracak bir takım kararlar alınabilir. Yine aynı şekilde hayatınızdaki eril enerjiye sahip baba, koca veya otorite konumundaki kişilerin son derecede çocukça ve egoistçe davranışlarına maruz kalabilirsiniz.
Sevgi ile Şifa olsun.
Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.
Yukarı