9.2 C
İstanbul
Salı, Haziran 7, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Zeynep Ceylan Kankat; Oğlak Burcundaki Güneş Tutulmasının Etkileri

  D’She Style astroloji🔝

  D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat yılın ilk Güneş tutulmasının önümüzdeki altı ayı içine alan etkilerini yorumladı;

  Gökyüzünde 2019 yılının ilk GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşmeden bir gün önce dört gezegen, toprak grubunun temsilcisi olan OĞLAK Burcunda bir stelyum meydana getirmiş durumda idi Sevgili Dostlarım.

  5 OCAK 2019 günü MERKÜR’de Yay Burcundan çıkıp OĞLAK burcuna geçiş yapması ile birlikte Oğlak burcundaki gezegen sayısı beş olurken, AYın da OĞLAK BURCUNA geçmiş olması sebebiyle, gökyüzündeki Oğlak stelyumunda gezegen toplanması da altı sayısına yükseldi.

  PLÜTON, SATÜRN, GÜNEY AY DÜĞÜMÜ, GÜNEŞ, MERKÜR ve AY, 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 04.28’de gerçekleşen OĞLAK BURCUNUN 15 derecesindeki GÜNEŞ TUTULMASINA böylelikle tam kadro halinde hazırlandılar.

  Hepsi kol kola girmiş kalıcı, sağlam ve uzun ömürlü olacak yeni bir oluşumun öncülüğünü yapmak adına çoşku dolu bir şekilde hareket ederek bizlerin hayatlarında yeni bir yapılandırmayı başlatmak üzere harekete geçtiler.  

  Tutulmalar bizlerin hayatında bazı konu başlıklarını ön görülmez bir şekilde hızlandırıp büyütme gücüne sahiptirler. Önümüzdeki zaman diliminde ise yaklaşık 2020 Haziran ayına kadar ki tutulmalar boyunca da bizler karmik derslerimizi YENGEÇ-OĞLAK aksı üzerinden almaya devam edeceğiz.

  İşte şimdi 2019 yılına ilk olarak başladığımız OĞLAK BURCUNDAKİ tutulma serisi ile birlikte bizler dersimizi; kariyer, hırs, sabır, plan, disiplin,  strateji, otorite konularına odaklanmak üzere zorlarken, diğer taraftan da korkularımız, ego, karamsarlık, sınırlar, kısıtlamalar, katılık ve açgözlülük gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kalarak başlıyor olacağız.

  Oğlak burcu tabiatı gereği soğuk ve sert kış ayları ile kıtlık bilincinin olduğu Kuzey yarım kürede gerçekleşir ve hayatta kalma korkusunu simgeler. Karşı tarafında bulunan Yengeç burcu ise Güney yarım kürede gerçekleşir ve koşulsuz sevgi, merhamet, korumacılık ve anaçlığı temsil ederek ilahi dengeyi sağlar. Şimdi Evren’den bizlere gönderilen bu anlamlı, gizli ve çeşitli işaretler içeren tutulmaların birincisini deneyimlerken çok dikkatli olmalı ve önümüzdeki altı aylık dönem için kendimize bir plan ve program yapmalıyız Sevgili Dostlarım.

  Güneş tutulması Güneş ile Ayın birleşmesi yani birbirlerine bir manada kavuşması sonucunda meydana gelir ki burada eşit bir alım ve hareket hızı mevcuttur. Bu da bizler için oldukça kuvvetli bir Yeni Ay enerjisini demektir. 2019 yılında yapmak istediğiniz her şeyi başlatmak için bu enerjiden faydalanabilirsiniz.

  Bu tutulmada başrolde olan PLUTON’un etkisi ile birlikte hepimizin hayatında bir takım kalıcı değişim ve dönüşümler söz konusu olacak gibi durmakta. Özellikle de bugüne kadar saklı kalmış en derinlerde uyuyan, kendi öz kimliğimizin ve gerçek potansiyellerimizin ortaya çıkması için önümüzdeki 2-3 aylık süre içinde bir takım olayları ardı sıra yaşamaya başlıyor olacağız. Ancak özellikle 15 derece Güneş’i, Ay’ı ve yükseleni Oğlak ve Yengeç burcunda olanlar başta olmak üzere ve kişisel gezegenleri bu dereceye -+2 orb yakın olanlar da aynı şekilde etki altında kalacaktır. Ayrıca hepimizin kendi kişisel haritasında bulunan Oğlak burcunun kestiği veya bulunduğu ev ile ilgili konularda bir takım yeniliklere start veriyor olacağız.

  Son derece somut ve kalıcı değişimlerin başlangıcı niteliğinde ki bu tutulma içimizde var olan bazı  gizli korkularımızı tetikleyerek bizleri yenilemeye ve ihtiyacımız olan değişiklikleri yapmak için zorlamaya başlıyor olacak. Tabii bunlar için bir takım şeylerden vazgeçmemiz, veda etmemiz, elimizdekilerin kıymetini bilerek akıllı ve dengeli hareket etmemiz, sınırlar koymamız, akılcı riskler almamız, her türlü maddi konu ile alakalı olabildiğince küçülmemiz ve tasarruflu olmamız, çalışkan, plan ve hedef odaklı olmamız, kendi işimizi kendimiz yapmamız, kimseden ekstra bir yardım beklemememiz, tecrübelerden ve nasihatlardan bolca faydalanmamız gerekiyor.

  Güneş tutulmasının ilk etkilerini hemen ufak ufak yaşamaya başlıyor olsak dahi esas sonuçlarını almak için bir sonraki tutulmayı beklemek zorunda kalacağız. Ancak burada en önemli şey bizlerin yenilenmek için değişime ne kadar açık olduğumuz ile alakalı olacaktır. İnsanların alışkanlıklarından vazgeçmesi ve kendi konfor alanından çıkıp yeni bir düzene alışması, her zaman kolay olmaz. Bunun için de genellikle bir adaptasyon sürecine ihtiyaç vardır. Ancak bu süreci hızlı bir şekilde yaşamayı ve benimsemeyi başaranlar için 2019 yılı gerçekten güzel ve başarılarla dolu bir yıl olacaktır.

  Çünkü hızlı bir köklenmeye ve yeniliklere adapte olup yeni hayatımıza yön vermemize imkan tanıyacaktır. Hepimizi aşk, evlilik, ortaklık, ilişkiler, parasal konular, sosyal hayatımız, ev hayatımız, ailemiz, iş hayatımız, sağlığımız, yaratıcılık ve kendimizi ifade etme şeklimiz, büyümek ve gelişmek ile ilgili konularda bazı yeni yapılanmalar beklemekte olacak.

  Satürn iş başında olunca bir ciddiyet ve resmiyet söz konusudur her zaman. O Yüzden bu dönemde hayata son derece ciddi bir gözle bakılmalı ve bu dönemi büyümek için iyi bir fırsat haline dönüştürmek üzere harekete geçilmelidir.

  Önümüzdeki bahar aylarına kadar yapmamız gereken bir sürü iş ve çözmemiz gereken zor test soruları olacaktır. Her kışın bir baharı, her baharın bir yazı vardır. Şimdi bizler de bu depresif ve kasvetli atmosfer içinde oturup boğulmaktan ve sıkılmaktansa elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalı, kendi dönüşümümüze katkıda bulunmak için çaba sarfetmeliyiz.

  Eminim bu süre tamamlandığında karşımızda duran yeni bizden çok ama çok fazlasıyla gurur duyacağız. Kendi içimizdeki gücün farkındalığı içinde olup bir kez bunu deneyimlemeye başlayınca kendimizi eskisine göre çok daha farklı bir şekilde ortaya koymaya başlıyor olacağız. Bu durum etrafımızdaki kişileri ve olayları da daha farklı bir şekilde deneyimlememize sebep olmaya başlayacak elbette. 2018 yılı itibariyle kendimize duyduğumuz güvenin artışı, yaşayan her türlü canlıya karşı olan duyarlılığımız ve karşımızdaki kişilere karşı daha fazla empati duymaya başladığımız bu dönemde; kendimize olan saygı ve sevginin aynısını karşımızdaki kişilere gösterebiliyor olacağız.

  Elbette ki bu tutulmadan ülkemizde oldukça fazlasıyla etki altında kalacaktır. Zira Türkiye haritasını Yengeç Burcundaki Pluto etkisi altına alacak ve Türk halkının derinlerde yatan karmik güçlerini ve korkularını gün yüzüne çıkarmak ve sahip olduğu o asil kandaki gücün farkına vararak bu korkuların üzerine gitmesine yardımcı olurken; aynı zamanda BÜYÜK BİR UYANIŞA GEÇMESİNE sebep olacaktır.

  Bugüne kadar gizli saklı kalmış bir sürü konunun açığa çıkmasıyla birlikte çok önemli gelişmelerin  yaşanacağı bu süre zarfında, hem ekonomik hem de siyasi açıdan ve dış ilişkiler ile ilgili bazı önemli olaylara tanıklık edeceğiz. Halk da kendisindeki eksiklikleri ve yenilenmeye olan ihtiyacı konusunda oldukça ani ve beklenmedik bir şekilde uyanışa geçerken bir takım farkındalıklar içinde kendi ihtiyaçlarını tekrardan düzenlemek için bazı yapılanma arayışlarına girecektir.

  Türkiye açısından Jüpiter’in Yay Burcu geçişi sebebiyle oldukça şanslı bir takım fırsatların ayağımıza geleceği bu seneyi yöneticilerimizin çok iyi değerlendirmesi gerekiyor . Zira JÜPİTER’İN olduğu yerde olayları büyüten ve daha krizli bir hale sokmaya meyilli olan enerjisini iyi idare etmemiz gerekiyor. Bu etkinin FARKINDALIĞI içinde hareket edilmesi ve krizlerin fırsata dönüştürülmesi gerekmektedir. Bizlere düşündüğümüzden çok daha fazla büyüme ve gelişim imkanı sağlayacaktır. Umarım bizler için öyle olur.

  Zira önümüzdeki 7 yıl boyunca URANÜS Mart ayı itibariyle ülkemizin Güneş’inin tam karşısından geçerek hem ülke yöneticilerini hem de bizleri halk olarak hiç beklenmedik, sıradışı ve ani bir takım olaylara tabii tutacaktır. Elbette toprak ve sabit olan BOĞA Burcundaki devrimi hiç de kolay olmayacaktır. İnatçı ve dediğim dedik bir tutum içinde olan Boğanın değişim içine girmesi mutlaka zor ve ses getirecek bir takım olaylara sebebiyet verecektir.

  Satürn, Oğlak ve Uranüs Boğa transiti sebebiyle hayatımızın her alanında güvenlik, sağlamlık ve kalıcılık ile alakalı bir takım problemler ile uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bu süre zarfında bugüne kadar bilinçaltımızda bastırmış olduğumuz veya yok saydığımız güvenlik ihtiyacımız, maddi ve manevi konular ile alakalı korkularla yüzleşerek kendimizi özgürleştirebileceğimiz ve bu korkuların bundan sonrasında artık bizleri kontrol etmesine son vereceğimiz yeni bir döneme başlıyor olacağız.

  Eskisine göre her birimizin çok daha fazla sorumluluk almaya başlayacağı bu dönemde ailemizin, sevdiklerimizin ve çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için çok daha fazla çalışıyor olacağız. Eskiye duyulan özlem artarken gelenek ve göreneklerimiz de son derece önemli olmaya başlıyor olacak Sevgili Dostlarım.

  Bu süre zarfında Türkiye‘nin iç güvenliğini tehdit edebilecek, halkı huzursuz edecek türde bazı gruplaşmaların sebep olacağı kontrol dışı olaylar ve gizli düşmanlıklar meydana gelebilir ve hükümetin alması gereken bazı önemli siyasi kararlar ve önlemler olabilir.
  Ülke ekonomisi ve finans ile ilgili yapılacak bazı öngörüler, kararlar ve özellikle borsa gibi riskli alanlarda yaşanacak bazı büyük yanılgılar da söz konusu olabilir. Hükümet ülke ekonomisinin kötüye gidişinden ve sürekli dalgalanma halinde olmasından dolayı ülkemizin ileri gelen büyük ve saygın iş adamlarının, yöneticilerin ve firmaların zor duruma düşmesi sonucunda ekonomik kararlar almak zorunda kalabilir. İnşaat sektörü, ev, arsa ve emlak ile ilgili yeni yapılanmalar ve kentsel dönüşümün devam etmesi adına bazı yeni kolaylaştırıcı kanunlar alınabilinir.

  Özellikle Haziran ve Temmuz ayı itibari ile emlak fiyatlarında hızlı bir düşüş yaşanabilir. Eski tarihi kalıntıların ortaya çıkması ve tarihin karanlıkta kalmış olan sırlarının gün yüzüne çıkması sonucunda bazı kültürel bilgilere tekrar kavuşabiliriz. Antikaya ve eski nostaljik eşyalara olan merakımızda bir artış gözlemlenebilir.

  Ülke sınırlarının ve özellikle komşu ülkeler ile aramızda var olan güvenliği zora sokacak ve krizlere sebep olabilecek türde bazı olaylar meydana gelebilir. Yurtdışında yakalanmış veya halen suçlu olup yakalanamamış olan kişiler ile ilgili siyasi davalar hakkında yeni oluşumlar ve kararlar söz konusu olabilir.

  Tutulmanın görüldüğü yerlerde, Doğu Asya ve Pasifik bölgesinde, Alaska, Çin, Japonya, Rusya ve Hindistan’da bazı toprak hareketlenmeleri gözlemlenebilir.

  Global olarak Oğlak Burcundaki bu tutulma toplumsal açıdan şirketler, holdingler, büyük firmaların yönetici konumundaki kişileri bir hayli etkileyecektir. Zira çalışanlarına haksız yere zulm eden, onların emeklerinin karşılığına tam olarak vermeyen, baskı uygulayan ve kendini onlardan üstün görenlere bir hayli kötü zamanlar yaşatacaktır. Bu kişi ve kuruluşlar son derece alçaltıcı, küçük düşürücü ve yok olmaya gidici deneyimler yaşayacaklar. Eğer adil, dürüst ve adaletli davranmışlar ise çok güzel, büyük ve pozitif güzellikler ile ödüllendirileceklerdir.

  İnşaat sektörü, tarım sektörü ve devlet ile alakalı kurumlarda çalışanlar ile ilgili yeni yasalar ve uygulamalar devreye girebilir. Sigorta ve sosyal güvenlik alanları ile ilgili bazı kısıtlamalara gidilebilinir. Kadınların iş hayatında bazı kısıtlamalar ve patron baskısı söz konusu olabilir. Erkek yöneticiler aşırı dayatmacı ve baskıcı olmaya başlayabilir.

  Ülke genelinde yaşanan kadına, çocuğa ve hayvanlara karşı şiddet ile alakalı bazı kanunlar gündeme gelebilir. Özellikle boşanma davalarında kadını ve çocuğu korumaya yönelik yeni kararlar  ve sınırlandırmalar söz konusu olabilir. Aile olmanın önemi vurgulayacak türde yeni sosyal sorumluluk projeleri başlatılabilir.

  Sağlık sorunları açısından ise diz, eklem yerleri, omurga, sırt, bel ve diş ağrılarında artış olabilir. Cilt ile ilgili problemlerde artış gözlemlenebilir. Metabolizma ile ilgili gerekli tahlillerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Bazı kişiler ise aşırı kilo kaybı yaşayabilir. Özellikle kadınlarımızı ilgilendiren bazı hastalıkların daha çok ön plana çıkmaya başlayacağı bu dönemde genetik hastalıklar, beslenme bozuklukları, ülser, gastrit ve reflü gibi mide ile alakalı rahatsızlıklarda artış söz konusu olabilir. Ayrıca özellikle meme ve rahim kanserlerinin yaygınlaşması söz konusu olabilir. Akciğer ve karaciğer ile alakalı bugüne kadar farkına varılmamış bazı rahatsızlıklar da gündeme gelebilir. Sağlıklı beslenmek ve vitamin, mineral  eksikliği ile alakalı önlemler almak oldukça önemli hale gelecektir. Yine sağlık ile alakalı konularda yeni buluşlar ve tedavi yöntemleri gündeme gelebilir. Organik tarım daha da önemli hale gelirken, kullanılan zirai ilaçların insanoğluna verdiği zarar ile alakalı çok önemli bilgiler ortaya çıkabilir.

  Elbette Karmanın patronlarının hepsinin iş başında olduğu SATÜRN, PLÜTON ve GÜNEŞ, Oğlak Burcunda iken gerçekleşen GÜNEŞ TUTULMASI bir hayli kuvvetli ve güçlü bir etkiye sahip olacaktır. Herkesin kendi ektiğini biçeceği bu zaman diliminde tutulmadan sonraki dönemde hepimizin yeni hayat hikayeleri yazılmaya başlıyor olacak Sevgili Dostlarım.

  Bu süre boyunca ruhsal olarak kendimizi yüksek tutmaya gayret göstermeliyiz. Zira tutulma süresince bu kadar çok Oğlak Burcunda gezegen bir araya gelmişse kendimizi son derece karamsar, depresif, ümitsiz, yorgun, bıkkın, kuruntulu ve endişeli hissedebiliriz. Bunun son derece normal olduğunu bilin. Asla ümitsizliğe kapılmayın! İçinize kapanmak, panik atak ve depresyon gibi duygular hissedebilirsiniz, bütün bunların asıl sebebi değişimden korkmamızdan kaynaklanmaktadır.
  Önce bunun bilincinde olun lütfen ve paniğe kapılmayın.

  Bu durum bizlerin geçirdiği içsel değişimin ve yeni kimliklerimiz ile yeniden doğmak üzere verdiğimiz  mücadelenin hissettirdiği duygu dalgalanmalarının yansımasıdır. Bizler bu dönemde daha çok hedef odaklı hareket etmeli, enerjimizi ve dikkatimizi kendimizi iyi hissettiren şeylere yöneltmeliyiz.

  Ve enerjimizi elimizden geldiğince pozitifte tutmaya gayret göstermeliyiz.
  Sevgi ile Şifa olsun.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...