Ana Menü

Zeynep Ceylan Kankat; Kova Burcunda Dolunay

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style astroloji🔝

D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat KOVA BURCUNDA DOLUNAY’ın astrolojik etkilerini anlattı.

Bugün saat 15.29’da Kova Burcu’nda maddi ve manevi değerlerimizi temsil eden VENÜSYEN bir DOLUNAY meydana geliyor olacak. Kova Burcunun 22 derecesinde gerçekleşecek olan bu Dolunay ın yükselen burcu ise YAY BURCU olacak ve bizlere oldukça özel bir takım mesajlar verecek.

“22“ sayısı nümerolojik olarak oldukça önemli ve yüksek bir enerjiye sahiptir. Bu bir “ÜSTAD“ enerjisidir. Yeryüzündeki herkesin iyiliği ve güveni için kusursuz, bir takım şanslı, önemli olaylara, ilahi koruma altındaki yeni durumların inşaasına yardımcı olacak bir enerjiyi açığa çıkarır.

Burada yapmak istediği şey toplumun paradigmasını ve vizyonunu geliştirmektir.

Bu sayısal 22 enerjisi kendi içinde 1’in liderliğini, 2‘nin kibarlığını, 3’ün hayal gücünü, 4’ün sabrını, 5’in bağımsızlığını ve gelişmesini, 6’nın dengesini, 7’nin ruh sağlığını, 8’in idareci gücünü, 9’un insanlık sevgisini, 11’in ön sezilerini ve 19’un hizmet aşkına sahip olarak ahiret boyutundan yapılacak olan hizmetin mana alemine gönderilmiş olan halini yansıtmaktadır.

Bu enerji hakkında her türlü konuda güç, pratik idealizm ve uluslararası hedef belirlemek söz konusu olurken; negatif manada ise bir takım olumsuzluklara da sebebiyet verebilir. Bireysel olarak büyük konuşmak, terfi etme isteği ve hırsı, aşağılık kompleksi içeren davranışlar sergilemek, yabancılaşmak ve isteksizlik gibi bir takım durumlar söz konusu olabilir.

Örgütlü ve planlı suç işlemeye büyük çaplı manipülatörlük, soykırım, kötü fikirlilik ve seri katillik gibi yıkıcı durumların da yaşanmasına sebep olabilir.

Diğer taraftan ise gökyüzü adeta alev alev yanıyor ve burham burham aşk, flört ve yaratıcılık dolu ateş enerjisini bizlerin üzerine yolluyor olacak Sevgili Dostlarım.

Dolunay sırasında Güneş’in Venüs ile kavuşum halinde kucak kucağa olması ve yine VENÜS’ün GÜNEŞ’in ışınları ve sıcaklığı altında adeta eriyip yeniden kendini var etmeye çabalaması sonucunda bizler son derece sıradışı ve farklı bir formda güzellik, çekicilik ve estetik duygusu içinde kendimizi ifade ediyor olacağız. Eskisine göre çok daha farklı, özgür, marjinal ve yenilikçi bir şekilde sahip olduğumuz, kendimize münhasır olan enerjimizi etrafmıza yayma fırsatına sahip olmaya başlıyoruz. Böylelikle özümüzdeki var olan her birimize ait o farklı, biricik ve sıradışı varoluş enerjisini ŞİMDİ çok daha kolay bir şekilde kullanmaya başlıyacağımız bir döneme adım atıyoruz.

Dolunay zamanlarında bir çoğumuz genellikle oldukça gergin bir ruh hali içinde hareket ederiz. Bunun sebebi ise böyle zamanlarda Güneş, Dünya ve Ay’ın aynı hat üzerinde tek bir çizgi halinde dizilmiş durumda gökyüzündeki yerlerini almasıdır. Ay bu sırada Dünya’nın manyetik kuyruk bölgesinde bulunduğu için Dolunaylar ekstra manyetik bir dengesizliğe sebep olurlar. Dünya Güneş’in ve Ay’ın karşıt güçlerinin arasında adeta bir mengeneye sıkıştırılmışcasına kendini işkence halinde hissederek hareket eder. Bu süreçte zıtlaşmalar, fikir ayrılıkları, inatlaşmalar, duygusal iniş çıkışlar, huzursuzluk, sinirlilik, hassasiyet ve depresif duygular ayyuka çıkabilir.

Bununla birlikte birden fazla düşünce ve fikir aklımıza gelebilir. Ancak bunların hangisine karar vereceğimiz konusunda yaşanan yoğun tereddüt duygusu da bizleri fazlasıyla yorabilir. Diğer taraftan Kova Dolunayı’nın yönetici gezegeninin çok yüksek bir enerjiye sahip olan Uranüs gibi bir gezegen tarafından yönetiliyor olması sebebiyle, yaratıcılık konusunda ve düşüncesel anlamda çok üst ve yüksek bir  elektriksel enerji ağı içinde ilerliyor olacağız. Bu durum bizlerin üretkenliğinin ve farkındalık düzeyinin yükselmesine sebep olabilir. Olaylara ve içinde bulunduğumuz durumlara yeni çözümler bulmamız adına bizlere farklı bir bakış açısı kazandırabilir.

Olaylara farklı ve sıradışı bir bakış açısıyla bakabilmeniz, KOVA DOLUNAYININ biraz gergin, elektrikli ve sıkıntılı ruh halini kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Cinsel enerjinin de son derece yüksek olacağı bu Dolunay’da, kadınlar ve çocuklarla ilgili olaylar yine gündem oluşturabilir.

Her hangi bir konuda karar alacaksınız bunu önümüzdeki haftaya bırakmanızı tavsiye ederim Sevgili Dostlarım.

Bu Dolunay ekip olarak yapılan her türlü projenin sonuçlarının daha görünür olmasına ve sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Kova burcu daha çok büyük kitlelerle ilgilidir. Ancak böyle zamanlarda toplumu, kalabalık grupları ve kitleleri etkilemek isteyen belli bir takım güçler negatif yönde manipülatif söylemler yaparak veya bir takım korku yaratacak açıklamalarla bulunarak öne çıkmak isteyebilir. Yine diğer bir pozitif manada evrensel, kalabalık bir sosyal bir sistemin veya bu sistem bilgisinin bir parçası olan kişilerle ilgili bir takım haberlerin internet veya medya üzerinden gerçeklerin ortaya çıkmasına tanık olabiliriz.

Kraliyet yıldızı olan Akrep’in iğnesi olarak adlandırılan 9.derece Yay burcunda JÜPİTER – MARS karakterindeki ANTARES sabit yıldızı bu DOLUNAY’ın yükselen derecesine yakın bir yerde ve arkadan gizli bir takipçi gibi olayları incelemekte olup bir takım huzursuzluklar, kavgalar, yıkım, kötülük, inatçılık, acelecilik ve gözü kara bir şekilde verilecek olan negatif kararlarlar adına fırsat bekliyor olacak.

Aman DİKKAT! Sevgili Dostlarım. Kavga etmekten uzak durun  lütfen! Anlayışlı ve kibar olmaya çalışın, nezaket ve sevgi dolu bir davranış şekli içinde olmanız, her türlü olumsuzluğu aşmanıza yardımcı olurken sizlere gelecek olan her türlü negatife de engel olacaktır. Yine toplu saldırılar ve kavgalar ne yazık ki bu Dolunay’da söz konusu olabilir.

Havaların mevsim normalinde gitmemesi, kasırgalar, fırtınalar, yağışlar, seller, deniz kazaları, büyük dalgalar, gel – gitler, uçaklarla ilgili bir takım sıkıntılar ve beklenmedik sürprizli durumlar, elektronik aksaklıklar, yangınlar, ev içinde dikkatsizlik sonucu meydana gelebilecek kazalar, (özellikle mutfak ve ateş ile bağlantılı olarak), depremler, volkanik patlamalar, kalp ile ilgili sıkıntılar ve intiharlar söz konu olabilir. Aşırıya kaçan her türlü davranış biçiminden uzak durun lütfen.

Aslan burcunda toplantı halinde olan gökyüzündeki 4 gezegen ateş elementinde olup, (GÜNEŞ, MERKÜR, MARS ve VENÜS ) “GÜNEŞ“ tarafından yakılmaktalar. Bu sebepten dolayı Güneş’in etkisinde kalarak kendi özelliklerini yansıtma konusunda da oldukça yetersiz kalacaklardır. Özellikle Venüs ile gelen parasal kazanç, duygusal rehavet, paylaşma arzusu, sevgi ve zevk konularında bizleri bir hayli zorlayacak gibi gözükmekte Sevgili Dostlarım. Maddi konuların üstesinden gelebilmek için, özellikle bu dönem başkalarının, yani eşin parası, ortaklı paralar, miras, kredi, nafaka gibi kaynaklarını kullanmaya çalışmak çok daha olumlu bir netice verecektir. Zira kendi kazancımız bu sorunların üstesinden gelmek için pek de olumlu enerjiler altında olamayacaktır. Mars’ın bize verecek olduğu mücadele, cesaret, dayanıklılık, rekabet azmi, savaşma konusundaki yeteneklerimiz ve sahip olduğumuz bir takım özellikler bu tür sorunların üzerinden gelmemiz adına bizlere yardımcı olabilecektir.

Aslan burcu, yönetici gezegeninin GÜNEŞ olması sebebiyle canlılık, fark edilmek, kendi ile gurur duymak veya duyulmak, kendini aşırı önemsemek, tanınmak, kişisel kimliği konusunda hassas olmak, övülmek, taktir edilmek ve alkışlanmak isteğinin zodyakdaki tüm burçlar arasında en yoğun şekilde hissetmek isteyen bir burç olma özelliğini taşımaktadır. Bu yüzden hepimiz bir parça da olsa GÜNEŞ‘in etkisiyle kendini ön plana çıkarmak, kanıtlamak, farklı ve önemli olduğunu göstermek için gereğinden fazla abartılı ve riski davranışlarda bulunabiliriz. Merkür’ün ASLAN BURCUNDA olması sebebiyle; çevremizdeki kişiler ile oldukça egosantrik bir iletişim şeklinde içinde olup kimseyi dinlemek istemeyeceğimiz ve sadece kendimizin doğru olduğunu düşüneceğimiz iletişimsel davranışlar içinde hareket edebilir ve bir takım söylemlerde bulunabiliriz. Özellikle ailevi ve çocuklar ile ilgili konularda

düşünmeden hareket etmemeye ve agresif olmamaya gayret göstermeliyiz.

Yine yapacak olduğumuz bir takım anlaşmalar, sözleşmeler ve ortaklıklar adına da oldukça kritik bir dönemdeyiz. Bu etkiler altında sinirli, agresif ve ani tepkiler vermeye müsait olacağımız bir enerjide olacağız. Sakin olmaya ekstra özen göstermeliyiz. Ayrıca Mars’ın Güneş ile olan yakınlığı bizim bir takım hastalıklar konusunda olumlu yönde iyileşmemize yardımcı olurken, bazı rahatsızlıkların da artık tamamen ortadan kalkmasına sihirli bir şekilde yardımcı olacaktır. Ancak bu dönemde ateşli hastalıklara karşı dikkatli olmalıyız. Bel kemiği ve omurilik, kalp, kan dolaşımı ve damarlar ile ilgili sorunlara açık bir halde olduğumuzun da FARKINDA olmalıyız.

Güzel haber şu ki; bu dönemde aynı zamanda, bir başka güzel etkiyle birlikte, ansızın “AŞK“ kapınızı çalabilir. Buna da hazırlıklı olun derim Sevgili Dostlarım! Bu Dolunay’da en çok sorun yaşayacak olan burç hiç kuşkusuz yükseleni ve öz burcu KOVA burcu olan kişiler olacaktır. Bu süre zarfında (14-16 Ağustos) aşırı inatçı, sinirli ve tutucu davranışlar sergilemeleri söz konusu olabilir. Bireysel özgürlüğüne son derece düşkün, bağımsız, objektif, zeki, üretken ve keşfetme yetenekleri oldukça yüksek Kova burcu mensubu olan kişiler; bu dönemde farklı fikirler arasında kalıp git-geller yaşayabilir ve bu kararsızlıklar sonucunda yorulabilirler. Duygusal olarak oldukça karışık bir durumda olacaklarından dolayı; sağlıklı, akılcı ve mantıklı kararlar veremeyeceklerdir. Bu dönemde verecekleri mantıksız kararlar nedeniyle bir takım SORUNLAR yaşamaları söz konusu olabilir. Şayet KOVALAR sakin ve dingin kalabilmeyi başarabilirler ise; İLHAM verici yeni fikirler ve düşünceler sayesinde içinde bulundukları durumları daha öncesinde hiç düşünülmemiş, sıra dışı ve farklı şekilde bir takım çözümler üreterek ve yeni bir bakış açısıyla pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Böylelikle bu Dolunay‘ın enerjisini olumlu yönde kullanmış olabilirler.

Boğa Burcu’nda retro pozisyonda hareket etmeye başlayan Uranüs’ün etkisiyle bu Dolunay’da kendimizi güvensiz, kararsız, huzursuz ve özellikle parasal konular ile alakalı dengesiz bir takım beklenmedik tavır ve davranışlar içinde bulmamız söz konusu olabilir. Venüs’ün zaten Güneş’e çok yakın bir konumda olması sebebiyle kendi gezegensel özelliklerini sergilemesi konusunda da zorlanacağı bir süreç olacak. Kova burçlarının her zamankinden farklı şekilde kendini gösterme isteği içinde hareket ederken; alınacak gereksiz riskler ve bunun sonucunda bir takım üzücü durumlar ile karşılaşması da mümkün olabilir. Ödemeler, borçlar, parasal konular ve harcamalar konusunda doğru karar vermeleri yine Kova burçları için oldukça zor olabilir.

Ortak alınacak kararlar, girişimler ve anlaşmalar ile ilgili kararları bir sonraki  haftaya ertelemelerini tavsiye ederim. Yine sabit yıldız Antares’in yükselen derecesine olan yakınlığı sebebiyle bu süre içinde aşırı kıskançlık, şüphecilik ve gerçeğe ulaşmak için olayları didikleme hali bir takım sorunlar yaşamamıza sebebiyet verebilir. Ailevi konularda sinirli, inatçı, dengesiz ve kırıcı olmamanızı özellikle rica ederim. Dediğim dedik ve baskıcı bir takım tavırlar sergilemek yanlış olacaktır. Aşırı sahiplenme, kıskançlık, kin ve intikam duyguları sonrasında oldukça yoğun duygusal gel-gitler ve zor durumlar yaşayabiliriz. Bu enerjiyi pozitif yönde sezgisel anlayışınızı ve hayal gücünüzü kullanarak, avantajlı bir şekilde yeni fikirler ve çözüm yolları bulmak için kullanmanızı öneririm.

Dolunay’ın Satürn ile olan yakınlığı sebebiyle; özellikle aileden destek alma konusunda bir takım SORUNLAR yaşayabiliriz. Beklediğimiz destek ve sevgiyi eşlerimizden, çocuklarımızdan,

aile büyüklerimizden ve ebeveynlerimizden almak konusunda bir takım zorluklar, tıkanıklıklar, sınırlandırılmalar, duygusal yıkılmalar ve hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Parasal konularda bir takım gecikmeler söz konusu olabilir. Kamu işleri, vergi, ceza konuları ve mahkemelerle ilgili yeni yasa uygulamaları açıklanabilir. Dolunay’ın PLUTON ile etkileşimi sebebiyle bir takım karmik toplu ölümler, ekonomik büyük kayıplar, gelecek ile ilgili karamsar düşünceler ve duygusal kararsızlıklar bu süreçte oldukça yoğun bir şekilde yaşanabilir.

Neyse ki haritanın yükseleninde bulunan BÜYÜK İYİCİL JÜPİTER’in, bizleri bir sürü olumsuzluktan ve negatiflikten koruyacağını düşünmekteyim  Sevgili Dostlarım. Ancak Jüpiter’in her şeyi büyüten etkisini göz önünde bulunduracak olursak; olayları abartma, genişletme, büyütme ve aşırı duygusal tepkiler verme ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerektiğini düşünüyorum Sevgili Dostlarım. Aşırı yoğun bir duygusallık ve bunun getirmiş olduğu bir takım çelişkili durumlar bizleri ruhsal olarak yorabilir. Sabırsız, aceleci tavırlar ve duygusal kararlardan mümkün olduğunca uzak durmamız gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Mütevazi, sevecen ve empati düzeyi yüksek bir takım davranışlar içinde hareket etmemizin çok daha doğru olacağını düşünmekteyim.

Ayrıca parasal konularda aşırı beklenti içine girmemeliyiz.

Dolunay haritasının yükseleninin Yay burcu olması sebebiyle yeni yollar, yolculuklar, yeni ufuklar, yeni vizyonlar, bir başka ülkeye yerleşme, yeni felsefeler ve yeni hayat yolu fikirleri bizlerle birlikte olmaya başlıyor olacak. Yanlız parasal konularda, yatırım ve kazançlar konusunda aşırı egosantrik davranışlardan uzak durmalıyız. BALIK burcundaki Neptün’ün etkisi ile birlikte bu tip konularda yine duygusal yaklaşımlardan ve hayali beklentilerden uzak durmalıyız. Bir takım kararlar verirken gerçekçi ve akılcı olmamız en doğrusu olacaktır. Bu enerjiyi daha çok ilham verici yeni fikirler ve düşünceler üretmek üzere kullanmalıyız.

Bu Dolunay‘dan pozitif şekilde etkilenecek olan burçlar Koç, Terazi, Yengeç, Başak ve İkizler burçları olacaktır. Diğer taraftan ise bu Dolunay’la birlikte bir çoğumuz hayatımızda sürekli tekrar eden bazı karmik konulardan özgürleşiyor

olacağız. Ancak bu Dolunay zamanında gökyüzündeki su elementinin azlığı sebebiyle birbirimize karşı anlayışlı olmak ve empati kurmak konusunda biraz  zorlanabiliriz. Ancak burada Neptün ve Kuzey Ay düğümünün bize göstermekte olduğu yola doğru ilerlemek bizleri içinden geçmekte olduğumuz bu karmik sınavdan kolaylıkla geçmesine yardımcı olacaktır.

Yengeç Burcu’nun sevgi dolu anaç ve korumacı tutumu ile şayet merhametli bir şekilde hareket edebilirsek Balık burcundaki NEPTÜN‘de fedakarlık, anlayış ve egosuzlık konusunda desteğini bizlere verecektir. İşte o zaman EVREN  bizlere maddi ve manevi konularda güzellik, aşk, sevgi, bereket gibi pozitif hediyelerini sunmaya başlayacaktır.

Unutmayın ki! bu Dünya bir sınav ve bizler de burada tekamül etmek üzere bulunmaktayız Sevgili Dostlarım.

İşte şimdi yine bu DOLUNAY ile birlikte ego ve egosuzlukla ilgili çok önemli bir sınav ile karşı karşıya olacağız. Hayatımızda bir takım bitişlerin, tamamlanmaların ve yeni başlangıçların olduğunu söylemek zorundayım. Bir çok kişi taşınabilir, bir başka ülkeye yerleşebilir veya bir başka dine veya inanç sistemine dahil olabilir. Değişim arzusu oldukça yüksek olacaktır. Bazı kişiler anne baba olurken, bazı kişiler de patron ve lider olmak ile ilgili konularda bir takım sürpriz gelişmeler yaşayabilirler. Daha öncesinde cesaret edemediğiniz bir takım konularda kendinizi oldukça motive olmuş hissederek, bir anda cesurca bir takım kararlar vererek ani bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz. Haritanızda KOVA BURCU yönetimindeki yaşam alanları da bu konuda sizlere yol gösterici olacaktır. Ayrıca KOVA ve ASLAN burcunda bulunan 22° derecedeki kişisel gezegenleriniz ve önemli bir takım noktalar da sizlere bu konuda bir sürü gizli bilgi verebilir. Bu alanlarda yenilikçi korkuların arzuların, nefsin girdabından kurtulup, kalben yeni olana kendinizi açmanız gerekecektir.

Hayat aslında ruhumuzu keşfetmek adına burada bulunduğumuz kısa bir zaman aralığı Sevgili Dostlarım. Bu yolculuk sırasında kendi potansiyelimizin, yeteneklerimizin, istek ve arzularımızın,  hedeflerimizin FARKINA varmak ve kendimi daha ne kadar özgür hissedebilirim arayışı içinde olacağımız bir zaman diliminde olacağız. Diğer bir taraftan ise uzun bir süredir alışık olduğumuz tutumları, davranışları, alışkanlıkları, duygu ve düşünceleri, bildiğimiz yerde kalma, bildiğimiz kişiyle birlikte olma ve alışmış olduğumuz bir şeyden vazgeçmemek üzere verdiğimiz bir savaşın içinde olacağız. Ancak eskiye tutunmak hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Sadece beyhude bir çaba olarak kalacaktır. İçinde bulunduğumuz bu durum ne kadar da büyük bir paradoks, kaos ve kargaşa değil mi Sevgili Dostlarım?

İşte bugün gerçekleşen KOVA DOLUNAY’ı ile birlikte yaşayacağımız farkındalık ve yüzleşmeler sonucunda bu

“PARADOKSAL“ yaşama bir son vermeye başlıyor olacağız. DİLERİM bu DOLUNAY hepimize hayırlı uğurlu bereketli sağlıklı ve güzel günler getirsin Sevgili Dostlarım.

Sevgi ile Şifa olsun.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı