9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 12, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Zeynep Ceylan Kankat; Ay Düğümleri

  D’She Style astroloji🔝

  D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Ay Düğümlerinin hayatımızdaki önemini anlattı ve içinde bulunduğumuz süreci yorumladı;

  6 Kasım 2018 Salı günü AY DÜĞÜMLERİ burç değiştirdi ve YENGEÇ – OĞLAK Burçlarına geçiş yaptı. 18 ay boyunca, yani 5 Mayıs 2020’ye kadar da orada kalmaya devam ediyor olacak. 

  Numerolojik olarak oldukça enteresan açılımlara sahip olan bu değişim 1 sayısı olan yaratım ve güven ile başlayıp, 5 sayısı olan özgürlük ve disiplin ile bitiyor. Burada bizlere verilmek istenen mesaj ise sahip olduğumuz bu yüksek enerjiyi, ilhamı ve yaratıcılığı yüce Yaradan’a ve  insanlara en gerçekçi ve bağımlılık geliştirmeden, disiplinli olarak çok yönlü bir şekilde hizmet etmek için kullanmamız gerektiği. Ancak o şekilde ruhumuzun ihtiyacı olan özgürlüğe ve özüne olan saygısına kavuşabileceğini söylemek istiyor. 

  Bir şeyleri yaparmış gibi görünmektense gerçekten yapmak, bir şeyi veya bir kişiyi aşırı uç noktada bağımsızlık veya bağımlılık göstermeden sevmek, yapamayacağımız şeyler için söz vermemek, dağınık ve bir şeylere odaklanmadan, serseri mayın gibi hareket etmemek gerek. 

  Devamlı hayata dair hayalkırıklıklarından bahsedip şikayetçi olmamalıyız. Uyuşturucu ve içki gibi sağlığa zararlı şeylerden uzak durmalıyız. Bu dönemin önemli bir detayı ise ÖNCE KENDİNE SONRA BAŞKALARINA GÜVENMENİN BU SÜRECİN BİR NUMARALI HAYAT DERSİ  OLMASI. 

  Burada istenen bir diğer önemli şey ise kendimizi en derinden yeniden keşfetmek. VAR OLAN HER ŞEYE KARŞI SONSUZ SEVGİ, ŞEVKAT VE MERHAMET DUYGUSU GELİŞTİRMEK.

  Ay düğümleri birçok öğretide karşımıza farklı şekillerde ve farklı isimlerde çıksa da aslında tek bir şeyi simgeler. O da Evren’in varoluşunun sonsuz süreklilik gösteren ve tekrar eden varoluş döngüsüdür. YANİ bir taraftan VAR OLUŞU, diğer taraftan ise YOK OLUŞU simgeler. Arapça ismi KEVN-Ü FESAD olarak adlandırılır. Büyük bir ejderhaya benzetilen bazen ‘’OROBOROS‘’ olarak da adlandırılan sonsuzluk sembolü büyük yılanın BAŞ tarafı KUZEYİ, yani KUZEY AY DÜĞÜMÜNÜ, kuyruk kısmı ise GÜNEYİ yani GÜNEY AY DÜĞÜMÜNÜ SEMBOLİZE eder. Kuzey tarafı hiç doymayan bir EGO’yu, Güney tarafı ise kurbanlık bilincini temsil eder. 

  Kuzey taraf ALIŞ ve MADDE ALEMİNE geçişi, Güney taraf ise VAZGEÇİŞLERİ ve RUHSAL PLANA geçişi simgeler. 

  Burada bizlerin şahit olduğu şey aslında MADDE ile RUHUN sonsuz dansı ve dönüşümüdür. Doğum haritalarımızdaki AY DÜĞÜMLERİ,  bizlerin nasıl ve ne şekilde TEKAMÜL edecek olduğumuzu bizlere anlatan en önemli göstergedir. HAYAT AMACINIZ ise bu iki düğüm arasında gidip gelinen yolda onu nasıl ve ne şekilde dengede tutabilecek olduğumuzda saklıdır. 

  Gökyüzündeki TUTULMALAR ise bu Ay Düğümleri ile bağlantılı şekilde meydana gelir. Gökyüzündeki bilinmezlikler ile dolu bu zorlu yolda gitmemiz gereken yön ise KUZEY AY DÜĞÜMÜ TARAFIDIR VE BU YOLCULUK HİÇ DE KOLAY DEĞİLDİR! 

  Tıpkı bir askerin savaş alanında yol alması gibi, önüne türlü düşmanlar ve zorluklar çıkacaktır. İNSANOĞLU düşecek kalkacak ama en sonunda hayat yolunda göstermesi gereken azmi, inancı ve sevgiyi içinde taşır ve çaba gösterirse, mutlaka kendi zafer bayrağını en tepeye dikecektir. İSTEDİĞİ ve HAK ETTİĞİ BAŞARI en sonunda onun olacaktır.

  18 aydır ASLAN – KOVA aksında olan AY DÜĞÜMLERİ 6 Kasım 2018 tarihinden beri YENGEÇ – OĞLAK aksına geçiş yaptı. Önümüzdeki dönemde olaylar bu aks üzerinden yaşanacak. 

  Ay düğümleri bizlerin hayatlarında çok önemli bazı yol ayrımlarını temsil ederler. Genellikle Kuzey Ay Düğümünün (YENGEÇ BURCU) gösterdiği yöne gitmek bir hayli zorludur ve mücadele gerektirir. Kolay olan ve alışmış olduğumuz konforu kendi içinde barındıran Güney Ay Düğümünün tuzağına düşmemeye gayret göstermeliyiz Sevgili  Dostlarım. Zira o yöne gittiğiniz takdirde bazı kayıplar yaşamanız söz konusu olabilir.

  Güneş ve Ay tutulmaları ‘’O’’ akslara yakın yerlerde gerçekleşeceğinden dolayı bu seneki YENGEÇ ve OĞLAK burcundaki tutulmalar ve temsil ettikleri konular ile ilgili olarak alacak olduğumuz tüm kararlara son derece dikkat etmeli ve önünü arkasını iyice ölçüp biçip ona göre karar vermeliyiz Sevgili Dostlarım.

  İnsanlar hayatlarının gidişatını belirleyecek, bir diğer manada dönüm noktasını temsil edecek olan konu başlıkları ile ilgili doğru ve yanlış kararları genellikle TUTULMA zamanlarında verirler. Ayrıca aksların hangi burçta ve ne yönde olduğu bilgisi ise bizlere doğum haritamızda var olan açısal bağlantıların getirecek olduğu konu başlıklarının ön bilgisini de verir. 

  Örneğin; evlenmek, ayrılmak, çocuk sahibi olmak, ev satın almak, yurtdışına taşınmak, iş değiştirmek, bir eğitimi bitirmek veya bir vefat olayını öğrenmek gibi…

  Bu sene gökyüzündeki akslar BİZE BİREYSEL olarak RUHSAL BİR AİLENİN BİR PARÇASI OLDUĞUMUZU, aile olmanın önemini, ev ve yuva kavramlarının bizlerin hayatındaki yerini, değerini, sevgi merhamet, güven duygusunun, aidiyet kavramının ve köklere olan saygının ne denli önemli olduğunu öğretecektir. 

  Yengeç – Oğlak aksı arasında, yani her iki burçta bulunan duygu-mantık arasında gidip gelen konuları dengelemek ve daha öncesine göre çok daha farklı bir yol izlemek zorunda kalacağının FARKINDALIĞI içinde olmak gerekir. Zira bu süre zarfında bizler hassasiyet gösterdiğimiz, koruduğumuz veya korunduğumuz, sevdiğimiz, bağlandığımız, beslendiğimiz veya beslediğimiz yerleri, şeyleri, kişileri, konuları ve aileyi daha fazla önemsemeli, benimsemeli ve bunlar ile ilgili bazı yeni başlangıçlar yapmalı, küçük de olsa bazı yeni adımlar atmalıyız. 

  Bu konularda önce kendini daha iyi tanımaya çalışmak, sonrasında ise kendimizi geliştirmek veya eskisine göre duygularımızla daha fazla temasa geçmek, var olan duygularımızı görmezden gelmenin sebebini anlamaya çalışmak ve onlara değer vermek gerektiğinin BİLİNCİNDE olarak hareket etmeliyiz.

  Sadece hırs ile daha yükseğe tırmanma, en başarılı olma, gözünü en tepeye dikme devri hepimiz için artık kapanmış bulunmaktadır. 

  Önceliklerimizin çok daha başka konularda olmaya başlayacağı, kapitalist düzenin yok olacağı, belki de sizlere şu an çok uzak gibi gelen ve hayal diye düşündüğünüz bir dünya düzenine doğru geçiş yapacağımız bu dönemin ilk başlangıç adımlarını attığımız ve ön hazırlıklarını yaptığımız önümüzde ki 18 ay boyunca tüm değişimleri birlikte deneyimliyor olacağız Sevgili Dostlarım.

  Maddi ve manevi önceliklerimizin de bir hayli değişeceği ve gelişeceği bu zaman diliminde bizler hem kendimizi hem de diğer insanları ruhen besleyen, yeniden yapılandıran bir yaşam modeline doğru geçiş yapıyor olacağız. Bu süre zarfında bir takım temel prensiplere sahip olmalı ve ayağımızı yere sağlam basmalıyız. 

  En büyük değişim ise uzun zamandır ATAERKİL bir şekilde yönetilen DÜNYA’NIN, yani ERİL enerjinin hükmettiği bu düzenin artık ANAERKİL, yani DİŞİL enerji ile yönetilmeye başlayacaktır. 

  Soğuk, uzak, aşırı gerçekçi, katı, kuralcı, hırslı, inatçı, objektif, benmerkezli olarak bizleri sınırlandıran enerjinin yerini daha sevecen, şefkatli, merhametli, sevginin değerini bilen, paylaşımcı, besleyen bir enerji alıyor olacak. 

  BİRLİĞE GİDEN BU YOLDA SEVGİNİN DEĞERİNİ ve BUNU NASIL PAYLAŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİZLERE ANLATAN BİR SÜRÜ OLAY MEYDANA GELECEK. Katılaşmış olan tüm duygu, düşünce, kural ve yapıların değişim göstereceği bu dönemde sizlere tavsiyem esnek, yumuşak, değişken, affedici, sevecen ve gelen her şeyi kucaklayıcı olmanız Sevgili Dostlarım. Zira bu değişime direnç gösterenler bu dönemde oldukça zorlanacak ve gün sonunda boşa çaba sarfettiğini anlayacaktır. 

  Prensiplerinizden taviz  verebileceğinizi, insani değerlerin her şeyin üstünde olduğunu ve sevginin gerçek gücünün her şeyi iyileştirebileceğini deneyimleyeceksiniz. Bu zamanı kendiniz ve başkaları için sevgi dolu,  faydalı ve güzel şeyler yapmak için harcayın lütfen! Kendinizi ruhsal açıdan beslemeyi ihmal etmemelisiniz. 

  İnsanların sizi alkışlamasından ve onaylanmasından çok sevgi ile kucaklamasının ne kadar değerli olduğunu anlayacağınız ve bu süre zarfında bazı zorlu duygusal ve ailevi durumlar içinde kalabileceğiniz olaylar olabilir. 

  Sadece mantık ile bir yere gelinmediğini, insan beyninin kuvvetini  ve her şeyi başarabilir olmasının nasıl bir yanılgı olduğunu deneyimleyeceğimiz bu süreçte çok uzun zamandır unuttuğumuz iç sesimiz ve duygularımız ile tekrar bağlantıya geçip aslında bazı şeyleri ne kadar da bilmediğimizi, kendimizi nasıl sanal ve mekanik bir dünya içinde hapsedip yüksek ego ile kandırdığımızı, işimize, menfaatlerimize, ünvan ve dünyevi başarı odaklı olmaya ne denli önem verdiğimiz ile yüzleşeceğiz. 

  Yengeç Burcu haritanızda hangi evde ise bu evin konuları ile alakalı büyüme, gelişme yaşayacak, geleceğe yönelik yeni başlangıçlar ve projeler adına evren tarafından destekleniyor olacaksınız.

  Haritanızda OĞLAK Burcu hangi evde ise o evin konuları ile ilgili kayıplar, bozulmalar, yozlaşmalar, yıkım ve zorlıuklar olabilir. Tabii daha önce belirttiğim gibi değişime direnç gösterenler, aşırı hırs ve materyalizmin sebep olduğu lükse düşkün ve arzuları yüksek olanlar için çok daha sıkıntılı bir dönem olabilir. 

  Evren madde olandan çok manevi olana yönelmemiz adına bu kadar açık bir şekilde ÇAĞRIDA bulunurken, sanırım bizlerin eski alışkanlıklarına yapışıp direnmesi de oldukça manasız olacaktır.

  2020-2040 itibariyle girilmeye başlanacak olan KOVA ÇAĞINA geçiş yapmak ve kurulacak olan YENİ DÜNYA düzenine uyum sağlamamız adına bizlere son bir şans veriyor olacak. Çünkü oldukça sıradışı, beklenmedik sürprizler ile dolu ENERJİSİ BİR HAYLİ YÜKSEK bir döneme geçiş yapacağımız ve bu yeni düzene ayak uydurabilmemiz için önümüzdeki 18 aylık süreci en iyi şekilde değerlendirebilmeliyiz. 

  Kollektif anlamda vatan, ülke ve güvenliğin önemini ve bunlar ile ilgili bazı önemli değişikliklerin olabileceğini, gayrimenkul fiyatlarındaki dalgalanmaları ve inşaat sektöründe daha bilinçli bir şekilde büyümek gerektiğini, yapılan ve yapılacak olan yeni inşaatlarda yeni standartlar, sınırlandırmalar ve kanunların gelmesini ve önce insanın can güvenliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizecektir. 

  Ev ve yuvaya dair her konuda kalıcı ve temeli sağlam değişimler söz konusu olacaktır. Bu yüzden bu alanlara, yani ailevi konulara ve yaşanılan tüm mekanlara ekstra özen göstermeli, yaşam alanlarını asla ihmal etmemeliyiz.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...