9.2 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 3, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Zeynep Ceylan Kankat; 11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması

  D’She Style tavsiye eder🔝
  D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat, 11 Ağustos 2018 günü gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının tüm ayrıntılarını anlattı;
  Şükürler olsun ki uzun bir zamandır, aşağı yukarı 2017 yılının Ağustos ayından beri bizleri bir hayli yoran ve yıpratan yutulmalar sezonunun sonuna gelmiş bulunmaktayız SEVGİLİ DOSTLARIM.
  11 Ağustos 2018 saat 12.57’de ASLAN BURCUNUN 18 derecesinde meydana gelecek olan PARÇALI Güneş tutulması Yeni Kuzey 2 ailesine ait olup, önümüzdeki 6 ayın gündemini belirliyor olacak.
  1999 yılında yaşanmış olan GÜNEŞ TUTULMASININ bir benzeri olan bu tutulma; kişisel gezegenlerin retro pozisyonda olması nedeniyle bugün yaşanacak olan konuların gündemini o günlere göre daha farklı bir şekilde önümüze getiriyor olacak.
  Ancak tabii ki bazı benzerlikler gösterecek ve bizleri değişim ve dönüşüm için de zorluyor olacak.  BİZLER İÇİN BU TUTULMA BİR AYDINLANMA ve aynı zamanda hazır olanlar için ise bir üst BİLİNÇ DÜZEYİNE GEÇİŞ YAPMA ZAMANIDIR.
  Bizlerden istenen ve beklenen değişimler için elimizi cesaret ile taşın altına koymaya gönüllü olmamız gerekiyor Sevgili DOSTLARIM.
  Zaten içsel olarak bir çoğumuz hayatımızdaki değişmesi, dönüşmesi, bitmesi ve gitmesi gereken konuların farkındalığı içindeyiz. Zira direnç gösterirsek o zaman bu süreç çok daha zorlu ve mücadele gerektiren bir yola  doğru ilerleyecek ve bizler çok daha sancılı bir doğum sonrasında yapmamız gerekenleri gerçekleştiriyor olacağız.
  Bu tutulma ile birlikte önümüze çıkacak olan pozitif fırsatlara odaklanmalı, korkularımızın esiri olmamalıyız. Yapacak olduğunuz yenilikler içinse sizlere önerim 6 ile 8 EYLÜL SONRASI OLACAKTIR.
  Çünkü retro olan gezegenler MERKÜR (19-20 Ağustos); MARS (26- 28 Ağustos); SATÜRN ise 6-8 EYLÜL itibariyle düze döneceklerdir. Bu dönemde en çok yorulan ve yıprananlar tabiki, Güneşi ve Yükselen burcu KOVA, ASLAN, BOĞA ve AKREP olanlar oldu.
  Ancak herkesin kişisel haritasında mutlaka bu BURÇLARI temsil eden bir yaşam alanı olduğundan bu zorlu enerjilerden herkes kendi payına düşeni deneyimlemek zorunda kalmıştır kanımca.
  Şimdi edinmiş olduğumuz bu deneyimleri sevgi ile kucaklayarak önümüze bakmak ve yola koyulmak durumundayız. Eskiye takılı kalmadan, sanki ilkokuldan ortaokul veya liseye geçiş yapıyormuşuz gibi öğrenmiş olduklarımızı sepetimize koyarak yeni olana hep birlikte bir geçiş yapıyor olmalıyız.
  19 yıllık döngüler halinde bazı şeylerin KARMİK olarak tekrar önümüzü geldiğini gözlemlemekteyiz. ESKİLER ”Tarih tekerrürden ibarettir derler“ ne kadar doğru değil mi? DOSTLARIM. Bizler de belli zaman aralıklarında gökyüzündeki döngülerin tekrarını işte böyle ASTROLOİJİ sayesinde okumakta ve sizler için yorumlamaktayız.
  Tüm EVREN bir matematiksel düzen ve yazılım halinde işlerken, bizlere düşen ise satır aralarını okumak oluyor. Tutulma Kuzey-Doğu Avrupa, Kuzey Asya ve batısı, Grönland, Kuzey Amerika’dan izlenebilecek.
  AY, GÜNEŞ ile DÜNYA’NIN arasına girmesi sonucunda bir süreliğine Güneş’in ışığını keser ve geçici bir karanlık yaratır. Sonrasında Güneş’in ışığı tekrardan parlamaya başlar.
  Bu esnada meydana gelen ÖLÜM ve DOĞUM enerjisini andıran göksel hareket sonucunda her şey yeniden hayat bulur ve hızlanır. Sonrasında ise farklı bir başlangıca neden olur.
  İşte bu yüzden GÜNEŞ TUTULMALARI AYNI ZAMANDA DA GÜÇLÜ BİR YENİAY etkisine de sahiptir. Böyle zamanlarda hayatımızda bazı şeyler sonlanır, beklenmedik bir şekilde bizleri değişim ve dönüşüme zorlarlar. Bu içinde  bulunduğumuz duruma göre bazen daha kolay, bazen ise oldukça zorlu olabilecek tarzdaki yenilikleri deneyimlememize ve geçiş yapmamız adına önümüzde yeni kapılar açar.
  Ani  bir karar eşliğinde veya bir anda yaşadığımız bir aydınlanma sonrasında kendimizi birden hayatın bir başka sahnesinde rol alırken bulabiliriz.
  TUTULMA ASLAN BURCUNDA OLUNCA bizler de AŞK, ÇOCUKLAR, YARATICILIK, HOBİLER, SPOR, NEŞE, LİDERLİK, ORGANİZASYONLAR, DAVETLER, RİZİKOLU İŞLER, KRALLAR, KRALİÇELER, LİDERLER GİBİ KONULAR, KİŞİSEL OLARAK İSE GÜÇLÜ, ÜNLÜ, TANINIR ve SÖZ SAHİBİ OLMA İSTEĞİMİZ ve İÇİMİZDEKİ HİÇ BÜYÜMEYEN ÇOCUK aktive olmaya başlar.
  Bu GÜNEŞ TUTULMASININ başrol oyuncuları ise  “MERKÜR ile JÜPİTER“ olacak. Merkür’ün retro pozisyonda olmasından kaynaklı olarak önümüze geçmiş ile bağlantılı yarım kalmış bazı olaylar, kişiler ve konular gelebilir.
  Ve artık bir daha bizleri aynı şekilde üzmemek üzere, ŞİFALANIP HAYATIMIZDAN GİDERLER. Bu tutulma sırasındaki bir diğer retro gezegen ise MARS olacaktır.
  GEZEGENLER RETRO POZİSYONDA İKEN ENERJİLERİNİ OLDUKÇA YOĞUN BİR ŞEKİLDE HİSSETTİRİRLER. O yüzden Savaş ve mücadele GEZEGENİ OLAN KOVA Burcundaki MARS İLE ASLAN Burcundaki MERKÜR’ün retro pozisyonları sebebiyle gündelik hayatımızda önemli bir yer tutan her türlü teknolojik alet ile ilgili sıkıntılar, internet üzerinden hırsızlıklar, dolandırıcılık ve teknolojik aksaklıklar, iletişimde zorluklar ve anlaşmazlıklar, sanatçılar ve liderde EGO’nun ve KİBİRİN artması, çocuklarınızın eğitim ve öğretim konusunda aksaklıklar, öğretmenler ile ilgili bazı sorunlar, spor ve sanat dünyasında ani sakatlıklar, vefatlar ve ayrılıklar, SALGIN HASTALIKLAR özellikle çocuklar ile ilgili olarak ortaya çıkabilir.
  AŞIRI EGO’lu kişilerin üzücü bir şekilde  biten hayat hikayeleri ve MEDYADA her daim öne çıkan ünlü olma hevesindeki kişilerin hüzünlü bir şekilde biten kariyer hayatlarına şahit olabiliriz.
  EV içinde meydana gelebilecek olan gaz kaçaklarına, su ile ilgili problemlere karşı ekstra dikkatli olmalıyız. Zehirlenme vakalarında artış gözlemlenebilir. Aynı şekilde içki ve her türlü uyuşturucu etkisi yapan maddelere karşı da son derece dikkatli olmalıyız.
  Yakın çevre ve kardeşler arasındaki problemlerde artış gözlemlenebilir. Öfkemize hakim olmamız gereken bu dönemde her türlü ev içi ve trafik kazasına karşı da ekstra dikkatli olmalıyız. Deniz kazaları ve ulaşımda bazı aksilikler meydana gelebilir. HIRSIZLIK OLAYLARINDA ARTIŞ OLABİLİR.
  ÇOCUKLARIMIZIN bizim ekstra ilgi ve sevgimize ihtiyacları olduğu bu dönemde ÖZELİKLE BAŞ BÖLGELERİNİ OLABİLECEK YARALANMALARDAN KORUMAK İÇİN DİKKATLİ OLALIM. SEYAHATLERDE YAŞANABİLECEK OLASI AKSİLİKLERE KARŞI TEDBİR ALALIM.
  İKİLİ İLİŞKİLERDE yaşanan sorun ve problemleri fazla abartmamalı, ALDATMALARDAN ve gizli kapaklı işlerden de uzak durmalıyız.
  Sağlık açısından ise öncelikle KALP sağlığımıza ekstra ihtimam göstermeliyiz. Bu dönem kalp krizlerinde artış olabilir. Damar ve dolaşım bozukluğu, yüksek tansiyondan kaynaklı beyin kanaması ve felç durumları meydana gelebilir. Kemik, eklem ve diş sağlığımıza dikkat edelim. Bu dönemde Kanser hastalıklarında artış gözlemleneceği için gerekli olan tahlil ve takiplerinizi ihmal etmemenizi rica ederim.
  Bu sefer HER ŞEY ASLINDA SİZİN İÇİNİZDE TAŞIDIĞINIZ O ÇOCUKSU, MÜTEVAZİ, KİBİR VE EGO’dan uzak olma haliniz ile alakalı olarak biçimlenecektir Sevgili DOSTLARIM.
  Tutulmanın yükselen burcu ise AKREP  ve tutulma anında gökyüzündeki 6 gezegen SABİT BURÇLAR OLAN KOVA, ASLAN, AKREP ve BOĞA Burcunda yer alıyor olacak. GÜNEŞ, AY, MERKÜR, JÜPİTER, MARS, URANÜS ve KUZEY AY DÜĞÜMÜ’nün topluca SABİT burçlarda hep birlikte hareket ediyor olması ise tutulmanın görüldüğü yerlerde bazı sarsıcı tabiat olaylarına sebebiyet verebilir.
  Aynı zamanda görüldüğü ülkelerde yaşanacak KAOS sonrası başlayacak olan daha özgün ve yeni bir yaşam şeklinin işaretçisi olabilir. Her şeyin bir anda farklı bir atmosfer içinde değişim ve dönüşüme açık hale gelmesi ile birlikte ortaya çıkacak olan oldukça yüksek bu enerji sayesinde yenilikler, isyanlar, yüzleşmeler, her türlü konuda üstün bir yaratıcılık, değişik bilgiler, sıradışı ve marjinal eğilimler, öğrenme, eğitim, teknoloji ile bağlantılı yeni fikirler, aktiviteler ve mücadeleler başlayabilir.
  KARMİK OLARAK BAŞLAYACAK OLAN YENİ TANIŞMALAR, ORTAKLIKLAR, sayesinde ise DAHA DERİN VE OKÜLT KONULARA doğru bir MERAK ORTAYA ÇIKABİLİR.
  Tutulmanın Dünya üzerindeki etkisi ise alınacak önemli ve bağlayıcı kararlar ile ilgili olup, son derece kadersel etkilere sahip olacaktır. Öncelikle yeryüzü ve doğa ana ile barış imzalamamızın vakitinin çoktan geldiğinin farkına varmamıza sebep olacak türde bazı doğal afetler, depremler, yangınlar ve su baskınları meydana gelebilir.
  Ülkemiz ve Dünya için en kritik tarih aralıkları 6-17 Kasım arasında.(11-12-13 ise ayrıca dikkat çekmektedir.) Bu süreçte kral ve kraliçelerin yapacak olduğu maddi ve manevi problemler, Dünya Liderleri arasında yaşanacak EGO’dan kaynaklı güç savaşlarına, krallıklar arasında yaşanacak güç çekişmeleri sonucunda bazı krallıkların sonlanmasına, sanatçılar ve sanat ile ilgili konulardaki olaylara, çocuklar ile ilgili bugüne kadar üsü kapatılan zor konuların gündeme gelmesi ve yeni kanunlar ve yaptırımlar getirilmesi söz konusu olabilir.
  Ülkemiz açısından ise özellikle EKONOMİK ALANDA BAZI SARSINTILAR, KAYIPLAR, İFLASLAR, ÖZELLİKLE DIŞ BORÇLAR, KREDİLER VE KAYNAKLARIMIZ arasındaki dengesizlik sonucunda meydana gelecek olan BÜYÜK BİR KAOS içine girebiliriz. PARA ve PARA HARCAMA ŞEKLİMİZDE DEĞİŞİKLİKLER, BANKALAR ile ilgili sorunlar, ülke yöneticileri ile halk arasında olabilecek bazı sıkıntılı durumlar, ülke yönetimine harcanan lüks ve paranın fazlalığından doğabilecek tepkiler, ordu ve güvenlik güçleri ile ilgili alınacak yeni kararlar, halk arasında olası tartışmalar, zihinsel kargaşalar ve yanlış kararlar, sanatçılar ile ilgili sorun ve problemler, kayıplar, medya, basın ve yayın kurumlarına uygulanacak baskılar, yalan ve yanlış açıklamalar, iletişim ile alakalı sorun ve problemler görülebilir. Nüfüs oranımızda artış olabilir.
  Özellikle de trafikte son derece dikkatli ve sakin olunması gereken bir dönemden geçeceğiz Sevgili DOSTLARIM. ÜLKECE KİBİR, DAR GÖRÜŞLÜLÜK VE HOŞGÖRÜSÜZLÜKDEN UZAK DURMANIZ GEREKEN BİR ZAMAN DİLİMİNDEYİZ.
  KASIM AY’ININ başına kadar ekonomik olarak oldukça zorlu bir zaman diliminden geçebiliriz. Maddi sıkıntılar, ödeme zorlukları, iflaslar söz konusu olabilir. Gökyüzündeki tekrar eden döngülere baktığımızda aynı görünüm Uranüs Boğa, Jüpiter Akrep döneminde 1934’lü yıllarda ve SATÜRN OĞLAK etkisini de 1929-1930’lu yıllarda görebiliriz.
  Bazen yaşamakta olduğumuz konfor alanından çıkmak ve yeniden yapılanmak bizlerin düşündüğünden çok daha iyi gelebilir. Yaşantımızın altı üstünden daha iyi olabilir.
  Yeter ki bizler tekamül yolumuzda teslimiyeti ve şükür etmeyi öğrenebilelim. Değişim içinde saklı olan pozitif KARMAMIZI GÖRMEYE NİYET EDELİM SEVGİLİ DOSTLARIM.
  ZAMAN ARTIK TÜM RUHLAR İÇİN NE YAPMAK ÜZERE DÜNYAYA GELDİYSEK ONUN İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANIDIR.
  KAPİTALİZMİN,PARANIN VE GÜCÜN FORM DEĞİŞTİRECEĞİ VE EVRENSELLİĞİN ÖNE ÇIKACAK OLDUĞU KOVA ÇAĞINA DOĞRU İLK ADIMLARI ATAN BİZLER, YANİ ÖNCÜLER OLARAK BURADA BULUNMAKTAYIZ. ARTIK BU ÖNEMLİ VE BÜYÜK GÖREVİN LÜTFEN FARKINDA OLALIM.
  Ancak 11 Kasım itibariyle ASLAN-KOVA Ay Düğümleri OĞLAK-YENGEÇ aksına geçiş yapıyor olacak ve bizler de 2 sene boyunca edinmiş olduğumuz bilgilerin ve tecrübelerin ışığı doğrultusunda yeni bir döneme adım atıp, bizler için çok daha hayırlı olacak başlangıçlar yapmak üzere harekete geçiyor olacağız.
  Sevgi ile Şifa olsun.
  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...