9.2 C
İstanbul
Salı, Temmuz 14, 2020
Daha Fazla

  Zehra Işık

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Sevgili Zehra Işık’a sorduk;

  2018 İlkbahar-Yaz sezonunun renklerinden, desenlerinden ve kumaşlarından bahseder misiniz? Yeni sezon için kadınlara stil tavsiyeleriniz nelerdir?

  Pembe bu sezonun en dikkat çeken rengi; pudra, pembe, orkide ve fuşya olmak üzere 4 ayrı tonunu kullandık yaz koleksiyonumuzda. Lila yeni renklerden, onun dışında  mavi, kırmızı, turuncu ve sarı renklerin öne çıktığı renkli bir koleksiyonumuz var bu yaz.
  Yaz koleksiyonumuzda kumaşlar viskon, pamuk ve keten ağırlıklı. Sadece yaz sezonunda yaptığımız ve bu ikinci koleksiyonu olan ‘Nature Love’ koleksiyonumuzda ise tamamen doğal kumaş ve aksesuarlar kullanıyoruz.


  Jakar kumaşlar ise bizim her koleksiyonumuzun olmazsa olmazları ve iddialı olduğumuz bir konu. Bu yaz çiçek ve çizgisel desenler var kullandığımız jakarlarda.
  Desenlerde ise farklı formlarda bolca çiçek göreceksiniz. Sıcak yazda da rengarenk çizgi desenleri olacak.
  Bu yaz için kadınlara verebileceğim tek stil önerisi renk ve desen konusunda cesur olmaları.


  Dünya moda sektöründe Türk tasarımcılarının duruşu hakkında görüşleriniz nelerdir?

  Belli bir  döneme damgasını vuran tasarımcılarımız Paris, Londra gibi şehirlerin moda haftalarında (Özellikle belirtiyorum çünkü moda haftası kapsamına girmeden defilelerde yapılıp böyle lanse edilebiliyor) defileler yaptılar ve yapıyorlar. Bunlar gurur verici hareketler ama, ülkemiz gibi tekstil ve hazır giyimin çok güçlü olduğu bir yerde çok daha fazla tasarımcımızın ismi bu defilelerde görünmeli.


  Stil sahibi olmak aslında bir kadının yalnızca gardırobunu değil, beraberinde yaşam tarzını ve hayata baktığı noktayı, duruşunu da ifade etmeli. Bize kendi stilinizi tarif eder misiniz?

  Ben çok  yoğun bir tempoda ve hep giysilerin içinde çalışıyorum. Bu da tabii ki tüm yaşam biçimimi etkiliyor ve seçimlerimi rahat giyimden yana kullanıyorum. İşim gereği içinde bulunduğum sezona değil de, bir sonraki sezona konsantre olmam gerekiyor. Bu yüzden, iki mevsime de uyabilecek kıyafetleri tercih ediyorum ve sadece kendi markalarımızdan giyiniyorum. Koşturmaca içinde pantolon gömlek ikilisi en sevdiğim parçalar. Renkli giyinmeyi pek sevmezdim ama son zamanlarda daha fazla renk kullanmaya başladım.Tasarımla ilgilenen biri olarak mutlaka o sezonun bir anahtar parçasını dolabıma eklemeyi de ihmal etmiyorum.  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

   

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Sokak Modasından İlham Alın

  D’She Style moda🔝 Sokak stili, her zaman moda dünyasının yaklaşan eğilimleri test ettiği bir yerdir. Tasarımcıların koleksiyonlarını erken benimseyenlerin dikkat çekici duruşlarıyla sokak modasını spot...

  2020 Yaz Sezonunda Zimmermann Mayo Koleksiyonu

  Sezon ne olursa olsun, Zimmermann koleksiyonlarında herkesi kendine aşık eden bir tasarım mutlaka var. Yaz sezonunun maxi etekleri ya da bohem elbiseleri bir tarafa,...

  Podyumdan Sokağa Güneş Gözlüğü Trendleri

  D’She Style moda🔝 Yaz sezonunun güneş gözlüğü seçenekleri, herkesin seveceği geniş bir tasarım eğimine sahip. Önceki sezonlardan bazı izler taşıyanlar, asla modası geçmeyen zamansız çizgilere...