9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Daha Fazla

  Zehra Işık

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Sevgili Zehra Işık’a sorduk;

  2018 İlkbahar-Yaz sezonunun renklerinden, desenlerinden ve kumaşlarından bahseder misiniz? Yeni sezon için kadınlara stil tavsiyeleriniz nelerdir?

  Pembe bu sezonun en dikkat çeken rengi; pudra, pembe, orkide ve fuşya olmak üzere 4 ayrı tonunu kullandık yaz koleksiyonumuzda. Lila yeni renklerden, onun dışında  mavi, kırmızı, turuncu ve sarı renklerin öne çıktığı renkli bir koleksiyonumuz var bu yaz.
  Yaz koleksiyonumuzda kumaşlar viskon, pamuk ve keten ağırlıklı. Sadece yaz sezonunda yaptığımız ve bu ikinci koleksiyonu olan ‘Nature Love’ koleksiyonumuzda ise tamamen doğal kumaş ve aksesuarlar kullanıyoruz.


  Jakar kumaşlar ise bizim her koleksiyonumuzun olmazsa olmazları ve iddialı olduğumuz bir konu. Bu yaz çiçek ve çizgisel desenler var kullandığımız jakarlarda.
  Desenlerde ise farklı formlarda bolca çiçek göreceksiniz. Sıcak yazda da rengarenk çizgi desenleri olacak.
  Bu yaz için kadınlara verebileceğim tek stil önerisi renk ve desen konusunda cesur olmaları.


  Dünya moda sektöründe Türk tasarımcılarının duruşu hakkında görüşleriniz nelerdir?

  Belli bir  döneme damgasını vuran tasarımcılarımız Paris, Londra gibi şehirlerin moda haftalarında (Özellikle belirtiyorum çünkü moda haftası kapsamına girmeden defilelerde yapılıp böyle lanse edilebiliyor) defileler yaptılar ve yapıyorlar. Bunlar gurur verici hareketler ama, ülkemiz gibi tekstil ve hazır giyimin çok güçlü olduğu bir yerde çok daha fazla tasarımcımızın ismi bu defilelerde görünmeli.


  Stil sahibi olmak aslında bir kadının yalnızca gardırobunu değil, beraberinde yaşam tarzını ve hayata baktığı noktayı, duruşunu da ifade etmeli. Bize kendi stilinizi tarif eder misiniz?

  Ben çok  yoğun bir tempoda ve hep giysilerin içinde çalışıyorum. Bu da tabii ki tüm yaşam biçimimi etkiliyor ve seçimlerimi rahat giyimden yana kullanıyorum. İşim gereği içinde bulunduğum sezona değil de, bir sonraki sezona konsantre olmam gerekiyor. Bu yüzden, iki mevsime de uyabilecek kıyafetleri tercih ediyorum ve sadece kendi markalarımızdan giyiniyorum. Koşturmaca içinde pantolon gömlek ikilisi en sevdiğim parçalar. Renkli giyinmeyi pek sevmezdim ama son zamanlarda daha fazla renk kullanmaya başladım.Tasarımla ilgilenen biri olarak mutlaka o sezonun bir anahtar parçasını dolabıma eklemeyi de ihmal etmiyorum.  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

   

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...