Zayıflama Sonrası Cildi Sıkılaştırmanın 7 Yolu

627

D’She Style vücut bakımı🔝

Hızlı diyetler, ani kilo kaybı ve sağlıksız beslenme, zamanla vücutta sarkmalara neden olur. Cilde gerginlik veren kolajen ve liflerin parçalanması ile kaslar gevşer ve sıkılığını kaybeder.

 

Vücuda ve cilde kilo kaybı esnasında ihtiyacı olan adaptasyon sürecini vermeyecek hızda yapılan şok diyetler cildin yapısını bozan nedenlerin başında yer alır.

 

Eğer vücudunuzda sarkmaların ve çatlakların oluşmasının önüne geçmek istiyorsanız, hızlı kilo kaybettiren diyet listelerinden uzak durmalısınız.

Vücudunuzun elastikiyetini kazanması  için neler yapabilirsiniz?

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Cildinizdeki sarkmaların önüne geçmek için öncelikle sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmanız gerekir. Yağ ve şeker oranı düşük, protein bakımından zengin beslenmek cilt yapısının gergin olmasını sağlayacaktır. Diyetinizde karbonhidrat ve yağları azaltırken proteinleri artırmanız hem kas kaybını en az düzeyde tutacak hem de derinizin sarkmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Yeterli miktarda protein alımı yapabileceğiniz diyetler uygularsanız deri sarkmasının önüne geçebilirsiniz.

Düzenli olarak cildinizi ölü hücrelerden arındırın.

Cildin görüntüsünü iyileştiren en önemli etkenlerden biri olan kan akışını desteklemek için iyi bir eksfoliant kullanmak mutlaka işe yarayacaktır.

Kilo verme hızınızı gözden geçirin.

Cilt sarkmalarını önlemenin ilk yolu şok diyetlerden vazgeçmektir. Elbette hızlı kilo verdiğinizde yağlarınız erir ve incelirsiniz. Ancak vücudunuzun küçülmesi sonucunda deriniz bol gelmeye başlar. Eğer esnek bir deriniz yoksa sarkma sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Kilo verme hızınız haftada 1 kilodan fazla olmamalıdır.

Bol bol su için.

Vücudunuzun temizlenmesi, kan dolaşımının hızlanması, metabolik sisteminizin yavaşlamaması için su büyük önem taşıyor. Günde en az 8-10 bardak su içtiğinizden emin olun.

Cildinizi nemlendirin.

Cildinizde sarkmalarla beraber çatlaklar ve kırışıklıklar da meydana gelir. Eğer cildiniz kuru ise bütün bu sorunlar kalıcı olabilir. Doğal yağlar ya da nem oranı yüksek bakım kremleriyle vücudunuzun nem dengesini sağlamaya özen gösterin.

Egzersiz yapın.

Diyeti mutlaka size uygun olan bir egzersiz planı ile destekleyin. Egzersiz yapmak metabolizma hızınızın artmasını sağlar. Kilo verirken aynı zamanda sıkılaşabilirsiniz.

Masaj yaptırın.

İyi bir masaj kan dolaşımınızı hızlandırır ve cildinizinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Periyodik olarak masaj yaptırmayı alışkanlık haline getirin. Rahatlatıcı masajların yanı sıra lenf drenaj ve selülit masajı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.