9.2 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 7, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yüz Şeklinize Göre En İyi Saç Stilleri

  Yüz Şeklinize Göre En İyi Saç Stilleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Yeni bir saç modeli denemek size kendinizi iyi hissettirebilir. Ancak, aynaya baktığınızda içinize sinmeyen bir görüntüyle karşı karşıya kalıyorsanız, bunun sebebi yüz hatlarınıza uygun saç kesimini tercih etmeyişiniz olabilir. Her saç kesimi her yüz şekli için uygun olmadığı gibi, yüzünüzün kemik yapısını tanımanız, saç modeli ile birlikte makyaj, gözlük ve aksesuar seçimleriniz için oldukça önemli bir ayrıntı.

  Dikdörtgen yüzler için, katlı kesimler, dalgalar ve bukleler doğru seçimler olurken, oval yüzler için hemen her kesim uygulanabilir. Kare şeklinde yüzlerin sahip olduğu güçlü bir çene yapısı ve geniş elmacık kemikleri için en doğru saç kesimi bob stil olacaktır.

  Eğer yüz şeklinizden emin değilseniz, saçlarınızı toplayarak aynanın karşısında alnınızdan çenenize ve elmacık kemiklerinize doğru yüzünüzün oranını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

  Yüz Şekli için En İyi Saç Kesimleri

  Dikdörtgen yüzler için saç kesimi

  Yüzünüz dikdörtgen şeklinde ise, katlı kesimler, dalgalar ve bukleler ile romantik perçemler tercih etmeniz muhteşem görünmenizi sağlar. Dikdörtgen yüzleri olduğundan daha uzun göstermemek için çene ve alnın keskin görünümünü yumuşatmak gerekir. Örneğin yumuşak katları olan bir kesim, yüzün köşelerini gizlerken elmacık kemiklerini belirginleştirebilir.

  Oval Yüzler için Saç Kesimleri

  Oval bir yüz şekliniz varsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Oval yüzler orantılı görünümleri sayesinde, çok çeşitli saç tiplerine uyabilir. Bununla birlikte, dikkat çekici bir stil arıyorsanız, ince katları olan bob ya da lob kesim tercih etmenizi tavsiye ederiz. Uzun saç tercih eden oval yüzler ise, dalgalı ya da iri bukleli saçlara yönelebilirler.

  Kare Yüzler için Saç Kesimi

  Kare şeklinde bir yüz, geniş bir alın, geniş elmacık kemikleri ve güçlü bir çene kemiğinden oluşur. Bu yüzden, kare bir yüzünüz varsa, bu özellikleri yumuşatmak için kemik yapınızı tamamlayan bir bir kesim seçmek, daha göz alıcı bir görünüm için gerekli olacaktır. Uzun ve katlı saçlar ile perçemler yüzünüzün keskin açılarını gizlemeye yardımcı olur. Kısa kesilmiş saçlardan hoşlanıyorsanız, tercihinizi kısa katlı bob stilden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu model dikkatleri çene kemiğinizden elmacık kemiğinize kaydıracaktır. Ayrıca, saç kesiminizde mutlaka yüzünüze düşen kıvrımlar eklemeyi unutmamalısınız. Özellikle yandan ayrılmış saçlarda yüzünüze düşen bukleler yüzünüzü şeklini yumuşatacaktır.

  Kalp yüzleri için saç kesimi

  Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, kemik yapınız dar bir çene ile geniş bir alın ve elmacık kemikleri içerir. Bu nedenle, yüz şeklinizi kaş genişliğinizi azaltan ve yüzünüzün alt yarısının genişliğini arttıran bir kesim ile dengelemeyi hedeflemelisiniz. Örneğin, yandan ayrılmış uzun ve katlı saç kesimi, dikkati yüzünüzün altına çekerken alnınızın bir kısmını gizler. Ayrıca bu kesimi, kulağın altından başlayan dalgalar veya bukleler ile kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, hacimli kesilmiş ve yandan ayrılmış pixie, çene etrafınızda dolgunluk sağlayacak bir bob veya lob gibi modeller kalp şeklinde bir yüzde muhteşem görünebilir.

  Elmas Şeklinde Yüzler  için saç kesimi

  Elmas tabşr edilen form, yüzün en geniş noktasından başlayarak elmacık kemikleri ile dar bir alın ve çene çizgisi bulunan açısal bir yüz şeklidir. En iyi görünüm için, elmas yüzlü şekillere sahip olanlar, yüzlerinin keskin açılarını yumuşatmayı ve elmacık kemiklerini dengelemeyi hedeflemelidir. Yumuşak bir görünüm için, geniş dalgaları olan katlı kesim kullanılmalıdır. Eğer çenenizin daha geniş görünmesini istiyorsanız, çene boyunda kesilmiş bir bob en iyi tercih olacaktır. Ayrıca, alnınızın görünümünü olduğundan daha geniş göstermek ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için sıkıca toplanmış bir at kuyruğu kullanmayı da unutmayın.

  Yuvarlak yüzler için saç kesimi

  Yuvarlak yüz şekilleri tipik olarak, benzer uzunluk ve genişlikte olmanın yanı sıra belirgin, yuvarlak yanaklara sahiptir. Bu nedenle, yuvarlak yüzlü olanlar için en uygun verici saç modelleri, uzun ve katlı kesikler ile dalgalı pixie kesimlerdir. Katlı bir kesim için seçim yapıyorsanız, çene çizgisi etrafında başlayan uzun, kademeli katları seçin. Ayrıca yüzünüzü uzatmaya yardımcı olmak için gözlerinize kadar uzanan kısa kenarlı bir perçem iyi bir fikir olacaktır. Kaçınmanız gereken saç kesimleri ise, kısa katlı boblar ve tamamı aynı boyda olan saçlar ile yuvarlak hatları belirginleştiren buklelerdir.

  Üçgen yüz şekli için saç kesimi

  Üçgen yüz şekilleri, alından daha geniş ve şekil olarak kare veya düz olan bir çeneye sahip güçlü bir çene çizgisine sahiptir. Saç kesiminde çeneyi dengeleyecek ve yüzün alt görünümünü en aza dengeleyecek bir saç modeli seçmek çok önemlidir. Bunu yapmak için, üçgen yüz hatlarınızı yumuşatacak katlı bir kesimi deneyin. Çenede sona eren kesimler, üçgen yüzlerde çeneye dikkat çekeceğinden, gözler ve elmacık kemikleri veya köprücük kemiği çevresini dengeleyecek bir kesim olmasını tavsiye ederiz. Çenenizi vurgulayan düz bob kesimlerinden kaçınmanız ve kısa saçlardan hoşlanıyorsanız, pixie tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Yaz Mevsiminin En Romantik 10 Tırnak Tasarımı

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Saç Maskesi

  Saç maskesi, saç kremi gibi çalışan ancak hasar görmüş veya sağlıksız saçlar için onarıcı bir tedavi gerçekleştirmeye yardımcı olmak için daha yüksek konsantrasyonlarda doğal...

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır. Elbette...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  En İyi 12 Güneş Koruyucu Ürün

  D’She Style güzellik🔝 İyi bir güneş kremi, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildimizin ve hücrelerinin sağlığı üzerinde tahribat yaratan zararlı etkilerini engeller. SPF serum ya...