9.2 C
İstanbul
Salı, Ocak 11, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yüz Şeklinize Göre En İyi Saç Stilleri

  Yüz Şeklinize Göre En İyi Saç Stilleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Yeni bir saç modeli denemek size kendinizi iyi hissettirebilir. Ancak, aynaya baktığınızda içinize sinmeyen bir görüntüyle karşı karşıya kalıyorsanız, bunun sebebi yüz hatlarınıza uygun saç kesimini tercih etmeyişiniz olabilir. Her saç kesimi her yüz şekli için uygun olmadığı gibi, yüzünüzün kemik yapısını tanımanız, saç modeli ile birlikte makyaj, gözlük ve aksesuar seçimleriniz için oldukça önemli bir ayrıntı.

  Dikdörtgen yüzler için, katlı kesimler, dalgalar ve bukleler doğru seçimler olurken, oval yüzler için hemen her kesim uygulanabilir. Kare şeklinde yüzlerin sahip olduğu güçlü bir çene yapısı ve geniş elmacık kemikleri için en doğru saç kesimi bob stil olacaktır.

  Eğer yüz şeklinizden emin değilseniz, saçlarınızı toplayarak aynanın karşısında alnınızdan çenenize ve elmacık kemiklerinize doğru yüzünüzün oranını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

  Yüz Şekli için En İyi Saç Kesimleri

  Dikdörtgen yüzler için saç kesimi

  Yüzünüz dikdörtgen şeklinde ise, katlı kesimler, dalgalar ve bukleler ile romantik perçemler tercih etmeniz muhteşem görünmenizi sağlar. Dikdörtgen yüzleri olduğundan daha uzun göstermemek için çene ve alnın keskin görünümünü yumuşatmak gerekir. Örneğin yumuşak katları olan bir kesim, yüzün köşelerini gizlerken elmacık kemiklerini belirginleştirebilir.

  Oval Yüzler için Saç Kesimleri

  Oval bir yüz şekliniz varsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Oval yüzler orantılı görünümleri sayesinde, çok çeşitli saç tiplerine uyabilir. Bununla birlikte, dikkat çekici bir stil arıyorsanız, ince katları olan bob ya da lob kesim tercih etmenizi tavsiye ederiz. Uzun saç tercih eden oval yüzler ise, dalgalı ya da iri bukleli saçlara yönelebilirler.

  Kare Yüzler için Saç Kesimi

  Kare şeklinde bir yüz, geniş bir alın, geniş elmacık kemikleri ve güçlü bir çene kemiğinden oluşur. Bu yüzden, kare bir yüzünüz varsa, bu özellikleri yumuşatmak için kemik yapınızı tamamlayan bir bir kesim seçmek, daha göz alıcı bir görünüm için gerekli olacaktır. Uzun ve katlı saçlar ile perçemler yüzünüzün keskin açılarını gizlemeye yardımcı olur. Kısa kesilmiş saçlardan hoşlanıyorsanız, tercihinizi kısa katlı bob stilden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu model dikkatleri çene kemiğinizden elmacık kemiğinize kaydıracaktır. Ayrıca, saç kesiminizde mutlaka yüzünüze düşen kıvrımlar eklemeyi unutmamalısınız. Özellikle yandan ayrılmış saçlarda yüzünüze düşen bukleler yüzünüzü şeklini yumuşatacaktır.

  Kalp yüzleri için saç kesimi

  Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, kemik yapınız dar bir çene ile geniş bir alın ve elmacık kemikleri içerir. Bu nedenle, yüz şeklinizi kaş genişliğinizi azaltan ve yüzünüzün alt yarısının genişliğini arttıran bir kesim ile dengelemeyi hedeflemelisiniz. Örneğin, yandan ayrılmış uzun ve katlı saç kesimi, dikkati yüzünüzün altına çekerken alnınızın bir kısmını gizler. Ayrıca bu kesimi, kulağın altından başlayan dalgalar veya bukleler ile kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, hacimli kesilmiş ve yandan ayrılmış pixie, çene etrafınızda dolgunluk sağlayacak bir bob veya lob gibi modeller kalp şeklinde bir yüzde muhteşem görünebilir.

  Elmas Şeklinde Yüzler  için saç kesimi

  Elmas tabşr edilen form, yüzün en geniş noktasından başlayarak elmacık kemikleri ile dar bir alın ve çene çizgisi bulunan açısal bir yüz şeklidir. En iyi görünüm için, elmas yüzlü şekillere sahip olanlar, yüzlerinin keskin açılarını yumuşatmayı ve elmacık kemiklerini dengelemeyi hedeflemelidir. Yumuşak bir görünüm için, geniş dalgaları olan katlı kesim kullanılmalıdır. Eğer çenenizin daha geniş görünmesini istiyorsanız, çene boyunda kesilmiş bir bob en iyi tercih olacaktır. Ayrıca, alnınızın görünümünü olduğundan daha geniş göstermek ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için sıkıca toplanmış bir at kuyruğu kullanmayı da unutmayın.

  Yuvarlak yüzler için saç kesimi

  Yuvarlak yüz şekilleri tipik olarak, benzer uzunluk ve genişlikte olmanın yanı sıra belirgin, yuvarlak yanaklara sahiptir. Bu nedenle, yuvarlak yüzlü olanlar için en uygun verici saç modelleri, uzun ve katlı kesikler ile dalgalı pixie kesimlerdir. Katlı bir kesim için seçim yapıyorsanız, çene çizgisi etrafında başlayan uzun, kademeli katları seçin. Ayrıca yüzünüzü uzatmaya yardımcı olmak için gözlerinize kadar uzanan kısa kenarlı bir perçem iyi bir fikir olacaktır. Kaçınmanız gereken saç kesimleri ise, kısa katlı boblar ve tamamı aynı boyda olan saçlar ile yuvarlak hatları belirginleştiren buklelerdir.

  Üçgen yüz şekli için saç kesimi

  Üçgen yüz şekilleri, alından daha geniş ve şekil olarak kare veya düz olan bir çeneye sahip güçlü bir çene çizgisine sahiptir. Saç kesiminde çeneyi dengeleyecek ve yüzün alt görünümünü en aza dengeleyecek bir saç modeli seçmek çok önemlidir. Bunu yapmak için, üçgen yüz hatlarınızı yumuşatacak katlı bir kesimi deneyin. Çenede sona eren kesimler, üçgen yüzlerde çeneye dikkat çekeceğinden, gözler ve elmacık kemikleri veya köprücük kemiği çevresini dengeleyecek bir kesim olmasını tavsiye ederiz. Çenenizi vurgulayan düz bob kesimlerinden kaçınmanız ve kısa saçlardan hoşlanıyorsanız, pixie tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...