Yüz Şeklinize En Uygun Kâkül Kesimi Hangisi?

473

D’She Style güzellik🔝

Kâküller, yüzün tüm boyutunu hemen değiştirir ve sadece daha iyi çerçevelemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha çarpıcı bir görünüm sunar. Kâküllerin sadece uzun, düz saçları olanlar için doğru olduğunu düşünebilirsiniz, fakat aslında çok farklı saç dokusu ve yüz şekli için uygun olduğunu kanıtlayan çok sayıda saç modeli vardır.


Kaküller tüm saçlarınızı büyük ölçüde kesmeden size yeni bir görünüm kazandırır. Ancak, doğru kakül stilini kullanmak oldukça önemlidir. Uzun veya oval bir yüz şekliniz olmadığı sürece, daha yumuşak bir gradyanı tercih etmek, elmacık kemiklerini çevreleyen ve kontür veren kakül kullanmak, eğer belirgin yüz çizgileriniz varsa kısa veya küt kaküllerden kaçınmak gibi ince detaylara dikkat etmek, tarzınızı belirlerken size yardımcı olur.


Uzun ve Düz Kaküller

Kimin için İyidir: Bu kesim herhangi bir yüz şekli için harikadır; çünkü kaküller kaşların altına düşer. Ancak özellikle sarışınlarda güzeldir; çünkü daha ince kaküller sarı renkte olan ve vurgulanan saçların boyutunu gösterir.


Retro Kaküller

Kimin İçin Uygun : Dar veya kare yüzü olanlar için en iyisidir. Kısa kaküller yüzü açar ve kaşların ortaya çıkmasına izin verir.


İnce ve Yan Kesilmiş Kaküller

Kimin İçin Uygun: Yumuşak ve feminen bir his verdiği için kare yüz şekli veya keskin bir çene gibi güçlü özellikleri olan herkes için harikadır. Ayrıca, kakül kullanmak istediklerinden emin olmayanlar için uygundur; çünkü kolayca saçınızın geri kalanına doğru çekilebilir.


Kısa ve Künt Kaküller

Kimler İçin Uygun: Dikdörtgen, kare ve uzun yüzler için en iyisidir.


Uzun ve İnce Kaküller

Kimler İçin Uygun: Oval ve yuvarlak yüzler için uygundur; çünkü yüzün daha uzun görünmesini sağlarlar.

Uzman İpuçları: Çok incecik kaküllerle ilgili tek sorun, çok kalın olmadıkları için kolayca yağlı görünmeleridir. Saçınızın ön kısmında ürün kullanmaktan kaçının.


Kısa ve Bebek Kakülleri

Kimler İçin Uygun: Kare bir yüzün daha feminen ve yumuşak görünmesini sağlar.

Uzman İpuçları: Kısa kaküller çok sert görünebilir, bu yüzden kuaförünüzün uçlarını dokulu tuttuğundan emin olun.


Uzun ve Yan Kaküller

Kimin İçin Uygun: Yana doğru kesilen kaküller evrensel olarak gurur vericidir ve her yüz tipine yakışır.

Uzman İpuçları: Kaküllerin en kısa uzunluğu elmacık kemiklerinin tepesine çarpmalıdır. Yuvarlak bir fırçayla kurulayın veya hareket için hafifçe içe ve aşağı doğru kıvırın.


Kaşları Kapatan Kalın Kaküller

Kimler İçin Uygun: Bunlar oval ve üçgen yüz şekilleri için en iyisidir çünkü yüzü yumuşatırlar. Özellikle koyu saç ve ten rengine sahip olanlar için muhteşemdir.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.