9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  Yengeç Dolunay’ında Uyanış Zamanı

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 2020 yılınını kapatırken gerçekleşen Yengeç Dolunay’ını anlattı.

  Gelecek yüzyıllarda da kendinden bir hayli bahsettirecek olan adeta tarihe damgasını vurup hafızalarımızdaki yerini uzun zaman korumaya aday olan 2020 yılını,

  30 Aralık sabahı saat 06.28’de

  8 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek olan bir DOLUNAY enerjisi ile kapatıyoruz. Çok şükür!

  Bu Dolunay sırasında Güneş ile Uranüs arasındaki pozitif etkileşim hayatımıza bir takım güzel ve beklenmedik durumları, sonlanmaları, sürprizleri ve uyanışları dahil ederken, diğer taraftan ise Güneş’in zorlu bir sabit YILDIZ olan hırslı, zalim, istediği şeyi almaya odaklı, şiddet ve caniliğe meyilli etkiler veren veya maruz kalma olasılığına açık hale getiren FACİES  yıldızı ile olan kavuşumu, bizleri duygusal olarak biraz yıpranmaya, aşırı alınganlık sonucunda üzülüp kırılmaya ve her şeye gereğinden fazla anlam yükleyip gözümüzde büyütmemize sebep olabilir. Dikkat!

  Birilerine veya bir şeylere kızıp alınıp, bunu hiç alakası olmayan birinden veya bambaşka bir şeyden acısını çıkarmaya çalışabiliriz.

  Dolunay’ın Yengeç burcunda olması sebebiyle önümüzdeki birkaç gün boyunca bir hayli duygusal ve hassas bir ruh hali içinde olacağız. Ailemiz özellikle annemiz, evimiz, yuvamız, çocukluk günlerimiz, annemizin pişirdiği yemekler, eski tatlar, anılar, nostaljik konular, ev hayatımız, duygusal ve özel hayatımız bir hayli ön planda olmaya başlayacak.

  Bizler Yengeç Dolunay’ının hemen ertesi günü, Yeni yıl kutlamaları ve onu takip eden günlerde zaten evlerimizde olmak zorunda olacağız. Pandemi ve Yeni yıl sebebiyle 4 günlük karantina süresince iyice bu konular ile haşır neşir olmak zorunda kalacağız. Gökyüzü nasıl da yeryüzü ile senkronize bir şekilde çalışıyor değil mi Sevgili Dostlarım?…

  Hayran olmamak elde elde değil, nasıl da

  muhteşem matematiksel bir İLAHİ düzen içindeyiz. Astroloji her daim bunu bizim gözlerimizin önüne seriyor. Şükürler olsun.

  Önümüzdeki günlerde ev içinde olmak, ev ile ilgili sorunlar, sorumluluklar, ilişkilerdeki var olan hassasiyet problemleri ile yüzleşmek zorunda kalacağımız bir zaman diliminde olacağız. Bu süre zarfında hem kendimiz hem de sevdiklerimizle bir takım yüzleşmeler yaşayacağız. Diğer taraftan ise, kendimizi güvende, mutlu ve huzurlu hissetme ihtiyacımız da bir hayli yüksek olacak.

  Sevdiğimiz kişiler ile neler paylaştığımız, sevilip sevilmediğimiz, korunup kollanıp kollanmadığımız, değer verilip verilmediğimiz, gerçek bir aile olup olmadığımız oldukça önemli olacak. Venüs’ün Güney Ay Düğümü ile olan yakın teması  JÜPİTER  Kova yerleşimi bizleri ikili ilişkiler ile maddi ve manevi konulardaki gerçeklere davet ediyor ne yazık ki. Artık pembe rüyalardan uyanma ve REALİTE Zamanı! İkili ilişkilerde ve aile içi konularda adaletli olma zamanı…

  Nerede haksızlık yaptın?

  Kime sevginde, malında mülkünde ve ilgilinde cimrilik yaptın yada aşırı kuralcı oldun?

  Bir içe dönüp bakma zamanı olacak. Bu arada Güney Ay Düğümü kavuşumu bazılarımızın haritasına göre karmik kadersel başlangıçları, tesadüfleri, aşkları, önemli karşılaşmaları, buluşmaları ve ruh eşleriyle kavuşmaya vesile olurken, gerekli olan sorumlulukları, gerçekçi, ciddi, insani yaklaşım şeklini ve dürüstlük üzerine kurulacak ilişkileri de beraberinde getirecek. Bu etki altında bazılarımız duygusal anlamda bir takım düş kırıklıkları yaşarken, artık ne yazık ki gerçekler ile yüzleşmek ve kabullenmek zorunda kalacak. Pembe gözlükleri gözümüzden çıkarma zamanında olacağız.

  Karmaşık, ne olduğu belli olmayan, bir öyle bir böyle süren kaotik ilişkiler artık son bulacak.

  Adını koyamadığınız gelip geçici, günlük ve gereksiz yere anlam yüklediğiniz ilişkiler kalıcı olarak bitecek.

  Gerçek sevginin sınırsızlığına ve sonsuzluğuna, aşkın derinlerine inerek, hakkaniyetli, dürüst, adaletli ve en önemlisi gerçek manasının hakkını vermek zorunda olacağımız bir zamana geçiş yapacağız.

  Sadece bireysel anlamda değil toplumsal anlamda da buna geçiş yapmak zorunda kalacağımız bir takım olaylar  deneyimleyeceğiz.

  Bizler kafayı geçmişe takıp sürekli geçmiş değerlerin, günlerin ve anıların sıcak ve güvenli enerjisi içinde olmaya çalışırken; gökyüzü bizleri geleceğe doğru çağırmaya çalışıyor olacak. Yeni yılın gelişi ve Kova burcundaki önemli kavuşum enerjisi artık naftalin kokan anılardan uzaklaşıp, büyümemiz ve gelişmemiz için geleceğe doğru hızla yola çıkmamız adına üzerimizde baskı kurmaya başlayacak.

  Geçmiş tecrübe ve anılarımızdan, hatalarımızdan ders alarak yeni bir yola çıkmamız gerekecek. Zira bu süre zarfında sürekli geçmişe, sıcak ve güvenilir olan anılara takılı kalmamaya çalışmalıyız. Eğer araba kullanırken sürekli dikiz aynasına bakarsak kaza yaparız.

  Gökyüzü çok şükür ki bu Dolunay sırasında etkili olan Güneş – Uranüs arasındaki pozitif enerji sayesinde; bizler için gerekli olan yenilik, özgürleşme ve hayatı keşfetme ihtiyacımız yükselmeye başlayacak. Böylelikle bizler yepyeni ufuklara ve yeni başlangıçlara doğru kanat çırpmaya başlıyacağız.

  Tam Dolunay günü kesinleşecek olan Venüs – Neptün karesi ise ne yazık ki bir takım kayıplara, aldanma, aldatma olaylarına, dolandırılma, maddi ve manevi hayal kırıklıklarına, bazı ilişkilerin kalıcı olarak bitmesine , maddi kayıplara ve sahip olunan toz pembe hayallerin son bulmasına sebep olabilir. Diğer taraftan ise maddi bir takım ödemelere, beklenmedik borç, vergi, kredi, aidat gibi ek ödemelere sebep olabilir. Ancak bu birbirine kafa tutan gezegenler iyicil ve şefkat dolu etkilere sahip olduklarından dolayı olup biten her türlü olumsuzluk ve aksilik kısa sürede unutulup, sonu barış ve affetme enerjisi ile buluşacaktır.

  Özellikle Akrep, Yengeç ve Balık Burcu gibi su grubuna mensup olan burçlar Dolunay enerjisinden bir hayli etkilenecektir. Diğer taraftan ise Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç  burçları için 2018 -2019 yılından beri devam eden zorlu bir süreç kapanıyor olacak. Tebrik ediyorum gerçekten çok zor bir zaman diliminden geçtiniz. Ay düğümleri artık değişken burçlarda yolculuklarına devam ediyor. 21 Temmuz 2021 yılındaki (bu arada küçük bir sır) Yengeç burcundaki Yeni Ay dileklerinizin tamamlanması ve görünür olması adına da oldukça sevindirici gelişmelere gebe olacaktır.

  Dünya ile Ay’ın birlikte hareket edip yaratıcılıklarını ortaya koyacağı bu Dolunay enerji zamanında hem Dünya üzerinde hem de ruhlarımızda adeta bir gel git ve tsunami etkisi oluşabilir. Yengeç enerjisi ile birlikte aile hayatımız, evimiz, duygusal ve manevi alanlarda beslendiğimiz konularda yepyeni fikirler ve projeler ön plana çıkabilir. Bu Dolunay enerjisi ta 2028 yılına kadar Yengeç – Oğlak aksındaki tutulmaların son örneği olacaktır. Tarih 2028 yılını gösterdiği zaman tutulmalar yine bu aksta olurken, Kuzey Ay Düğümü  o zaman Oğlak Burcunu gösterecektir. O zaman ki konu başlıkları tabiii bu kadar yumuşak olmayacak. Malum gidilmesi gereken yer kariyer, statü ve iş hayatınızı gösteren, bol çalışma isteyen SATÜRN gibi disiplinli ve sınavlara tabi tutan, zorlu ve kadersel bir etkiye sahip olan gezegen olacak.

  Bizler şimdiki anın enerjisine dönecek olursak, Dolunay enerjisi bizler için acele etmememiz gerektiğini, her şeyin bir iyileşme ve düzelme zamanı olduğunu, var olanı kabul ve şükür enerjisine geçmemizi söylüyor. Hepimizin bir yerlerden ya da bir yerinin yaralı olduğuna, nerede abartılı hareket ettiğine, bağımlı, sabırsız, güvenlik arayışı içinde, kavgacı ve fazla mücadeleci olduğumuza dikkat çekmek istiyor olacak. Diğer taraftan ise, tüm bunlara neden izin verdiğimizi, nerede eksik ve kendimizi güvensiz hissettiğimizi sorgulamamıza hizmet edecek.

  Bu arada önümüzdeki 15 gün boyunca; yazılı ve sözlü her türlü iletişim alanındaki bir takım anlaşmazlıklar, sanatsal konulardaki yetenekler ve dışa yansıtma konusundaki fikir ayrılıkları ile ilgili tartışmalar bir şekilde de tatlıya bağlanabilir. Dolunayı’n tam ülkemizin yükselen burcu üzerinde meydana gelmesi bizler için oldukça kritik ve önemli bir zaman diliminde olduğumuza işaret ediyor. Özellikle halkın sağlığı ve halkı ilgilendiren her türlü konuda önemli ve dikkat çekici olayların meydana gelecek olduğunun da habercisi olacaktır.

  Tüm dünyada ülkemiz ile ilgili gelişmeler ve gündem yaratacak konular söz konusu olabilir. Ve tabii baş rolde ise Birleşik Amerika Devleti olacaktır. Trump ise yine kendinden fazlası ile bahsettirecektir. 21 Aralıkta Kova burcundaki Satürn / Jüpiter büyük kavuşumunun da hala etkisi altında olduğumuzu unutmamakta fayda var Sevgili Dostlarım. Sahip kıran, Altair sabit yıldızı ve Uranüs etkisiyle birlikte Amerika ile ilgili beklenmedik durumların meydana gelmesi oldukça olası. Özellikle ekonomi ile ilgili konular, Trump‘ın son dakika golü ve Biden’ın açıklamaları derken, piyasalarda beklenmedik bir takım hareketlilik söz konusu olabilir.

  Dolunay’ın yükselen  burcunun Yay olması sebebiyle hayatın içindeki anlam arayışımız, felsefi ve spiritüel konular, inançlar,  olaylara bakış açımız, yurtdışı ve yabancı kültürler, göçmenler, vatandaşlık başvuruları, pasaport, vize, hak, hukuk ve eğitim ile ilgili konular ön planda olacaktır.

  Yurtdışına taşınma , eğitim, iş ve çalışma başvuruları, yabancı ülkelerde ev ve toprak alımları yapan kişiler ile ilgili farklı vergi , ekstra ödeme ve bu konularda yeni ve farklı prosedürler söz konusu olabilir.

  Dolunay enerjisinde çok fazla dişil enerji bulunması ve Chiron enerjisi kadınlar ile ilgili olabilir ya da ünlü bir kadın artist, lider, önemli bir kişi ile ilgili ani üzücü ve şaşırtıcı Facies sabit yıldızı ile bağlantılı canice can acıtıcı bir takım durumların meydana gelmesine sebep olabilir. Ne yazık ki yine gözyaşlarımız kadınlar ve çocuklar için dökülebilir.

  Bugün Dolunay öncesi bir kadın sevdiği adam tarafından benzin dökülüp yakılarak ( Mars – PLUTON karesine uygun bir enerji Mars /ateş – Pluton /benzin) öldürüldü…

  Bu tür olaylara açık bir zaman dilimindeyiz, lütfen farkında olalım.

  Bu dolunay ile birlikte;

  Kadın veya erkeklerde yumurtalık, göğüs, rahim, prostat ve mide ile ilgili bir takım rahatsızlıklar, endoskopi, ameliyat veya benzeri durumlar söz konusu olabilir. Kadınlar kendilerini bu Dolunayda ekstra gergin hissedebilirler. Bebek sahibi olmak isteyenler için ise güzel sürprizleri kendi içinde barındıran bu Dolunay zamanında

  sürpriz ikiz bebek haberleri alınabilir. Kanser tedavisi olanlar için ya da  var olan bu tür bir hastalığa yatkınlığı olanlar için erken tanı konması ve iyileşmesi adına oldukça güzel ve uyarıcı etkilere sahip bir Dolunay bizlerle birlikte olacaktır.

  Yaşlı insanlar, kadınlar ve anneler covit-19, kemik ve eklem hastalıkları, dizler, iskelet sistemimizdeki rahatsızlıklar, dişler ve cilt hastalıklarına çok dikkat etmemiz gereken bir 15 günlük süreçte olacağız. Beklenmedik kazalar, yanıklar, kesikler, düşmeler, sakatlanmalar ve bunlar ile ilgili ameliyatlar söz konusu olabilir. Zira oldukça sakar bir enerji üzerimizde olacak. Diğer taraftan ise yükselen burcun bulunduğu alanda Kraliyet yıldızı Antares gibi korkusuz, gözükara, agresif, savaşçı, kavga, patlama, yangın, taşkınlıklara ve dobra dobra yaklaşımlara meyilli bir enerji bizlerle birlikte olacak. Dikkatli olmakta fayda var!

  Dolunay ile birlikte bireysel hayatlarda bir takım aldatma olayları gün yüzüne çıkabilir. Sansasyonel haberler, ayrılıklar, boşanmalar söz konusu olurken, ülkeler arasında önemli olaylara sebebiyet verecek türde bir takım gelişmeler söz konusu olabilir. Bu Dolunay zamanında ülkemiz haritasının 6. Evi yani sağlık ve hizmet evi tetikleniyor. Covit-19 ile ilgili hala çok dikkatli olmamız gereken bir süreçte olacağız. Ne yazık ki daha tam iyileşme söz konu değil. Lütfen tedbirli olmaya devam edelim. Yılbaşı akşamı yediklerimize ve içtiklerimize çok dikkat edelim. Gazlardan gelecek tehlikelere karşı da tedbirli ve uyanık olalım. Zira zehirlenme etkisi mevcut !!!

  Ordumuz, askerimiz, polis, jandarma ve savunma, kurmaylar, sağlık görevlileri, hemşireler ve işçilerimiz ön planda  olacaktır. Bu tür görevlerde bulunan ve çalışan kişiler de zehirlenme vakalarına çok dikkatli olsunlar. Yeni yıl veya hemen ertesinde ülkemiz bir savaşa girme, çatışma veya saldırıya maruz kalabilir. Dolunay’ın Yengeç Burcunda olması  sebebiyle; Denizler ve sular da işin içine giriyor. Akdeniz’de petrol için sondaj yapmak veya Kıbrıs ile alakalı bir takım anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Ortalık bir anda karışabilir. Halkımızı üzecek bir takım gelişmeler söz konusu olabilir. Paralı askerlik konusu gündeme gelebilir. Yeni kurallar ve düzenlenmeler yapılabilir. Ekonomik konularda yeni düzenlemeler ve uygulamalar söz konusu olurken, para piyasalarındaki iniş çıkışları kontrol etmeye yönelik bir takım önemler alınmaya çalışılabilir. Yeni teklifler, yasa tasarıları veya fikirler öne sürülebilir.

  Ay’ın haberci Mirzam yıldızıyla kavuşumu bir takım yeniliklerin olabileceğini ama bunların başarısız ve sonuçsuz kalmasının da söz konusu olduğunu söylemektedir.

  Sportif faaliyetlerde bir takım düzenlemeler ve hareketlilikler söz konusu olabilir. Bu dönemde lider konumdaki kişilerin, askeri ve sağlık ile alakalı konularda diğer ülkeler ile birlikte alacağı bir takım kararlar, ülke halkı için can acıtıcı, üzücü ve yaralayıcı durumlara sebep olsa da geçmiş kayıplarımızdan çıkarılan dersler ve kurban durumuna düştüğümüz konularda iyi bir gözlem yapılırsa gelecekte kazançlı çıkmak adına şifalandırıcı bir etkiye sahip olacaktır. Yöneticilerin çok ama çok dikkatli hareket etmesi gerekmektedir. Özellikle de halkın sağlığını ilgilendiren konularda…

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  Editörün Seçimi

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Stilettolara Geri Dönecek miyiz?

  Dünya, evden çalışmanın birinci yıl dönümüne yaklaşırken, araştırmalar kadınların en sevdikleri stilettolarından vazgeçtiklerini ortaya koydu. Buna göre topuklu ayakkabı satışları 2020'nin ikinci çeyreğinde % 71...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  İndirimde Alışveriş Yapmanın 8 Kuralı

  İndirim zamanlarında alışverişin anlamı, sadece fiyatı düştüğü için bir şeyleri satın almak değil, iyi bir fırsat yakalamak aslında. Eğer satın almış olmak için indirimlerde...