9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Yengeç Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat, Yengeç Burcu’nda gerçekleşecek Yeni Ay’ın etkilerini anlattı;

  Yeni haftaya son derece karmik etkilere sahip olan bir YENİ AY enerjisi ile başlıyoruz Sevgili Dostlarım.

  Bugün 20 Temmuz 2020 Ay gününde saat 20.32’de yaşanacak olan Yengeç burcundaki YENİ AY, hayatımıza her zaman alışmış olduğumuz Yeni Ay enerjisinin getirdiği yeni başlangıçlar, arınma ve geleceğe dair yeni umutları dahil eden enerjisinin dışında, bir takım zorlukları ve imtihanları da getiriyor olacak.

  Bu Yeni Ay’ın karşında SATÜRN, PLUTON ve JÜPİTER gibi büyük jenerasyonları etkileyen oldukça önemli bir gezegen dizilimi bulunuyor. SATÜRN bu Yeni Ay ile tam karşıt enerji içinde duruyor; aşağı yukarı 2017 yılından beri sıkıntı çektiğimiz, engellendiğimiz, kendimize verdiğimiz değer konusunu sorgulatan, karamsar ve depresif bir ruh hali içinde olmamıza sebep olan, ruhumuzu olgunlaştırmaya çalışan, sorumluluk almamız gereken konular ile ilgili zorlayıcı yüzleşmeler yaşadığımız konularda tıpkı bir “Anka Kuşu“ misali değişip dönüşüp kendi küllerimizden yeniden doğmak üzere bizi destekleyen Yeni Ay‘a kafa tutuyor olacak.

  Niyeti elbette bizleri daha iyiye götürmek, kendi öz değerimizin farkına vardırmak ve  hepimizin hayatında yeni ve kalıcı güzel kapılar açmak. Ancak öncesi biraz zorlu ve sınav enerjisi ile dolu olacak. Gökyüzü bize ‘Güzel şeylere sahip olmak istiyorsan şayet, hayatını güvenilir ve sağlam temeller üzerine kurmalısın, biraz daha sabretmelisin, çalışkan, dürüst ve adil olmasın’ diyor.

  Güneş ile Ay kavuşurken karşılarında duran büyük öğretmen Satürn, zihnen ve kalben yapılan her şeyin sonuçları ile yüzleşmeye davet ediyor. Şayet vicdanen içiniz rahat ise korkulacak ve sorun edecek bir şey yok Sevgili Dostlarım.

  Ancak hayatın içindeki gelenek, görenek ve etik kuralları kendi istediği gibi şekillendiren, lehine çalışacak şekilde manipüle eden, kendini bu dünyanın en akıllı ve şanslı kişisi gibi görüp, işine geldiği gibi kuralları esnetip, kendisine verilmiş olan CÜZÜ- i iradeyi kötüye kullanan, sınırlarını bilmeyen, abartan ve başkalarına zarar veren, üzen ve kalp kıran davranışlarda bulunan kişileri gerçek bir yüzleşme bekliyor.

  Satürn acımasız bir öğretmendir ve amacı bizleri gerçekler ile yüzleştirmek ve yaptığımız hatalardan, ego ve kibirden arındırıp, sevgi dolu gerçek özümüzü ortaya çıkarmamıza hizmet etmektir.

  Öğretim dili biraz sert ve acımasız gibi görünse de; bizler o olmadan bu hayatta pek ilerleyemeyiz ve bu dünya denen gezegende ne için burada olduğumuzu unutup, zevk – i sefaya dalıp gidebiliriz.

  Satürn yaşlılık ve hayatın sonunu anlatır.

  Bizlerin üzerinde oldukça zorlayıcı ve baskı yapan bir tesiri vardır. Tekamül etmek için onun zorlayıcı imtihanlarından geçmek zorundayızdır.

  Pluton ve Jüpiter’de ise, Satürn’ün yanında; Pluton’un derinden çalışan ve dönüşüm yapan etkisi ortaya çıktığında, artık yapacak bir şeyin kalmadığını anladığımız bir noktaya doğru bizleri sürüklerken, Jüpiter de bizden gizlenmiş ve saklanmış olan olayları, tüm gerçekliği ve detayları gözümüze sokmaya çalışıyor olacaktır. Görmezden geldiğimiz her şey devasa bir boyutta önümüze düşebilir.

  Canımızı acıtacak mı, evet acıtacak. Ancak tüm bu olup bitenlere üzülüp, depresyona meyil etmek ve kendi kabuğuna çekilmek oldukça yanlış bir davranış kalıbı olacaktır. Hayatınıza yeni güzellikler, fırsatlar sunan, dürüst, samimi, içten, sevgi dolu enerjileri getirecek olan enerjilere yer açmanızı tavsiye ederim.

  Bu sert enerjinin içinden geçerken, kendime nasıl güzel bir takım fırsat kapıları açabilirim diye düşünen, sevgi dolu, pozitif ve paylaşımcı kişiler Ağustos ayının ilk haftalarından itibaren hayatlarında son derece güzel başlangıçlarla karşılaşacaklar. Böylelikle bu YENGEÇ YENİ AY’ı ile içimizdeki sönüp gitmiş olan umutlara ve ümitlere yeni bir ışık doğuyor olacak. Güneş sımsıcak ve güçlü, tıpkı bir baba gibi ERİL enerjisi, Ay ise DİŞİL, tıpkı bir annenin şefkati ve sevgi dolu yüreği ile birleşip iyileştiren şifasını bizlerin üzerine doğru akıtacak. Ve bizlere bu evrende yalnız olmadığımızı ve her zaman mutlu olmak ve daha iyi yöne gitmek için farklı çözüm yollarının olduğunu gösterecek.

  En sonunda Retro gezegenlerin biraz olsun azalması, hayatın akışındaki hızlanma ve normalleşmeye doğru gitmeye başlaması ile birlikte bizler de beklemede olan, tek gözümüzü kapayıp görmezden geldiğimiz, yarım kalmış konular ile ilgili olarak en nihayet güzel bir takım (ilahi adaletin tecelli edeceği) sonuçlar ve haberler almaya başlayacağız.

  Ancak öncesinde kendisini, 0 derecede oldukça güçlü bir şekilde görünür hale getiren 21 Haziran 2020’deki Güneş tutulması (Karmik etkileri içinde barındıran Dolunay / tamamlanma enerjisi) Yeni Ay ile birlikte tekrar (yenilenme ve hak edenlerin hediyesini alacağı bir enerji olarak) bizlere hatırlatıyor.

  Konu başlıkları ise; yuva, aile, aidiyet duygumuz, köklerimiz, manevi beslenme şeklimiz, sevgi, koruma, kollama, kollanma, merhamet, samimiyet, şefkat, anaçlık ve kendimizi güvende hissettiğimiz RAHİM enerjisi içinde adeta tekrardan doğmak üzere bekleyen ruhlarımızın, doğum sancısı ve sıkışması sonucunda yaşamakta olduğu korku ve sıkışma hissi… Bu gökyüzü yolcuğunda uzun zamandır zorlu enerjiler altında mücadele etmekteyiz. Son derece sert, agresif, öfkeli, sabırsız, tahammülsüz bir ruh hali içindeyiz. Yaşadığımız belirsizlik durumundan ve rutin halde devam eden ama için için bizi yiyip bitiren, aslında memnuniyetsiz olduğumuz her konu ile ilgili yeni kararlar almak, düşünce şeklimizi ve tutumumuzu değiştirmek zorundayız. Zira bizleri bugünlere taşıyan zihinsel kalıplarımız, düşünce şeklimiz, davranışlarımız ve tabii korkularımız, değersizlik ve sevilmeme korkumuzdur.

  İnsan denen varlık TEKAMÜL yolunda ilerlerken, hem zihinsel hem de ruhsal bir varlık olması sebebiyle kalbi ve zihni arasında gidip gelen bir pandül misali hayatın acı ve tatlı tarafları arasında bir oradan bir oraya savrulmakta ve

  kendi düşünceleri, inançları, duyguları ve bunlar doğrultusunda yaratığı ve kurguladığı hayatı yaşamaktadır. Ancak zaman gerçekliğe uyanma vakitti Sevgili Dostlarım. Kendi kişisel ihtiyaçlarımızın bir adım ötesine geçip büyük resme odaklanmalıyız. Sadece kendi küçük dünyamıza, ülkemize değil, tüm DÜNYA olarak insanlık adına da yeni bir toplumsal bir uyanış yaşamak zorundayız.

  Yeni Ay sırasında sorumluluk almanız gereken konular bir bir önümüze gelirken bizler 2020 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki enerjilerini adeta tekrardan deneyimleyeceğiz. Bugünlerde ektiğimiz yeni tohumların karşılığını ise; tam olarak ancak 2021‘in (20 -25) Ocak ayında almaya başlıyacağız. Önümüzdeki devam eden süreçte 19 Nisan 2021’de, bu dönemde yaşadığımız ve karar alıp yeniden yoluna koymaya çalıştığımız konu başlıkları tekrar aktive olmaya ve kendini bir kez daha bize hatırlatmaya çalışacak. Bu konu başlıklarında esaslı olarak kalıcı bir takım kararlar vermek, bir şeyleri bitirmek veya bir başlangıç yapmak için ise 17 Ocak 2022 tarihi son kez oldukça etkili olacak. Ve en son olarak bu enerjinin son şeklini alması ve belki de yeniden başka bir formatta son kez ele alınması 17 Ekim 2022 tarihinde netleşecek. Adeta önümüzdeki 2 yıllık zaman dilimini hamilelik süresi veya tekrarlayan doğum enerjisi ve döngüsü şeklinde deneyimliyor olacağız.

  Hayatımızda yeni bir şeyler için başlangıç yapmak, sabır gösterip fedakarlık içinde hareket etmek ve sonucunu güzel bir hediye paketi içinde almak ödülümüz olacaktır. Yengeç sembolü geçmişe özlem, nostaljik duygular, milli konular ve güvenliğimiz ile de oldukça bağlantılıdır.

  Barınma ve ait olma duygusu oldukça ağır basar. Ülkemiz haritasında ise halkı temsil etmektedir. Yeni Ay’ın Satürn‘den karşıt açı alması sebebiyle; komşularımızla olan ilişkimizi ve milli güvenliğimizi ilgilendiren konularda, çocuklarımız, kadınlarımız ve annelerimiz ilgili bir takım olumsuz olaylar, kısıtlamalar, engellenmeler, sıkıntılar meydana gelebilir. Bu tür olaylar neticesinde otorite konumundaki kişilerden bazı açıklamalar, yeni yasalar önlem ve kurallar hayatımıza dahil olabilir.

  Halkın sağlığı ve pandemi ile ilgili yeni düzenlemeler söz konusu olabilir.

  Önümüzde bayram süreci ile ilgili yeni kurallar ve yasaklar uygulanmaya konabilir. Bazı kişiler bu kurallara karşı gelebilir. Bu yüzden halk ve yöneticiler arasında bir takım sorunlar yaşanabilir.

  Özellikle tatil bölgelerinde yeni kurallar ve yasaklar konulabilir. Yaşlılarımızın sağlığı özelikle çok önemli, çok dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Sağlık ve hizmet sektörü ile ilgili yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Ticari faaliyetlerde yeni düzen ve kurallar gündeme gelebilir.

  Bu dönemde sağlık açısından mide, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, göğüs bölgesi, memeler, rahim ve alerji ile bağlantılı ilaç veya besinler, alkol alımı ile ilgili çok dikkatli olmamız gerekiyor Sevgili Dostlarım. Ayrıca dişler, kemikler ve iskelet sistemimize dikkat etmeliyiz. Bir takım cilt hassasiyetlerinde artış görülebilir. Hem ruhen hem de bedenen hassas etkiler altında olacağız. Kendinizi her bakımdan tıpkı bir anne gibi koruyup kollanmalı ve kendinize iyi bakmalısınız.

  Bedenimize ve ruhumuza zarar veren, bizde bağımlıklık yapmış olan alışkanlıklarımızdan vazgeçmeye niyet etmeli ve geride bırakmalıyız. Bizleri manen ve ve bedenen güzel besleyen ve bize faydası olan enerjilere doğru yelken açmalıyız. Yardıma ihtiyacı olanlara kollarımızı açıp tıpkı bir annenin sıcak ve şefkatlı kucağında olduğu gibi yardımda bulunmak, beslemek, kalıcı, sağlam ve geleceğe dair güzel enerjiler ve umutlar vaad etmek için onların yanında olmalıyız.

  Bireysel olarak Yeni Ay haritasının  yükseleninin Kova olması ise Satürn’den gelen son derece özgürlükçü, marjinal ve kendimiz gibi olma dürtüsü içinde ani hareket etme isteği içinde olduğumuzu ve bunu yaparken de üzülecek ve hatta bazı kayıplar yaşayarak bunu deneyimlenmek zorunda olacağımızı söylemekte. Ne yazık ki kontrol edemeyeceğimiz bu kayıp, kısıtlanma ve engel enerjisi bizlerin canını bir hayli acıtacak. Belki de hayatın gerçeklerini görmemizi, içimizde birikmiş olan öfke ve kırgınlıkların aslında bizleri ne kadar da yormuş olduğunun farkına varmamızı sağlayacaktır.

  Sahte maskeler altında yaşanan birlikteliklerin ve dostlukların ne kadar da zayıf bağlar ile birbirlerine bağlı olduklarını gösterecektir. Kalbinizin derinleri ile temasa geçip, sizi üzen ve size ait olmayan enerjilerden bir önce arınmak için sizleri adeta şok etkisi ile uyanışa davet edecektir. Aniden meydana gelen Mars – Chiron etkisi altında sert ve bıçak yarası gibi sözler oldukça üzücü ve yaralayıcı olaylara sebep olabilir. Neptün olayları sisler ardında perdelemeye, hayal kırıklığı ve belirsizlik içinde hareket edip gerçekleri görmememize sebep olabilir.

  Egodan ve kibirden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Öfke dolu olmanıza sebep olan korkularınızdan ve yargılanızdan arınmak için niyet edin.

  Çocuk kalbinizi kimler kırdı ise; belki de çok güvendiğiniz, sevdiğiniz ve bağrınıza bastığınız ama sizi hayal kırıklığına uğratan, küstüren kişiler tarafından sınanacağınız bir Yeni Ay enerjisi ile karşı karşıya olduğunuzu söylemek zorundayım ne yazık ki Sevgili Dostlarım.

  Bu durumu iyileştirmek ve şifalandırmak içinse Neptün ‘ün ruhumuza fısıldamak istediği affetme bilinci ile olayları akışa bırakıp, kırgınlıklarımızı serbest bıkabilmeyi başarabilirsek işte o zaman tekamül yolunda fazlası ile ilerlemiş olacağız.

  Alınganlığa ve çocukça davranışlara yer yok. Yengeç Burcu’nun o yumuşak, çocuksu, şefkatli ve hassas etkileri yerini sert, katı ve soğuk bir gerçekliğe bırakıyor. Kendi kendimize sevgi ve ilgi göstermeyi, bir yetişkin gibi davranmayı ve kendimizi koruma altına almayı artık öğrenmemiz gerekiyor. Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeyi ve ilişkilerimize mesafe koymayı öğrenmeliyiz. Ve kendi merkez enerjimizdeb uzaklaşmadan verici olmayı, kurtarıcı olurken kurban durumuna düşmemeyi öğrenmemiz gerekiyor.

  Kendi eksik ve yanlış taraflarımızı görmek istemeyip, kolay yol olan yöne sapmak, (bir çocuk gibi) küsmek ve etrafındaki kişiler tarafından sırtını sıvazlatmak gibi  negatif enerji alanlarına çekilmememiz gerekiyor.

  Bu yaşanan olaylar sadece sizler için ialdatıcı bir zafer ve mutluluk hissi olacaktır. Aynı zamanda hayat yolunda tekamül etmek adına vakit kaybı olacaktır. Gerçekte bu olayı neden ve niçin yaşadığınız anlamanız ve kendinizle bir tür iç hesaplaşma yapmanız gerekiyor.

  Zira 27 Temmuz’da gördüğümüz rüyadan uyanmak zorunda kalacağız. Bu nedenle Yeni aAy zamanında ikili ilişkiler adına verdiğiniz kararlara dikkat edin lütfen. Zira oldukça yanıltıcı etkiler altındayız. Ayrılık veya başlangıç kararları için 1 hafta beklemenizi tavsiye ederim.

  Bu Yeni Ay ile birlikte iş konusunda, para ve yeni bir takım girişimler için son derece akılcı ve sakin bir enerji içinde karar vermenizi tavsiye ediyorum. Zira yanıltıcı etkiler bu alanda da iş başında olacak.

  Her neye başlıyorsanız, çok çalışmak, özveri ve disiplin gerekecektir. Sağlığınız ile ilgili yeni bir beslenme şekline geçiş yapabilirsiniz. Çok güzel kilo verebilir ve uzun zamandır istediğiniz kiloya kalıcı bir şekilde kavuşabilirsiniz. Evinize yeni bir evcil hayvan alabilirsiniz. Bazılarınız ise çocuk sahibi olmak için tedaviye başlayabilir yada müjdeli bir hamilelik haberi alabilir. Çocuğunuzun sağlık haberi ile ilgili endişenebilir, ona bazı kısıtlama ve kurallar koymak zorunda kalabilirsiniz. Çocuklarınız için para harcamak veya onların rahat etmesi için ev içindeki bazı alışkanlıklardan ve kurallardan fedakarlık etmek durumunda kalabilirsiniz. Ailevi konularda bir anda meydana gelen öfke patlamaları ve alışılmış olan düzene, gelenek ve göreneklere karşı birlik ve beraberliği bozacak türde bazı bir takım olaylar yaşanabilir. Birçok kişi kendi işini kurmak isteyebilir ya da ofisini başka bir yere taşımak veya artık Home ofis tarzında çalışma hayatına geçiş yapmayı kendisine hedef belirleyebilir.

  Aile büyüklerinin vefatı veya evlilik, nişan, düğün gibi akrabaların da bulunacağı mecburi kalabalıklar ve gruplar ile bir araya gelinebilinir. Satürn nedeniyle yalnızlık hissi, depresyona meyil, karamsarlık, zorunlu ayrılıklar, küslükler, gecikmeler, hayal kırıklığı ve beklentilerimizin karşılanmaması hissi bizleri biraz yorabilir. Aile büyükleri ve patronlar ile tartışmamaya özen gösterin.

  Zira bir takım anlaşmazlık ve engeller söz konusu olabilir. Bir çok kişi bu Yeni Ay etkisi altında taşınabilir, yeni ev alabilir, alım – satım işleri hızlanabilir. Bazılarımız içinde aileden gelecek olan bir para veya miras ile alakalı sabır ve mücadele gerektiren ancak sonu güzel biten haberlere vesile olabilir. Zam ve vergi haberleri gündeme gelebilir. Ev ve mutfak masraflarımız ile ilgili daralma ve küçülmeye gitmek zorunda kalabiliriz.

  İçimizdeki yeni bir şeyler başlatma çoşkusu bir takım bekleme ve gecikmelere takılsa da hepimizin haritasında özellikle Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç alanlarında 2 yıl boyunca sürecek hummalı bir yenilenme dönemi başlıyor. İlk etkilerini önümüzdeki 15 günlük süreçte görmeye başlıyor olacağız.

  Bu Yeni  Ay’ın zorlu enerjisini şifalandırmak için, bol bol yemek pişirin, canlıları besleyin, birilerine öğretmenlik ve rehberlik yapın Sevgili Dostlarım.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Editörün Seçimi

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar Tarifi

  Sizin için harika bir tarifimiz var. Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar tarifini biz çok sevdik, sizin de denemenizi istedik. Mis gibi kokan bir fincan...

  Bir Hayali Nasıl Gerçeğe Dönüştürebilirsiniz?

  Hayat ne istediğini bilenlere daima yardım eder. Ne istediğini bilmek demek, insanın kendisi için neyi layık gördüğünden emin olma halidir. Küçük bir şüpheye ve...