Yelda Erçiro

632

D’She Style tavsiye eder🔝
D’She Kadını Sevgili Yelda Erçiro’ya @yeldaerciro sorduk;

Türkiye’de dijital pazarlama ve e-ticaretin yaygın olarak kullanıldığını düşünüyor musunuz?

Türkiye’de son 20 yılda E-ticaretin 2 önemli miladının olduğunu düşünüyorum. İlk 10 yıl anlama, alt yapı oluşturma, güven sorunları, teslimat, vb. önemli süreçler göğüslendi. İkinci dönem ve bence tüketici algısının en üst noktaya çıktığı dönemin son 10 yıl olduğunu düşünüyorum. Private shopping, group buying gibi siteler hanımları e-ticarete çok daha fazla yaklaştırdı. Geçmişteki ürün algısı telefonken şimdi retail çok daha fazla gündemde

Teknoloji çağında olmamızla birlikte, satın alacağı bir malı elle tutmak ve gözle görmek isteyen, online alışverişlerde bir takım zorluklar ya da pürüzler yaşayacağına inanan, internet bankacılığının kolaylığından faydalanmak yerine fatura ödemek için bankaya kadar giderek kuyruğa girmeyi tercih eden insanlar için, dijital alışverişe yatkınlıklarını oluşturmak adına D’She kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Tavsiyem küçük ürün satın alımlarıyla ilk denemelerini yapmaları. Teslimattan ödeme kolaylıklarına kadar süreci yakından inceleme fırsatı yakaladıklarında güvenleri çok daha fazla artacaktır. Artık kapıda ödeme seçenekleri sayesinde çok daha kolay ürüne ulaşabilirler. Üstelik ödeme sistemlerindeki güvenlik duvarları tüketicinin her an yanında.

Markaların dijital reklam ve iletişime bakış açıları için düşünceleriniz nelerdir?

Türkiye’de yaklaşık 40M üzerinde internet kullanıcısı var. Facebook kullanımında ilk 3 sıradayız, Google, instagram, swarm gibi önemli teknoloji platformları pazar payı diğer ülke ortalamalarına göre yüksek. Bu anlamda markaları istatistiklerle sürekli beslediğimiz için, markalar dijitale hiç olmadığı kadar çok yakın duruş sergiliyorlar.

Bir markayı dijital platformlarda bulunmaya ikna etmenin zor yanları var mıdır?

Yapılan dijital stratejilerde kampanya iş sonuçları pozitif yönde olduğunda bir markanın dijital pazarlama yapmaması düşünülemez.

Dijital dergi okuma alışkanlığı ya da internet mecrasını daha etkin kullanma becerisi hem tüketici hem de marka adına nasıl mümkün olabilir?

Dijital dergi, blog ve benzer içerikleri tüketicinin okumasını sağlamak için bilgiyi daha hızlı iletilebilecek yöntemler uygulanması gerekiyor. İnternet içerik stratejileri oluşturmak tüketicinin belirgin eğilimlerine yönelik stratejiler geliştirilerek ortaya koyulduğunda okuyucunun sürekli takibi kaçınılmaz olmakta. Tabii gündemi kaçırmamak da önemli bir etken.

Bence D’She güncel ve modern kadının ihtiyacı olan içeriklerle bizlere ilham kaynağı. Kadınların ihtiyacı olan birçok içeriği tek platformda yakılabiliyor olması büyük lüks. Teşekkürler D’She, iyi ki bizimlesin.