9.2 C
İstanbul
Cuma, Ekim 23, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yazın Makyaj Trendi; Bronz Göz Makyajı

  Yazın Makyaj Trendi; Bronz Göz Makyajı

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Stilinizi tamamlayan ayrıntılardan bir olan makyaj trendlerinde bu yıl doğal ve canlı görünen cilt ile birlikte ışıltılı tonlarda farlar ve cesur rujlar yer alıyor. Payetli, simli, floral baskılı, geometrik desenli ve çok renkli bir yaz sezonu ile bütünleşen makyaj renklerinin de enerjisinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.
  Sadeliğin ön planda olduğu ‘No make-up’ akımı, üzerinde ciddi uğraş vermeden cildin sağlıklı ve ışıltılı görünmesini ifade ederken, aslında pürüzsüz ve ayna etkisi yaratan bir cilde sahip olmak ise oldukça iddialı kabul ediliyor.
  Kontür uygulamaksızın ince bir fondöten ve hafif kapatıcı ile simli toprak tonlarında göz makyajı ve canlı renklerde rujlar, sezonun makyaj trendlerinin detaylarını oluşturuyor.
  Her ne kadar sadelik ön planda olsa da yazın tüm enerjisinin göz farlarına yansıdığını söyleyebiliriz. Işıltılı metalik ve bronz renklerin kullanıldığı göz makyajında özellikle toprak tonlar dikkat çekiyor.
  Nüde renklerden başlayarak karamel, altın, kahve tonları ile ışıltılı morlar ve antrasite uzanan griler yılın göz alıcı far renklerini oluşturuyor.
  Canlı kırmızı, ahududu ve kiraz rengi ile parlak pembe tonlarındaki rujların eşlik ettiği dinamik yaz makyajı için pratik ve kolay uygulama videolarını seyredebilirsiniz.
  Gözlerde derinlik etkisi yaratan kızıl kahve tonları ve altın renginin kullanıldığı bronz göz makyajının en büyük destekleyicisi ise elbette kirpiklerde kullanılan siyah rimel.
  Yoğun kahve tonlarının uygulandığı bronz göz makyajı cesaret gerektiriyor gibi görünse de bu yılın esas belirleyicisinin canlı ve enerjik renkleri olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz.
  Bronz göz makyajını uygularken ihtiyacınız olan ışıltılı toprak tonlarının yer aldığı bir far paleti. Gözlerinizde daha ışıltılı bir görünüm yaratmak için ise göz farını alt kirpiklerin diplerine de uygulamak gerekiyor.
  Bakır tonlarının siyah eyeliner ile tamamlanması hemen hemen her göz rengine yakışıyor. Turuncuların ve pembelerin içinde bulunduğu toprak tonları göz makyajında aydınlatıcı bir etki yaratırken aynı zamanda da derinlik kazandırıyor.
  Tüm göz kapağına uygulayacağınız altın renkli far ile gözün dışına doğru olacak şekilde bakır kahve tonları kullanmanız, bakışlarınızda cat eyes makyaj etkisini ortaya koyacaktır. Koyu kahve far ile altın renginin üzerinden geçerek göz makyajınızda derinlik sağlayabilirsiniz.
  Büyüleyici bir göz makyajı için kullanılacak farların fırça yardımı ile sürülmesi ve dağıtılması bir hayli önemli. Farklı boylarda ve şekillerde far fırçaları kullanmak farın göz kapağında tam olarak yayılmasını ve uzun süre dayanmasını sağlar.
  Sıcak renklerin oluşturduğu bronz makyajı her zaman ve her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Stilinizi tamamlayan doğal dalgalı bakımlı saçlar ve canlı renklerde makyaj ile muhteşem görüneceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. Yaz sezonuna kısa bir zaman kala makyaj çantanızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.
  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Göz Altı Halkaları İçin En İyi 10 Krem

  Hepimiz çaresizce koyu halkaları ortadan kaldırmaktan ve ince çizgileri yumuşatmaya kadar her şeyi yapmaya yardımcı olacak en iyi göz kremini arıyoruz - tercihen dördünü...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...