9.2 C
İstanbul
Salı, Şubat 8, 2022
Daha Fazla

  Yazın En Trend Büyük Güneş Gözlükleri

  D’She Style moda🔝

  Bu yaz güneş gözlüklerinizi seçerken büyük boy olanları tercih etmelisiniz. Çünkü sezonun güneş gözlüğü trendini, Audrey Hepburn ya da Jackie O.’nun dikkat çeken büyük boy gözlükleri ile gözlerinizi korurken aynı zamanda stilinizi tamamlamak oluşturuyor.
  Sevdiğimiz moda tasarımcılarının yaz için tasarladığı en büyük boy güneş gözlüklerini sizin için bir araya getirdik.
  Büyük güneş gözlüklerinin hangisinin yüzünüze yakışacağından emin değilseniz, doğru seçimi yapabilmeniz için hangi yüz ile hangi büyük boy güneş gözlüğünün uyum sağlayacağını yazının devamında bulabilirsiniz.
  Büyük boy güneş gözlüğü seçerken, dikkat edeceğiniz ilk kural gözlüğün yanaklarınıza değmemesi. Eğer gülümsediğinizde gözlük çerçevesinin alt kısmı yanaklarınıza dokunuyorsa, gözlük sizin için fazla büyük demektir.
  Büyük boy güneş gözlükleriniz yanaklarınıza dokunacak kadar büyükse, muhtemelen burnunuzun köprüsü üzerinde aşırı bir baskı oluştururlar ve gün boyunca kırmızı izlere ve tahrişe neden olabilirler.

  • Özellikle yüzünüzü kaplayan büyük güneş gözlükleriyle ilgili endişeleriniz varsa, kaşlarınızı örtmeyen güneş gözlüklerini seçin. Kaşlarımız, duygularımızı ifade etmek için çok önemli bir araçtır, bu nedenle yalnızca yüzünüzü gizlemek istiyorsanız, gözlerinizi örten büyük güneş gözlüklerini seçin.

  • Tamamen büyük ve yüzü gizleyen bir görünüm için seçseniz bile, yüzünüzden daha geniş olan güneş gözlüklerinden kaçınmalısınız. Süper geniş güneş gözlükleri yüzünü kesip, gerçekte olduğundan daha geniş görünmesine neden olur.

  • Büyük güneş gözlüklerinizi taktığınızda, gerçekten sizin için doğru boyutta olmalarını anlamak için kulaklarınızın üzerine rahatça oturduğundan emin olun.

  En İyi  Büyük Boy Güneş Gözlüğü

  1- Chloe
  2- Dior
  3-  Celine
  4- Loewe
  5- Karen Walker
  6- Celine
  7- Stella McCartney
  8- Loewe
  9- Jacquemus
  10- Marni
  11- Gucci
  12- Miu Miu
  13- Prada
  14- Fendi
  15- Dior
  16- Versace
  17- Saint Laurent
  18- Gucci
  19- Dior
  20- Balenciaga

  Her Yüz Şekli İçin En İyi Boy Güneş Gözlüğü 

  Oval

  • Çoğu kadının oval yüzü var! Oval; alnın ve çenenin, yüzün ortasından biraz daha belirgin, keskin açılara sahip olmayan ve bir bütün olarak yüzün genişliğinden daha dar olduğu yüz şeklini belirtir.

  • Oval yüz şekli olanlar, neredeyse büyük boy güneş gözlüklerinin her şeklini kullanabilir!

  • Anahtar nokta, yüzünüzün çok dar görünmesini sağlayacak aşırı geniş güneş gözlüklerinden kaçınmaktır.

  Kare

  • Bir kare yüz, alın ve çenenin yüzün merkezi ile aynı genişlikte olduğu açısal bir yüzdür.

  • Yüzünüz kare ise, özelliklerinizi yumuşatmanıza yardımcı olacak dairesel veya oval şekilli büyük boy güneş gözlüklerini tercih etmeniz en iyisidir.

  • Yüzünüz için aviator, kelebek ve kedi gözlükleri tarafından boğulmayacağından, bu modellerin büyük boylarını seçebilirsiniz.

  Yuvarlak

  • Yuvarlak bir yüz şekli olanlar daha yumuşak özelliklere ve yaklaşık olarak aynı yüksekliğe ve genişliğe sahip bir yüze sahiptir.

  • Sizin için en iyi boy güneş gözlüğü çok geniş olmayan ve yanaklarınızın üstünü örtmeyen bir model olmalıdır.

  • Yüzünüze bir miktar belirgin yapı kazandırmaya yardımcı olacak güneş gözlüklerini seçin. Dikdörtgen ve keskin kedi gözü çerçeveleri en iyi seçenektir.

  Kalp

  • Kalp şeklinde bir yüz, biraz daha geniş bir alnına ve daha dar çeneye sahip bir yüzdür. Audrey Hepburn, kalp şeklindeki yüzü ile ünlüydü!

  • Bu yüz şekli ile, narin çenenizi dikkatlerden uzaklaştırmayacak çok büyük veya süslü olmayan büyük boy güneş gözlüklerini seçmek çok önemlidir.

  • Gözlüklerdeki süslemeler, kedi gözleri gibi, çok çekici olsa da, alnınızın genişliğini vurgulayacağından, çerçevelerinizin köprüsü üzerinde çok fazla süslemeden kaçının.

  Üçgen

  • Üçgen şekil, biraz daha geniş çene çizgisine ve daha dar alın ve çene yüzüne sahiptir.

  • Büyük boy güneş gözlüklerinizi, yüzünüzle dengelemek için üste daha fazla yoğunluk ekleyerek kullanın.

  • Cat eye güneş gözlükleri ve aviator güneş gözlükleri, yüzü dengelemek için mükemmeldir.

   

  Stilinizi tamamlarken;

  Yalnızca bir çift büyük güneş gözlüğüne sahip olacaksanız, nötr renkte olanları veya ana renk paleti ile uyumlu olanları seçin.

  Çok farklı renkler kullanırsanız, siyah veya metal çerçeveli büyük boy güneş gözlüklerini seçmek en iyisidir; giysilerinizde sadece belirli bir renk ailesini kullanıyorsanız, aynı aileden bir renge sahip olan güneş gözlüklerini seçmek en iyisidir.

  • Tamamen siyah giyerseniz, renkli çerçeveler görünümünüzü canlandırmak için mükemmel seçimdir.

  • Büyük güneş gözlüklerinizin tarzınıza uyduğundan emin olun! Eğer vintage esintili parçalar kullanmayacaksanız, bir çift retro güneş gözlüğü görünüşünüzle uyum sağlamayacaktır.

  • Çok büyük güneş gözlüğü takarken, yüzünüzdeki mücevherlere yoğunlaşmamak daha iyi olacaktır. Daha nazik bir çift küpe  ya da daha az gösterişli bir kolye tercih edin.

  • Güneş gözlükleri, ağır makyaj yapmak istemiyorsanız yüzünüzü örtmek için harikadır, ancak çarpıcı bir ruj tercih ederek gizemli görünümünüze biraz dram etkisi ekleyebilirsiniz!

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...