9.2 C
İstanbul
Salı, Temmuz 14, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝

  Yaz boyunca güneş ışınlarının zararlı etkisi, tıpkı cildimizde olduğu gibi saçlarımızın da kurumasına ve yıpranmasına yol açar. Güneş ışınları ile beraber deniz tuzu ile sertleşen ve havuz suyundaki kimyasallar yüzünden rengi akan ya da solan saçlar için yaz mevsimi bir hayli zor bir süreçtir.

  Bütün bunların yanı sıra yaz gelmeden önce hızlıca kilo vermek saçların dökülmesine sebep olur. Vücudun kilo kaybetmesi esnasında saçların zayıfladığı ve yetersiz beslenme nedeniyle uzamasının yavaşladığı gözlenmektedir. Yaz mevsiminde doğal haline bırakılmış saç modellerinin ve ışıltılı renklerin sezonun saç trendlerinin başında yer aldığından bahsetmiştik.

  D’She Style’ın hazırladığı saç stilleri rehberinde cilt tipinize ve yüz şeklinize en uygun modeli bulabilirsiniz.

  Yaz aylarında saç bakım tavsiyeleri ise yazının devamında.

  Yaz mevsimi boyunca alınacak tedbirler ile saçlarımızın sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabileceğimiz gibi aynı zamanda güneşin ve deniz suyunun olumsuz etkilerini en aza indirgeyebiliriz.

  Sıcak ve nemli hava koşullarında saçlar her zamankinden biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Nem kaybı yaşayan saçlar için yaz aylarında nem oranı yüksek şampuan ile bakım kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Deniz kenarında saçlarınızın rengini ve parlaklığını korumak için saça doğrudan sıkılarak uygulanan koruyucu spreylere plaj çantanızda yer vermeniz saçlarınızı tüm olumsuzluklardan koruyacaktır. Ancak her suya her girdiğinizde koruyucu spreyi yeniden uygulamanızın gerektiğini belirtmeliyiz.

  Saçlarınızın kuruması, neme ihtiyaç duyduğunun sinyalini verir. Su bazlı bakım kremleri kullanmak saçlarınıza nem desteği sağlarken aynı zamanda bakımını da yapar. Yaz aylarında saçlara bakım maskesi uygulamak da oldukça etkili bir yöntemdir.

  Güneş ışınlarına direk maruz kalmamak için şapka kullanmak, deniz ya da havuzdan hemen sonra saçları durulamak ve koruyucu sprey uygulamak, yoğun nemlendirici özelliği olan şampuan ve bakım kremleri kullanmak, yaz boyunca saçlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

   

  Bunun yanı sıra aldığınız bütün tedbirlere rağmen kuruyan ve yıpranan saçlarınız için yaz mevsiminin sonunda profesyonel bir bakım uygulatmak ve kırılan, kopan saç uçlarını kestirerek şekillendirmek saçlarınızın yeniden canlı, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır. Elbette...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  En İyi 12 Güneş Koruyucu Ürün

  D’She Style güzellik🔝 İyi bir güneş kremi, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildimizin ve hücrelerinin sağlığı üzerinde tahribat yaratan zararlı etkilerini engeller. SPF serum ya...

  Yaz Mevsiminin En Çarpıcı Saç Modeli Örgüler

  D’She Style güzellik🔝 Havalar ısınmaya başladığında saçlarımıza kolayca şekil vermek isteriz. Nemden etkilenmemesi ve gün boyu stilini koruması ise saç modeli seçimlerimizi belirleyen iki etkendir. Güneşli...

  Gözenek Bakımında En İyi 10 Ürün

  D’She Style güzellik🔝 Cilt bakım rutini söz konusu olduğunda, genişlemiş gözeneklerle uğraşmak; akne ile savaşmak veya kırışıklıkları önlemek kadar büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak...