9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 17, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝

  Yaz boyunca güneş ışınlarının zararlı etkisi, tıpkı cildimizde olduğu gibi saçlarımızın da kurumasına ve yıpranmasına yol açar. Güneş ışınları ile beraber deniz tuzu ile sertleşen ve havuz suyundaki kimyasallar yüzünden rengi akan ya da solan saçlar için yaz mevsimi bir hayli zor bir süreçtir.

  Bütün bunların yanı sıra yaz gelmeden önce hızlıca kilo vermek saçların dökülmesine sebep olur. Vücudun kilo kaybetmesi esnasında saçların zayıfladığı ve yetersiz beslenme nedeniyle uzamasının yavaşladığı gözlenmektedir. Yaz mevsiminde doğal haline bırakılmış saç modellerinin ve ışıltılı renklerin sezonun saç trendlerinin başında yer aldığından bahsetmiştik.

  D’She Style’ın hazırladığı saç stilleri rehberinde cilt tipinize ve yüz şeklinize en uygun modeli bulabilirsiniz.

  Yaz aylarında saç bakım tavsiyeleri ise yazının devamında.

  Yaz mevsimi boyunca alınacak tedbirler ile saçlarımızın sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabileceğimiz gibi aynı zamanda güneşin ve deniz suyunun olumsuz etkilerini en aza indirgeyebiliriz.

  Sıcak ve nemli hava koşullarında saçlar her zamankinden biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Nem kaybı yaşayan saçlar için yaz aylarında nem oranı yüksek şampuan ile bakım kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Deniz kenarında saçlarınızın rengini ve parlaklığını korumak için saça doğrudan sıkılarak uygulanan koruyucu spreylere plaj çantanızda yer vermeniz saçlarınızı tüm olumsuzluklardan koruyacaktır. Ancak her suya her girdiğinizde koruyucu spreyi yeniden uygulamanızın gerektiğini belirtmeliyiz.

  Saçlarınızın kuruması, neme ihtiyaç duyduğunun sinyalini verir. Su bazlı bakım kremleri kullanmak saçlarınıza nem desteği sağlarken aynı zamanda bakımını da yapar. Yaz aylarında saçlara bakım maskesi uygulamak da oldukça etkili bir yöntemdir.

  Güneş ışınlarına direk maruz kalmamak için şapka kullanmak, deniz ya da havuzdan hemen sonra saçları durulamak ve koruyucu sprey uygulamak, yoğun nemlendirici özelliği olan şampuan ve bakım kremleri kullanmak, yaz boyunca saçlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

   

  Bunun yanı sıra aldığınız bütün tedbirlere rağmen kuruyan ve yıpranan saçlarınız için yaz mevsiminin sonunda profesyonel bir bakım uygulatmak ve kırılan, kopan saç uçlarını kestirerek şekillendirmek saçlarınızın yeniden canlı, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...