9.2 C
İstanbul
Salı, Ekim 27, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yaz İçin Saç Bakım Rehberi

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝

  Yaz boyunca güneş ışınlarının zararlı etkisi, tıpkı cildimizde olduğu gibi saçlarımızın da kurumasına ve yıpranmasına yol açar. Güneş ışınları ile beraber deniz tuzu ile sertleşen ve havuz suyundaki kimyasallar yüzünden rengi akan ya da solan saçlar için yaz mevsimi bir hayli zor bir süreçtir.

  Bütün bunların yanı sıra yaz gelmeden önce hızlıca kilo vermek saçların dökülmesine sebep olur. Vücudun kilo kaybetmesi esnasında saçların zayıfladığı ve yetersiz beslenme nedeniyle uzamasının yavaşladığı gözlenmektedir. Yaz mevsiminde doğal haline bırakılmış saç modellerinin ve ışıltılı renklerin sezonun saç trendlerinin başında yer aldığından bahsetmiştik.

  D’She Style’ın hazırladığı saç stilleri rehberinde cilt tipinize ve yüz şeklinize en uygun modeli bulabilirsiniz.

  Yaz aylarında saç bakım tavsiyeleri ise yazının devamında.

  Yaz mevsimi boyunca alınacak tedbirler ile saçlarımızın sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabileceğimiz gibi aynı zamanda güneşin ve deniz suyunun olumsuz etkilerini en aza indirgeyebiliriz.

  Sıcak ve nemli hava koşullarında saçlar her zamankinden biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Nem kaybı yaşayan saçlar için yaz aylarında nem oranı yüksek şampuan ile bakım kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Deniz kenarında saçlarınızın rengini ve parlaklığını korumak için saça doğrudan sıkılarak uygulanan koruyucu spreylere plaj çantanızda yer vermeniz saçlarınızı tüm olumsuzluklardan koruyacaktır. Ancak her suya her girdiğinizde koruyucu spreyi yeniden uygulamanızın gerektiğini belirtmeliyiz.

  Saçlarınızın kuruması, neme ihtiyaç duyduğunun sinyalini verir. Su bazlı bakım kremleri kullanmak saçlarınıza nem desteği sağlarken aynı zamanda bakımını da yapar. Yaz aylarında saçlara bakım maskesi uygulamak da oldukça etkili bir yöntemdir.

  Güneş ışınlarına direk maruz kalmamak için şapka kullanmak, deniz ya da havuzdan hemen sonra saçları durulamak ve koruyucu sprey uygulamak, yoğun nemlendirici özelliği olan şampuan ve bakım kremleri kullanmak, yaz boyunca saçlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

   

  Bunun yanı sıra aldığınız bütün tedbirlere rağmen kuruyan ve yıpranan saçlarınız için yaz mevsiminin sonunda profesyonel bir bakım uygulatmak ve kırılan, kopan saç uçlarını kestirerek şekillendirmek saçlarınızın yeniden canlı, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Göz Altı Halkaları İçin En İyi 10 Krem

  Hepimiz çaresizce koyu halkaları ortadan kaldırmaktan ve ince çizgileri yumuşatmaya kadar her şeyi yapmaya yardımcı olacak en iyi göz kremini arıyoruz - tercihen dördünü...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...