9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Yay Burcunda Güneş Tutulması

  YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
  14 Aralık 2020 saat 19.16’da
  23 derece YAY burcunda tam bir GÜNEŞ TUTULMASI meydana geliyor. Yani Ay Dünyanın önüne geçiyor ve Güneş’i kapatıyor.

  Üstelik de tutulmalar sırasına göre en önemli olduğu haliyle üç çeşit tutulma vardır.
  Bunlar sırasıyla Kısmi, Halkalı ve Tam tutulma olarak adlandırılır. En kuvvetli olanı tam tutulma halidir. Bu tür tutulmalarda Ay Güneş’in görünen tüm ışığını tamamen kapatır. Tutulmaların bizlerin hayatında çok önemli rolleri vardır. Güneş tutulmaları aynı zamanda “Yeni Ay“ enerjisini kendi içinde barındırır. Normal bir Yeni Aydan 40 kat daha fazla güçlü bir kuvvette sahip olup adeta turbo hızında çalışırlar. Görüldükleri yerlerde çok daha fazla etkili olurlar.

  Bu tutulma Ülkemizden gözlemlenmiyor.
  Ancak Güney yarım kürede gözlemleniyor olacak. Atlantik okyanusunun Güney kısmı, Afrika‘nın güneydoğusu, Güney Amerika, Antartika, Arjantin ve Şili ‘den gözlemlenecek. Dolayısıyla bu bölgelerde bir takım doğa olayları meydana gelebilir. Güney yarım kürede önemli dini liderler, şifacılar, eğitimci ve yazarlar, hukuku, dürüstlüğü ve adaleti temsil eden kişiler ve kendi konularında uzman olan önemli yerlere gelecek kişiler ortaya çıkabilir.

  Bu tutulma ile birlikte hepimizin hayatlarında bir takım değişkenlik gösterecek konu başlıkları ön plana çıkmaya başlıyor. Etkisi 2021 Haziran ayına kadar sürecek olan bu tutulmanın üzerimizdeki etkisi en fazla ilk 1 ay içinde görünür hale gelecektir. Bu tutulma 14 Aralık 2001 yılı ile 4 Aralık 2002 yılına atıfta bulunacak olup, o zamanki yaşamış olduğumuz konulara benzer olayları hayatımıza tekrardan davet ediyor olacak. O zaman bu tutulma 1,5 – 2 yıl boyunca etkili olmuştu ve 2004 yılının ilk yarısına kadar sürmüştü. Aslında bu tutulma bu sene de 3,5 – 4 saat süreceği için etkisi önümüzdeki 3 – 4 yıl boyunca da devam edecektir. Yani 2023 yılının ilk yarısına kadar etkili olacaktır.

  Hayatımızda bir takım karmik tamamlanmalara sebep olacak olan 18 yıl önceki aynı 142 no’lu Saros döngüsüne ait olan bu tutulmada Yay burcunun temsil ettiği konu başlıkları; inançlarımız, hayata bakış açımız, dinler, yaşam felsefemiz, dini ve kutsal yerler, din adamları, camii, kilise, spiritüel konular, astroloji, seyahatler, vize, pasaport, yurt dışı ve yabancılar, mahkemeler, hukuki konular, adalet, halklar, uluslararası ilişkiler, bilgi, iletişim, eğitim, öğretmen, öğrenci, üniversite, yüksek lisans, yayıncılık, internet, dergi, kitap ve gazeteler, gazetecilik, sosyal medya ve televizyon gibi konu başlıkları ön plana çıkabilir.

  Hayatımızda bir genişleme ve büyüme isteği içinde olduğumuz alanlarda bir takım kadersel kayıplar ve terk edişlerde söz konusu olabilir. Hayata dair daha pratik ve hızlı çözümler bulabileceğimiz, belki de yaşam alanlarımızda daha küçük ve sade bir yaşam şekline geçeceğimiz, özel ilişkilerimizde daha komik ve eğlenceli bir hayata doğru geçiş yapacağımız, evlilik, nişan gibi hayatımızı değiştirecek kararlar alırken, şehir, mahalle, semt veya ülke değişikliklerine sebep olacak türde bir tutulma ile karşı karşıya olduğumuzu bilmenizi isterim. Bazılarımızın hayatlarında ise parasal konularda bir takım değişikliklere sebep olabilir. Miras, alacak verecek ve ikilemde kalınan konular bir netlik kazanacaktır.

  Haritanın yükselen Burcu Yengeç olacağından sağlık, duygusal yaklaşımlar, güven duyma, ev, aile, aileden gelen inançlar, birlik beraberlik içinde hareket etmek, anaçlık, koruyuculuk ve beslenme ile ilgili problemler, restoranlar ve güvenlik konuları gündemde daha fazla ön plana çıkabilir. Fanatizm her konuda en önemli ve zararlı konu başlığı haline gelebilir.

  Ayrıca iş hizmeti alanlarında, asker ve ordu, gemiler, seyahatler, yolculuklar, yaratıcılık konuları, sıvılar, denizler, zehirlenmeler, enfeksiyon, ilaç ve yan etkileri, uyuşturucu maddelerden gelecek olan zarar, virüs ve hastalıklarda artış gözlemlenebilir.

  Türkiye olarak ise halkın sağlık konusu ve hizmet aldığı yerler, sağlık çalışanları ile ilgili yeni yaptırımlar, kurallar konurken, Haziran ayına kadarki süreçte yeni bir takım çözümler de beraberinde gelecektir. Sağlık konusu ile ilgili bir çok aspragas haber, aşı, ilaçlar, hasta sayısı ve ölüm oranları ve onun getirdiği gündem konuları bolca konuşuluyor olacaktır.

  Askeri hareketlilik, ordu, asker ve polis ile bağlantılı durumlar, savaş ve uluslararası ilişkiler, dini konular ve söylemler, eğitim konusu, sınav ve dersler ile ilgili benzeri konularda pandemi ile bağlantılı olarak bir takım gelişecek yeni çözüm yolları bulunsa da önümüzdeki 6 aylık süreçte bir hayli ateşli, hareketli ve önemli gelişmeleri beraberinde getirecektir.

  Ayrıca belediyeler, işçiler, sendikalar ve küçükbaş hayvanlar de tutulmanın konuları arasında yer alacaklar. Yeni vergiler halktan istenirken, ülkeye para girişi olacağını da müjdeliyor. Burada halk isyan edebilir ve sesini yükseltebilir. Ama bu para geldiği gibi gidebilir. Halihazırda var olan borçların bir kısmı kapatılabilir. Bedelli askerlik ile ilgili yeni ücret belirlemesi, vergi affı ve krediler ile ilgili yeni açıklamalar ve ardından yeni çok ağır vergilerin gündeme gelmesi söz konu olabilir.

  Ve Türkiye olarak ekonomi politikamızda bugüne kadar hiç uygulamamamış adeta devrim yaratacak nitelikte yeni bir takım oluşumların ortaya çıkması söz konusu olabilir.

  Diğer taraftan ise kişisel olarak hayatı daha eğlenceli tarafından görmek istediğimiz, aynı zamanda da öğrenmeye ve keşfetmeye daha fazla meraklı olduğumuz bir zaman diliminde olacağız. Yeter ki bizler bu bilgileri öğrenmek için üzerimize düşen görevleri yerine getirelim Sevgili Dostlarım. Ayağımıza gelen fırsatları tembellik edip geri çevirmeyelim.

  Yay burcundaki Merkür kavuşum halinde meydana gelen bu tutulma, yeni şanslı icatları ve çalışmaları hayatımıza getirecek.
  Merkür kısa bir süre sonra 21 Aralık’ta Oğlak Burcuna geçince 21 odaklanma konusunda bizlere çok yardımcı olacaktır. O yüzden bu dönem Merkür Yay’ın olumsuz tarafı olan zihinsel dağılmaya, ani ve hızlı karar değişikliklerine, öfke patlamalarına ve başkalarına karşı kibirli ve üstten bakmaya sebep olan negatif enerjisine prim vermeyelim. Merkür’ün Neptün’den aldığı kare açı nedeniyle; her duyduğumuza hemen inanmayalım. Yalan dolan asparagas haberler, aldatma, aldanma, hırsızlık gibi konular ön planda olabilir. Özellikle aşı ve yeni ilaçlar konusu acele karar vermeyelim.
  Bekleyip gözlemleyelim. Yan etkileri ve koruyuculuğu konusunda soru işareti şu an hala kafamızı meşgul ediyor.

  Bu dönem özellikle dürüstlük çok önemli olacaktır. Karmik bir takım etkilerin fazlasıyla ön plana çıkacağı bu tutulmada geçmişte yalan söylediğiniz bir konu, durum ve olay yüzünden başınız bir hayli ağrıyabilir.
  Ya da yaptırmış olduğunuz bir büyü, karşı tarafı kınadığınız, asla ben olsam yapmazdım diye konuştuğunu bir konu ile ilgili zarar görebilir, aynısını siz de yaşayabilirsiniz.
  Ancak başkalarına yardım elinizi uzatmış ev veya iş bulmasına yada tedavi görmesine vesile oldu iseniz onun hediyelerini alabilirsiniz.

  Tutulma ateş elementine sahip olan Yay burcunda, şanslı bir burçta ve Jüpiter ‘in bolluk ve bereket getiren enerjisi altında gerçekleşiyor. Ancak ne yazık ki bu tutulmanın olduğu taraf Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için bizlere kayıp etkisi getiriyor. Özellikle doğum haritasında 18 -28 derecede İkizler, Yay ve Balık, Başak alanında gezegenleri olanlar ne yazık ki bir takım olumsuzluklara açık olacaklar.

  Yay burcunun 2. haftası (yani ikinci 10 günlük zaman diliminde) doğduysanız en çok etkiyi sizler alacaksınız. Diğer taraftan ise 18 – 28 derecede Aslan veya Koç burcunda Yükseleni, Güneşi, gezegenleri ve önemli köşe evlerdeki aks geçişleri olanlar çok şanslı güzel gelişmelere açık olacaklar.

  Tutulmanın Dünya üzerindeki etkisi ve Venüs’ün de bulunduğu burç ve kavuşum yaptığı sabit yıldızları göz önünde bulundurulursak, önümüzdeki dönemde virüs ile ilgili olayların ve kayıpların bir süre daha devam edeceğimi söylemek durumundayım.
  15 Ocak 2021 tarihine kadar hızlı bir şekilde hem vaka artışlarının hem de vefat haberlerinin yükseleceğini söylemek zorundayım. Ancak 15 Ocak sonrası sayılar yavaş yavaş düşmeye başlıyacak. Ve Haziran ayına kadar ki süreçte yeni ilaçlar, tedavi yöntemleri ve aşı ile ilgili güzel gelişmeler söz konusu olacaktır, İnşallah.

  Diğer taraftan ise; tutulma sırasında Satürn anaretik derece dediğimiz 29’de iken, tutulma gerçekleştiği için oldukça düşündürücü ve zorlayıcı bir konumda. Bir de Kova burcunda Jüpiter ile bir kaç gün sonra 21 Aralık’ta kavuşum içinde hareket edecekTüm bunlar artık kapitalizm sonuna gelindiğinin habercisi olarak karşımıza çıkacaktır.  Zaten yeni kurallar ve yöntemler, yönetici ve yönetim şekilleri tüm dünyada önümüzdeki ay itibariyle son bulmaya başlayacak. Ancak bu tutulmanın etkileri, yönetici burcununda anaretik dereceye yakın olması sebebiyle; daha da kısıtlayıcı yavaş ve zorlu bir şekilde bizlere aktarılıyor olacak.
  Özellikle de salgın ile ilgili gelişmeler, önemler ve pandemi ile ilgili alınacak olan yeni karar ve uygulamalar konusunda.

  Neptün yaptığı açı nedeniyle tutulma süreci kafaları karıştırabilir. Özellikle mikropların çoğalmasına, virüsün mutasyona uğramasına sebep olabilir ya da aşı veya ilaçlar ile ilgili önemli bazı şeyler gözden kaçabilir. Yanıltıcı durumlar, haberler, yalan ve aldatıcı durumlar, ilaç aşı ve virüs ile ilgili konularda beklenen iyileştirici etkilerin oluşmaması hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak 6 ay içinde şayet sabırlı ve gayretli olursak olumlu ve güzel gelişmeler söz konusu olacaktır. Mars’ın pozitif enerjisini ilaç ve aşı olmak için acelecilikten yana kullanmamakta fayda var Sevgili Dostlarım.

  Bizler bu olumlu enerjiyi kendi gelecek hedeflerimizi belirlemek ve kendimizi motive etmek için kullanalım. En iyisi kendimize yepyeni ve güzel eski yüklerinden kurtulmuş bir gelecek kurmayı hedefleyelelim. Eski fanatik ve bağnaz düşüncelerimizi bir tarafa bırakalım. Daha çok dinleyelim, okuyalım, araştırma yapalım, analiz edelim, iletişim halinde olalım ve öğrendiğimiz şeyleri somut hale getirelim.

  Dünya üzerinde birçok konuda iflas bayrakları çekilebilir. Özellikle Mars’ın bulunduğu konum dolayısıyla havayolu şirketleri, çalışanları, pilot ve hostesler, turizm acentaları, gezi rehberleri, uçaklar ve helikopterler ile ilgili birçok olumsuzluklar, batan ve savaşan gemiler, hava şartlarındaki ani değişimler, maddi zorluklar sonucu batan şirketler, biten ilişkiler, kendi köyüne, ülkesine zorunlu göç etmek zorunda kalanları gündeme getirebilir. Diğer taraftan ne yazık ki 2021 yılında Ülkemizde taciz olaylarında artış, sapıklık ve yobaz düşünce formlarında artış konusu olabilir. Kadına şiddet artabilir. Sağlık açısından karaciğer enzimlerinize, hormonal bozukluklara, diş ve diş eti rahatsızlıklarına, kalça problemlerine, kuyruk sokumu, uyluk, baldır, üst bacak, kas hastalıklarına, ateşli ve enfeksiyon yapan hastalıklara, sinir sistemimize, nefes problemlerine, alerjik reaksiyon ve zehirlenmelere dikkat edin lütfen.

  Bu tutulma ile birlikte en derinlerdeki korkularımız kabarabilir. Bir taraftan güvende olma, olduğumuz gibi kabul görme ve var olma alanındaki güvensizlik ve korkular çoğalırken, bir şeyler için tedbir almak, önlemek, yeni bir düzen kurmak, gelişmek, büyümek ve eskisinden farklı şekilde yol alma ihtiyacımız artabilir. Hayata olan inancımız yüksek olabilir. Herzamankine göre daha pozitif bir bakış açısına sahip olarak kabullenici ve teslimiyet duygusu yüksek şekilde hareket edebiliriz. Kendi çocukluğumuz, büyümek, kendini güvende hissetmek, ev, aile, yuva, anne, çocuklar herzamankinden daha önemli olacaktır.

  Diğer taraftan ise yepyeni ve heyecan dolu keşiflerde bulunacağımız, güvenli alanımızdan çıkıp hayatımızda yepyeni bir düzen ve sistem kuracağımız ve yeni deneyimlere doğru yol alacağımız bir zaman dilimine geçiyoruz. 10 Haziran 2021’e kadarki bu süreçte sırtınızda bu güne kadar yük olan birçok şeyi geride bırakacak ve bu yeni yolda sadece sizlere eşlik edecek kişiler ile hayatınıza devam edeceksiniz. Bu süreçte hızlı dönüşümlerden geçecek ve hayatınızda birçok somut gelişmeler olacak.

  Hepimiz için bu tutulmanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hayalinizdeki tüm güzelliklerin kat be kat daha fazlası sizlere gelmesini temenni ederim.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...