9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 15, 2022
Daha Fazla

  Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Evinizin dekorasyonunda kullandığınız renkler, objeler ve mobilyalar ruh halinizi doğrudan etkileyen unsurlardır. Dış dünyanın bütün kaosuna ve gürültüsüne kapınızı kapattığınızda kendinizi en güvende hissettiğiniz yer konforlu eviniz olacaktır. Yaşam alanınızın içindeki her yer size kendinizi iyi hissettirmek için elbette çok değerli. Ancak yatak odanız evinizin merkezini oluşturuyor. Sorumluluklarınızı ve görevlerinizi bir süreliğine bırakmak, dinlenmek, yenilenmek için yatak odanız evinizin içindeki sığınağınız aslında.

  En sevdiğiniz başucu kitabınızı okuduğunuz, deliksiz uyuduğunuz, dinlendiğiniz, sakinleştiğiniz yatak odanızın size konfor sağlaması için kullandığınız renkler ve tasarım ile birlikte aydınlatması oldukça önemli.

  Yatak odanıza küçük dokunuşlar yapmadan ya da baştan sona yenilenemeden önce D’She Style’ın sizler için araştırıp yazdığı yatak odası dekorasyon fikirlerini okumanızı tavsiye ederiz.

  Ruhunuzu besleyeceğiniz ve kendi kendinize kaldığınızda huzuru hissedeceğiniz yer olan yatak odanızın, kişiliğinizi yansıtan özellikleri içinde barındırması ve aynı zamanda sizi dinlendirirken, enerjinizi de yükseltmesi gerekiyor. Duvarlarınızın renginden derin bir uykuya dalmak için kendinizi bıraktığınız yatağınızın şekline kadar pek çok ayrıntı aslında sizin yaşam kalitenizi doğrudan etkiliyor.

  İçindeki mobilyaların ve dekorasyonunun modaya uygun olmasından çok size rahatlık sağlamasının önem taşıdığı yatak odanızda loş ışık veren bir başucu lambası kullanmanız rahatlatıcı bir ruh hali yaratmanıza olanak tanır. Başucu lambası ya da duvar aplikleri ile sizi yormayacak ışık düzenini sağlayabilirsiniz.

  Yatak odanızda kullanacağınız renkleri seçerken kişiliğinizi yansıtan ve size yaşam sevincini hissettiren renklere yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. Eğer romantik renklerden yana iseniz, ahududu pembesi, yakut kırmızısı ve karamel tonlarını seçebilirsiniz.

  Dingin bir ruh haline sahipseniz mavinin hemen her tonu sizin için uygun olacaktır. Sade bir tarzınız varsa siyah ve beyaz zıtlığının yaratacağı mükemmel dengeyi seçebilirsiniz. Saf ve yalın bir renk olan beyazı bej ile birlikte kullanmak yatak odanızda canlandırıcı bir etki yaratacaktır.

  Bir başka renk seçeneği ise gri ve tonları. Metalik etki yaratacak dokunuşları tercih edebileceğiniz gibi grinin açıktan koyuya uzanan renk skalasının içinden size kendinizi en iyi hissettirecek olan tonu seçebilirsiniz.

  Yatak odanızın duvarlarında kullanacağınız bir başka tasarım fikri ise duvar kağıtlarıdır. Yetmişli yılların retro etkisinin modernize edilmiş hali ile küçük çiçek desenli duvar kağıtları yatak odanızda harika bir atmosfer sağlayacaktır.

  Duvarlarınızda kullanacağınız renklerin yatak odası mobilyalarınızla uyumlu olması da büyük ölçüde önem taşıyor. Beyaz renkte duvarlar ile siyah mobilyaların bir arada kullanılması ya da romantik pembe renkte duvarların kırık beyaz veya bej mobilyalar ile tercih edilmesi ile mükemmel uyumu yakalamanız mümkün olur. Mavi ve tonlarında duvarlar kahverengi mobilyalar ile dengeyi sağlarken, bir başka alternatif olan duvar kağıtlarında seçeceğiniz ışıltılı ve metalik desenler ile dilerseniz açık renk tonlarda ya da koyu renklerde mobilyalar ile hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

  Yatak odanızda kullandığınız perde, nevresim ve yatak örtüsü renklerinin dekorasyonun ana rengi ile uyumlu olması, karmaşık bir görünüm yaratmayacaktır. Örneğin seçtiğiniz rengin alt ve üst tonlarında perde ya da kumaş seçiminizi yatağınızın üzerine yerleştireceğiniz desenli yastıklarla dengelerken aynı zamanda dinamik bir tasarım yaratabilirsiniz.

   

  Yatak odanızın içinde kendinizi iyi hissetmeniz için sıklıkla havalandırmanız, yatağınızı düzenlemeniz ve giysilerinizi gardırobunuzun içine yerleştirmeniz küçük ama etkili tavsiyelerdir.

  Dekorasyonunuz ile uyumlu ahşap, metal ya da altın rengi ayna ile birkaç küçük obje veya fotoğraf çerçevesi yatak odanızı tamamlayacaktır.

  Best 25 Corniche Ideas On Pinterest Corniches Moulure Plafond avec Corniche Plafond Led – Mitharg.com

  Daha iyi bir yaşam tarzına sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...