Yaşadığımız Her Fırtına Bizi Büyütür

161

D’She Style farkındalık🔝

Hayat dediğimiz yolculuk bazen zorlu sınavlardan geçtiğimiz engellerle dolu bir yola dönüşür. Önemli olan ise yolculuğun tamamının gelişimimize hizmet ettiğini kavrayabilmektir. Şimdi yaşadığımız süreç bizlerden yaşam yolculuğumuzda seçtiğimiz yolu sorgulamamızı ister.

Değerli yazar Haruki Murakami ‘Sahilde Kafka’ kitabında işte tam da bundan söz eder

Yerine göre kader dediğimiz şey, dar bir yerde sürekli yönünü değiştirerek dönüp duran bir kum fırtınasına benzer. Sen de ondan kurtulmak için bastığın yeri değiştirirsin. Bunun üzerine kum fırtınası da sana ayak uydurmak için yönünü değiştirir. Bir kez daha bastığın yeri değiştirirsin.

Tekrar tekrar sanki şafaktan hemen önce ölüm tanrısıyla yapılan uğursuz bir dans gibi aynı şey tekrarlanıp gider. Neden dersen; fırtına uzaklardan çıkıp gelmiş herhangi bir şeyden farklıdır da ondan.

O fırtına aslında sensindir. O yüzden yapabileceğin tek şey ayağını fırtınanın içine daldırarak, gözlerini sımsıkı kapatıp fırtınanın içinden geçmektir. Orada muhtemelen ne Güneş, ne de Ay, hatta ne yön ne de zaman vardır. Orada, kemikleri bile parçalayacak kadar keskin kum tanecikleri gökyüzünde dans eder!

Sonra sen gerçekten de onun içinden geçip gideceksin. Sonra o kum fırtınası bittiğinde nasıl olup ta onun içinden geçebildiğini, nasıl hayatta kalabildiğini tam olarak anlayamayacaksın. Hayır, o fırtına gerçekten bitti mi bunun bile farkına varamayacaksın. Yalnız tek bir şeyden emin olacaksın. O fırtınanın içinden geçtikten sonra. fırtınanın içine ayak attığındaki kişi olmayacaksın, artık aynı kişi olmayacaksın. Evet işte kum fırtınasının anlamı bu.

(Sahilde Kafka s10-11)

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.