9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 16, 2022
Daha Fazla

  Yağmurlu Günler İçin Şık Seçimler

  D’She Style yağmur çizmeleri/yağmurluklar🔝

  Yağmurlu günler aslında sanıldığı kadar kasvetli değildir. Uzun çoraplar, battaniye ve sıcak kahve yağmurlu günlerde iyi bir fikir olabilir ama her zaman değil!

  Dışarı çıkmak, ıslanmak, su birikintilerinin üzerinden atlamak için bir çift yağmur çizmesi ile canlı renklerde bir yağmurluk size eğlenceli bir ruh hali için ilham verebilir.

  Yağmur çizmeleri ve yağmurluklar çocukluğumuzun olmazsa olmazlarındandı. Aradan geçen zaman onların popülaritesini nerdeyse hiç etkilemedi. Hala renkli, eğlenceli, desenli çizmeler ile su geçirmez parlak trençkotlar sonbaharın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

  Yağmur çizmeleriyle hem stilinizden ödün vermemek hem de olumsuz hava şartlarından etkilenmemek mümkün. Her tarz görünümle rahatça eşleşebilen ve konfor yaratan yağmur çizmeleri ve stil ipuçları yazının devamında.

  Moda dünyasının yaratıcılıkta sınır tanımayan tasarımcılarının hazırladığı sonbahar ve kış 2018 koleksiyonlarında gördüğümüz çarpıcı modeller, yağmurlu günlerin hiç de melankolik olmadığını kanıtlar gibi.

  Sezonun trendleri arasında olan ekose ve hayvan desenleri, çiçek baskıları, trençkot ve yağmurluklardaki göz alıcı modelleriyle karşımıza çıkıyor.

  Özellikle parlak vinil ve şeffaf kumaştan tasarlanmış yağmurluklar oldukça popüler. Chanel ve Louis Vuitton’un şeffaf kumaşın üzerindeki logo baskılarının yer aldığı yağmurluklar moda haftalarında sıklıkla göze çarpmıştı.

  Tıpkı birer trençkotu andıran şeffaf kumaştan yağmurlukların yeşil, sarı, gök mavisi, pembe gibi pastel tonları kıyafetinizle kolaylıkla kombinlenebilir.

  Uzun ya da kısa yağmurluklar, yağmur çizmeleri ile bir arada muhteşem bir uyum sağlar. Hiçbir zaman gardırobun içinde aramak zorunda olmayacağınız yağmurluklar hangi sezonda olursanız olun mutlaka elinizin altındadır.

  Bir çift yağmur çizmesine her zaman ihtiyaç olduğu ise inkar edilemez bir gerçek. Üstelik, en sevdiğiniz renkte yağmur çizmelerinizin sonbahardaki hava koşullarından çok daha fazlası olduğunu fark etmek hiç de zor değil.

  Onlarla çamurlu bir arazide off-road yapabilirsiniz ya da çok sevdiğiniz bahçenizi düzenleyebilirsiniz. Belki balık tutmayı bile öğrenebilirsiniz.

  Yağmur çizmeleri her zaman çok yönlüdür ve gardırobun anahtar parçalarındandır. Ayak bileği hizasında tasarlanmış yağmur botları da yağmur çizmeleri için alternatif olabilir ama hiçbir zaman onların yerini tutmayacaktır.

  Yağmur çizmelerinin sağladığı hareket özgürlüğü elbette su geçirmez olmasına bağlı. Canlı renkler, eğlenceli desenler ya da parlak baskılar hepsinin göz alıcı olduğu doğru. Fakat bütün bunlardan çok daha öncelikli olanı çizmelerin içinde ayaklarınızın rahat etmesi ve elbette ıslanmıyor olmasıdır.

  İkonik markalar; Chanel, Prada, Jimmy Choo, Michael Kors ya da Burberry’nin yağmur çizmeleri klasik ve sofistike bir stil için doğru seçimlerdir. Chiara Ferragni, Off-White, Dolce & Gabbana ya da Hunter ise eğlenceli sokak modasını seslendirir.

  Hiçbir zaman bir tane almakla yetinilmeyecek yağmur çizmelerinin arasında seçim yapmak hayli zor. Öyleyse gardırobunuzda en çok hangi renklerin ve desenlerin olduğuna bakın. Gardırobunuz size mutlaka doğru fikri verecektir. Jeanler, elbiseler, etekler ve taytlar, oversize kazaklar ve sweatshirtler yağmur çizmeleriyle çarpıcı bir stil yakalar.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...