Tuğçe Postoğlu

811

D’She Style tavsiye eder🔝

Sevgili D’She Kadını Tuğçe Postoğlu’na sorduk;

Tu&El Siren Ertan İstanbul kapsül yaz koleksiyonundan bahseder misiniz? Tasarımlarınızı yaratırken ilham kaynağınız ne oldu?

Tu&El for Siren Ertan İstanbul kapsül yaz koleksiyonunu sevgili Siren Ertan için tasarlarken ortağım Eltaf Dologh ile birlikte 60li yılların güney Fransa’sından ilham aldık. Stil ikonumuz için Brigitte Bardot diyebiliriz. Son derece romantik feminen zarif bir o kadar da eğlenceli ve hayattan keyif almayı öncelik edinmiş bir kadını yansıtıyor bu koleksiyon.

D’She Kadınlarına yaz için rahat ve şık bir stil adına önerileriniz neler olabilir?

Yaz aylarında giyinirken benim önceliğim her zaman rahat ve şık görünebilmektir. Bu nedenle tek parça hafif kumaşlarla tasarlanmış elbiseler her zaman önceliğimdir. Yaz ayları sıcak cıvıl cıvıl doğanın enerjisinin en yüksek olduğu dönem olduğu için renk ve desen kullanmayı çok seviyorum.

Bu yaz trend olan aksesuarlar, renkler ve desenler için neler söylersiniz?

Bu yaz öncelikle floral desenler ön planda. Bunun yani sıra pastel ve canlı renkler puantiye basta olmak üzere desenli kumaşları her yerde görmeye hazır olun. İki parçadan çok ağırlıklı olarak tek parça elbiseler tunikler tulumlar revaçta. Aksesuar olarak şapkalar, daha küçülmüş vintage gözlükler altın renkli aksesuarlar büyük küpeler yine çokça göreceğimiz detaylardan.

Yaz sezonunda yurtiçinde ve yurtdışında sevdiğiniz, en çok tercih ettiğiniz lokasyonlar ve mekânlar hangileri?

Yaz aylarında İstanbul’da isem açık havadar mekânları tercih ediyorum en çok gittiğim mekânlar Cantinery, Lucca, brasserie, la boom teras, Zuma ve Bebek Balıkçı sanırım. Türkiye’de tatil rotam İzmirli olduğum için Çeşme oluyor genelde. Yurtdışında ise Mykonos 1. Sırada. Onun dışında Cote d’azur ‘u çok seviyorum.

Saçınız, makyajınız ve giyim tarzınızın bir bütün olduğu stiliniz ile her zaman şık ve bakımlısınız. Stilinizi nasıl tarif edersiniz?

Stil olarak genelde classy ve feminenlik benim için birinci sırada. Değişen trendlere ufak çapta ayak uydururum ama stilim klasiktir ve bellidir. Rahatlığa da çok önem veririm çünkü kendinizi rahat hissedemediğiniz bir kıyafetle özgüvenli bir imaj bırakamazsınız ki bu en önemli detay bence.

Alışverişlerinizde en çok satın aldığınız parça hangisidir?

Alışverişte çoğu kadın gibi en çok ayakkabı satın alıyorum sanırım. Aksesuar kullanmayı çok seviyorum o yüzden şapka ve güneş gözlüğü olmazsa olmazlarımdan. Bunun dışında makyaj malzemelerine çok düşkünüm çok yakından takip ederim ve yeni çıkan ürünleri keşfetmeye bayılıyorum.

D’She Kadınlarına yazın enerjisini ve coşkusunu yansıtan makyaj renkleri için neler tavsiye edersiniz?

Yaz makyajında bol ışıltılı bronz bir görüntü kullanılmalı, makyaj malzemelerinin yoğunluğu azaltılmalı. Daha likit ve hafif ürünler, nemlendirici spreyler, highlighterlar, ıslak ya da mat soft renklerdeki rujlar, waterproof maskaralar benim vazgeçilmezlerim. Şeftali, coral tonları ve soft pembeler bronz yaz makyajına çok yakışıyor. 2 faced markasının peaches koleksiyonuna ve Sisley’in yaz koleksiyonuna bir göz atın derim.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.