Tuana Seldüz

552

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Tuana Seldüz’e sorduk;

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz, bize anlatır mısınız? Yaşam görüşünüzü şekillendirirken ailenizde örnek aldığınız kişi kim oldu?

Çocukluğumla ilgili hatırladığım ve beni bugünüme de bu şekilde taşıyan en büyük şey gerçekten çok mutlu bir çocuk olmamdı. O dönemlerde hala sokakta oynayabildiğimiz belki de son zamanlardı. Annemle babama sorduğumda çok uslu, ağlamayan (ki hala ağlayabilen bir yapım yoktur), kendi kendime de vakit geçirebilen keyifli sevgi dolu bir çocukluk geçirdim. Yaşam görüşümü etkileyen aile büyüğüm ise anneannemdi. Onun güçlülüğü; ailesi için gece gündüz çabalaması; elinden her iş gelmesi; sanata olan yatkınlığı, kendi emekleri sonucu kimseden destek almadan başarı elde edip ailesine büyük katkıda bulunmuş bir kadındı. Maalesef her değerli erken kaybettiğimiz gibi ben de anneannemi çok erken kaybettim. Onu anısını yaşatmak ve ona biraz olsun benzemek en büyük ideallerimden.

Sizin için hayatı anlamlı kılan şeyler nelerdir? Kendinizi mutlu, huzurlu ve güvende hissetmek için nelerden beslenirsiniz?

Hayatı benim için anlamlı kılan en önemli şey dostlarım. Seçebildiğim ailem onlar. Öyle güzel dostluklar biriktirdim ki mutlulukta; hüzünde; çıkmaza girdiğimi hissettiğimde bana en büyük güç kuvvet onlar. Kendimi onlar olduğu müddetçe her zaman güçlü hissediyorum. Mutluluğumu ve huzurumu onlarla geçirdiğim keyifli vakitlerle pekiştiririm. Hayattan tek beklentim mutlu ve huzurlu olmaya devam etmek.

Pozitif bir bakış açısına sahip biri olarak hayatın olumlu anlarını çoğaltmaları için D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Güne güler yüzle başlamak; pozitif bakmak benim fıtratımda var. Etrafımdaki insanlardan biraz farklı görüşe sahip olduğum söylenir. Pollyanna değilim ama olaylara hep olumlu tarafından bakıp dert olma potansiyelini çok ciddi oranda kafamdan atarım. Derdin insanların kafasında yaratıldığına; ciddiye alındığında daha da büyük dert olacağına inanırım. Pozitifliğin de yanında olumlu şeyler getirdiğine ve karşılaştırdığına inanırım. Güler yüzün her zaman işe yaradığına ve hayata gülümsemek gerektiğine inanıp bunu hayatıma entegre etmiş biriyim.

Kadınlar için hayatı dolu dolu yaşamak ve keyifli anlar yaratmak için mutlaka okunmalı diyeceğiniz kitap, görülmeli diyeceğiniz sanat ve kültür etkinlikleri, gidilmeli diyeceğiniz mekan ve denemeli diyeceğiniz yemek tavsiyeleriniz var mı?

Her kadının kendisine göre bir ilgi alanı olduğuna samimiyetle inanıyorum. Her kadının kolunda gizli bir altın bilezik vardır. Sadece onun ne olduğunu bulmak gerekir. Kadınlar için mutlaka okunmalı; gidilmeli diyebileceğim bir yer yok; kadınlar ilgi alanlarına; sevdikleri şeylere göre her kitabı okumalı; her mekana gitmeli; istedikleri yemekleri yemeliler, orada yaşadığı hissi an’da kalarak yaşayıp özümsemeliler. Kadınlara hem huzur hem mutlulukları için tek önerebileceğim şey güler yüzlü olup pozitif hayata bakarak anı yaşamalarıdır.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.