9.2 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 12, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Trend Alarmı: Tırnaklardaki Simli Işıltılar

  Trend Alarmı: Tırnaklardaki Simli Işıltılar

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Simli ışıltıyı seviyorsanız eğer, moda dünyasını saran pullu ve payetli tasarımlardan sonra tırnaklarda da kendini gösteren parıltılı ojelerin yaz sezonunda oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Metalik ve canlı renklerin yoğun sim etkisiyle bir araya geldiği ojeleri D’She Style sizler için araştırdı ve yazdı;

  Parıltılı oje, opak ve monokrom bir renk tonundan çok daha zorlayıcı olsa da, kusursuz ve eşit şekilde kaplanmış bir görünüm elde etmek için parlak ojeyi uygulamanın yaratıcı bir yolu var.

  Yalnızca gümüş, altın, bakır ve antrasit renklerde değil, canlı kırmızılar, morlar ve lacivertlerde de sim etkisi sezonun trendleri arasında. Tırnaklarınızda ışıltılı oje renklerini kolayca uygulamak ve uzun süre korumak istiyorsanız, ancak parlak ojeleri sürmek ve çıkarmak sizin için zor oluyorsa endişelenmeyin. D’She Style’ın pratik tavsiyeleri ile dilediğiniz renkte simli ojeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Parıltılı ojeyi sürerken fırçada biriken simler tırnak yüzeyinde topaklanmış bir görünüm yaratabilir. İstenmeyen yoğunluk ise ojenin nasıl kuruduğunu etkileyebilir. Minik bir darbe ile bozulan ojeyi silmek ve yeniden uygulamak ise bir hayli zordur.

  Diğer bir sorun ise, birçok parıltılı ojenin istenilen görünümü yaratıp yaratamayacağıdır. Yoğunluk içermeyen bazı simli ojeler tırnak yüzeyinde yer yer simli ışıltının göze çarptığı parlatıcı etkisi yaratabilir. Daha hafif ve daha yalın bir görünüm için yoğun renkleri seçmenizi tavsiye ederiz.

  Işıltılı Oje Uygulamada Fırça Tekniği;

  Parıltılı ojelerinizi bir fırçayla en iyi şekilde uygulamak için sabırlı olduğunuzdan emin olun. Sünger veya herhangi bir ek aparat kullanmadan parıltılı oje uygulamak için en iyi seçim fırça kullanmaktır.

  • Ojenizi sürmeden önce tırnaklarınızın korunması ve manikürünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlamak için her zaman bir kat baz uygulaması yapılmalıdır.

  • Sürdüğünüz baz kuruduktan sonra, fırçanın iç kısmına aldığınız ojeyi incelterek tırnağınıza sürün ve eşit olarak yayın.
  • Fırçayı her seferinde şişenin içinde bir süre bekletin. Böylece fırça, daha kalın sim parçacıklarını tutmuş olacaktır
  • Parıltılı ojeyi tırnaklarınıza eşit olarak dağıtarak iki kat sürün ve bekleyin.
  • Tırnaklarınıza iki kattan daha fazla simli oje uygulamanız ojenin yüzeyini kalınlaştıracak ve engebeli bir görünüm yaratacaktır. Üstelik kalınlaşmış oje en küçük bir darbede bozulacaktır.

  • Simli ojeyi uygularken hafifçe ıslattığınız bir kağıt havlunun üzerinde fırçayı nazikçe döndürmeniz, daha sonra yeniden sim parçacıklarını fırçaya yüklemeniz de topaklanmayı önleyecek yöntemlerden bir diğeridir.
  • Bahsettiğimiz yöntemlerden hangisini seçerseniz seçin, ojeniz kurumaya başladıktan hemen sonra ince bir kat kurutucu cila uygulamanızı tavsiye ederiz.

  Simli ojeleri silmeniz gerektiğinde ilk kata uyguladığınız baz ojenin tamamını kolayca çıkarmanızı sağlayacaktır. Ancak sizin için tavsiye edeceğimiz yöntem şimdiye kadar uyguladıklarınızdan çok daha kolay olacaktır, şüpheniz olmasın. Minik toplar haline getirdiğiniz pamukların her birine aseton damlatıp tırnaklarınızın üzerine yerleştirmeniz ve her tırnağı alüminyum folyo ile sarmanız pamuk toplarını sabitleyecektir. Birkaç dakika beklettikten sonra folyoları açıp kolayca simli ojenizi silebilirsiniz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır. Elbette...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  En İyi 12 Güneş Koruyucu Ürün

  D’She Style güzellik🔝 İyi bir güneş kremi, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildimizin ve hücrelerinin sağlığı üzerinde tahribat yaratan zararlı etkilerini engeller. SPF serum ya...

  Yaz Mevsiminin En Çarpıcı Saç Modeli Örgüler

  D’She Style güzellik🔝 Havalar ısınmaya başladığında saçlarımıza kolayca şekil vermek isteriz. Nemden etkilenmemesi ve gün boyu stilini koruması ise saç modeli seçimlerimizi belirleyen iki etkendir. Güneşli...

  Gözenek Bakımında En İyi 10 Ürün

  D’She Style güzellik🔝 Cilt bakım rutini söz konusu olduğunda, genişlemiş gözeneklerle uğraşmak; akne ile savaşmak veya kırışıklıkları önlemek kadar büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak...