9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Terazi Burcunda Süper Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Terazi Burcundaki Süper Ay’ın etkilerini anlattı.

  16 Ekim 2020 günü saat 22.31’de TERAZİ burcunda bir “SÜPER AY“ meydana geldi.

  Süper Ay’lar dünyaya en yakın konumda iken oluşur. Böylelikle her zamanki YENİ AY’lara göre etkilerini çok daha kuvvetli hissederiz. Kendimizi huzursuz, anlam vermediğimiz halde mutsuz ve inişli çıkışlı bir ruh hali içinde bulabiliriz.

  Diğer taraftan ise yıllın en zor

  Yeni Ay’ı olmasının sebebiyle hem Ay‘ın hem de Güneş’in SATÜRN, MARS ve PLUTON tarafından zorlu, sert ve dönüştürücü etkilerine maruz kalacağımız bir döneme girmekteyiz. Bu da bizleri agresyona ve tartışmalara oldukça açık hale getirebilir. Zira bu ara Mars‘da Akrep Burcunda ve Dünya‘ya en yakın pozisyondan geçmekte Sevgili Dostlarım. Üstelik bir de retro pozisyonda geri hareketinde ve ona kişisel gezegenlerimizden olan MERKÜR‘de AKREP Burcunda retro pozisyonda eşlik ediyor. Adeta ironik bir şekilde yenilik yapmamak üzere meydana gelen bir Yeni Ay deneyimliyoruz.

  Geçmişe ait bir takım önemli yüzleşmeler ve değerlendirmeler denizi içinde sağ kalıp, boğulmadan kıyıya çıkma ve bizi üzen, yoran, öfkelendiren durumlar karşısında sakin, soğukkanlı ve dengede kalma savaşı verecek olduğumuz bir zaman dilimini deneyimleyeceğiz.

  15 gün önce meydana gelen Koç burcundaki Dolunay gerçekte kim olduğumuzu ve öz enerjimizi fark etmemiz için meydana gelirken, kendimizi sevmemiz ve olduğumuz halimiz ile kabul edip, atarlı, yaralı, üzgün, öfkeli ve sabırsız olan yönlerimiz ile vedalaşıp, kendimize yepyeni taze ve sıcak bir başlangıç yapmamız için güçlü bir enerji topunu kucağımıza bırakmıştı. Şimdi ise bizler her türlü ikili ilişkilerimizde var olan (hem kendimize hem de karşımızdaki kişilere karşı sergilediğimiz) denge, hak, hukuk ve adalet ile ilgili konularda bir takım sınavlardan geçerken, aynı zamanda aşk, evlilik, ortaklık ve ailevi konularda

  15 gün boyunca son derece önemli ve ciddi bir takım sınavlardan geçeceğiz. Ta ki ay sonunda gerçekleşecek olan BOĞA BURCUNDAKİ DOLUNAY enerjisine kadar…

  İşte tam da o tarihte dananın kuyruğu kopacak ve bazı konular kalıcı bir şekilde sonlanacak. Yeni Ay bizleri liderlik ve olayları yönetme becerisi konusunda oldukça zorulayacak ve kendi gücümüzün farkına vardıracak. Şimdi bizler ya bu süre içinde mücadele verdiğimiz konu başlıklarını terk edip gideceğiz yada daha iyisini gerçekleştirmek üzere tekrar yola çıkacağız. Ama bu sefer öyle kaçıp saklanmak ve görmezden gelmek yok!

  Belki de ta çocukluk yıllarımızdan beri korktuğumuz, konuşmaktan sakındığımız, haksızlık ettiğimiz veya edildiğini düşündüğümüz gizli kalmış her türlü konu hakkında bir takım yüzleşmeler yaşamak zorunda kalacağız. Eşler arasında bugüne kadar fark edip söylenmemiş sözler, aldatma olayları, haksızlıklar, eskiye ait fikir ve düşünceler veya kendini yalnız ve güçsüz hissedip, bir türlü dile getirilmeye cesaret edilemeyen konular, cinsel problemler veya tatminsizlikler masaya yatırılacak.

  Bir türlü hakkınızı arayamadığınız, kibarlık ettiğiniz, kavga ve mücadele etmekten kaçınıp gücünüzü ele alamadığınız ve korkularınız yüzünden hep orta yol bulmaya çalıştığınız konularda bir dönüşümden geçmek zorunda olacaksınız ki gerçek BEN’e doğru bir adım daha yaklaşabilesiniz. Önümüzdeki bir hafta boyunca bu konular oldukça yoğun bir şekilde ele alınacak. Bizleri zorlayan bu konulara yeni çözüm yolları bulmak, değişim ve dönüş getirmek ve gerekiyorsa işi kökünden bitirmek veya ayrılmak üzere bir takım kararlar alınacak. Ya bitecek yada daha sağlam ve kalıcı bir şekilde iyileştirilebilir çözüm yollarına baş vurulacak.

  Ancak bu Yeni Ay’da oldukça zor oluşumlar söz konusu (bol kareli ve karşıtlıkların yaşandığı 6 adet önemli baba gezegenler işin içinde ve üstelik retro pozisyon etkisinde) bir şeylere hemen karar vermek, doğru çözümü hemen bulmak pek kolay olamayabilir. Yanıltıcı, sıradışı ve farklı bir takım çözüm yolları içinde kaybolmak, çeşit çeşit ve etraf tarafından da dedikodusu yapılacak türde olaylar ve sansasyonel durumlar ile baş etmek zorunda kalınabilir.

  Diğer taraftan ise global olarak yeryüzünde hak ve adalet arayışı artabilir.

  ‘Barış mı Şavaş mı?’ konusunda barıştan yana olanlar denge ve düzen sağlamak adına oldukça zorlanabilir. Kontrollü, dengeli ve dürüst bir şekilde hareket etmenin şart olduğu bir zaman diliminden geçeceğimizi söylemek mümkün. Elimizdeki gücü adaletim ve hakkaniyetin yerini en güzel şekilde bulması için kullanmalıyız. Artık yolumuza kimler ile devam edeceksek bu konuda kesin ve net olmalıyız! İkili oynamak, sever gibi görünüp arkasından dedikodusunu yapmak, kuyu kazmak, suçlamak olmayacak.

  İkili ilişkiler karmik olarak bir takım testlerden geçecekken; kesin bir yol ayrımına girecek. Ruhu birbirine tutunmayan, özü özüne benzemeyen yalandan tutuşturulmuş her ilişki bitecek.

  Sahte olan, sever gibi görünen her şeye elveda deme zamanı Sevgili Dostlarım.

  Bu Yeni Ay enerjisi kendi içinde adeta 3 gizli DOLUNAY enerjisini taşıyor. Karşıtlık yapan bir çok gezegen

  “Yeni Ay“ enerjisinin zorlu açıları bir takım eski veya karmik konuların bitmesi ve yeni başlangıçlara doğru gidilmesi konusunda zorluyor. Bunlar eski ilişkiler, (arkadaş, doktor, öğretmen, dişçi, tamirci gibi) ortaklıklar, ailevi durumlar, geçmişten gelen ah alınmış miraslı konular, evlilik, nişan, söz, aşklar, verilen sözler, yapılan anlaşmalar, kontrat veya sözleşmeler, iş teklifileri, parasal konular, borçlar veya ev alım satımı gibi konular önümüze gelebilir.

  Bu Yeni Ay aynı zamanda ilahi adaletin de tecelli edeceği bir zaman dilimi olacak.

  Karmik olarak hak yerini bulacak.

  Geçmişte ekilen iyi veya kötü tohumların hepsinin meyvası toplanacak. Yeni Ay’a eşlik eden iki önemli sabit YILDIZ Spica ve Arcturus bizlere SÜRPRİZ hak edişleri getirecek. Duygularımız ve merhametimiz ön planda olacak. Koruma iç güdümüz ve şefkatimiz artarken; Ailemiz, evimiz, yuvamız, halkımız, vatanımız, birlik beraberliğimiz, atalarımız, adaletli ve eşitlikçi tarafımız önem kazanacak.

  Karşımızdaki kişiler ile uyumlu, eşit haklara sahip, paylaşım içinde dengeli ve adil olmaya özen göstermeliyiz. Var olan durumları kendi özümüze en uygun şekilde kabul edip kavgadan kaçınarak tartışma konusu yapmadan halletmenin yollarını aramalıyız. Zira ortalık bir anda yangın yerine dönebilir. Rekabet, kavga, güç gösterileri, dürtüsel, ateşli ve hırslı yaklaşımlar başımızı belaya sokabilir. Sakin kalmaya çalışıp ortaya yol bulmak en akıllıca çözüm olabilir. Ancak gerçekler ile yüzleşmek şartıyla ….!!!!!

  Ve bir de kendi sorumluluklarımızın farkına vararak, elimizi taşın altına koyarak, sabır gösterip, disiplinli, çalışkan ve OLGUN bir tavır içinde hareket etmeye özen göstermek şartıyla…!!! Unutmayın gökyüzünde hala Oğlak Burcu etkisi hakim! Az kaldı İkizler enerjisine geçince daha eğlenceli bir hal alacak, Sabır Sevgili Dostlarım.

  Bu arada ÜLKEMİZde devlet büyükleri arasında bolca tartışma ve atışma olabilir.

  Politikacıların ve politik konuşmaların yoğun bir şekilde ön planda olmaya başlayacağı bu dönemde; parasal zorluklar artarken, dış ülkelerden gelen baskı ve yapılan yanlış hesaplamalar ve tutumlar ekonomimizi daha da zora sokacak durumlara sebep olabilir. Diğer taraftan sınırlarımız ve ülke ile ilgili devam eden savaş tam tamları artış göstermeye devam edebilir. Bir takım sansasyonel aldatma, ihanet, kandırılma, yanılgı, hayal kırıklığı, dolandırılma ile ilgili olaylar gündeme gelebilir. Eski ile bağlantılı bu tür olaylar gün yüzüne çıkarken, hem kişisel hayatlarımızda hem de halk üzerinde geçmiş ile ilgili bir farkındalık oluşturabilir.

  Yaşlı nufüsümüz  sıkıntılı bir süreçten geçebilir, Dikkat! Sağlık konusunda ciddi sorunlar ve kayıplar söz konusu olabilir. Yöneticilerimiz ve önemli iş adamları, CEO’lar ile ilgili sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir. Hem sağlık hem adalet ile ZORLAYICI durumlar söz konusu olurken, ev hayatları ve evlilikler ile ilgili bir takım haberler gündeme gelebilir. Sanatçılar ile ilgili sıradışı haberler gündeme gelirken, kadınlar ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

  Güzellik, estetik, moda ve kozmetik dünyası ile ilgili her zamankinden farklı çözümler, yaratımlar ve fikirler hayatımıza renk katabilir.

  Yerküre üzerinde bir takım hareketlenmeler söz konusu olabilir. Deprem, volkan patlamaları ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir. Sağlık açısından bu dönemde bel, böbrek, mesane, rahim ve hormonlar, kemik ve iskelet sistemimiz, dizler, dişler, cilt sorunları gündeme gelebilir. Yeni Ay’dan en çok etkilenecek burçlar Koç, Oğlak, Yengeç ve Terazi olurken, yükseleni ve haritasında bu burçların bulunduğu evlere sahip olanlar birçok konuda zorluklara ve yeniliklere açık olacak. Bir de Venüs’ün yönettiği ev alanlarımız ve Venüs’ün bulunduğu evler bizler için ayrıca önemli sınav alanları haline gelecek.

  Sevgili Dostlarım her ne kadar zor bir “Yeni Ay“ deneyimliyor olsak da içinde bizler için çok güzel fırsatları da beraberinde getiren bir zaman diliminde olacağız. Bunlar gelişmemiz, kendimizi daha fazla tanımamız adına yenilikler, şanslı fırsatları, fikir ve projeleri gündemimize getirecek.

  Bu yenilikler için bir takım testlerden geçerken biraz zorlanıp kendi sınırlarımızı aşmamız gerekebilir. Cesur adımlar atıp yenilikçi ve disiplinli bir şekilde hareket ederken korkmadan, moralinizi bozmadan ve karamsar düşüncelere kapılmadan yeni oyun bahçenize adım atın lütfen. Her şey bizlerin daha iyi olması için meydana geliyor unutmayın.

  Çözüm odaklı hareket edin. Daha iyi hale getirmek için ne yapabilirim diye düşünün.

  Sonrasında aşk, ikili ilişkiler, ailevi konular, ev, para, sağlık, iş, güzellik, estetik ve sanat ile ilgili konularda çok güzel gelişmeler bizleri bekliyor olacak. Az daha sabır lütfen.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...