9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 14, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Seyahat Sonbaharın En Romantik Seyahat Rotası Venedik

  Sonbaharın En Romantik Seyahat Rotası Venedik

  D’She Style seyahat🔝

  Sonbahar mevsiminin en romantik seyahatin rotası şüphesiz Venedik’dir. Sayısız filme konu olan ve kendine hayran bırakan şehrin kanallarında gondol gezisi, sıradışı karnavalları, tarihte muhteşem bir yolculuğa çıkaran San Marco Meydanı ve Bazilikası, Ahlar Köprüsü, rengarenk evleri ile Burano Adası ve dünyaca ünlü camların hayat bulduğu Murano Adası, Venedik’in dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biri olmasının nedenlerinden sadece birkaçıdır.

   

  Vaporetto ile Büyük Kanal turu yaparken, akşam yemeğine eşlik eden Vivaldi eserlerini dinlerken, Jewesh Ghetto sokaklarında dolaşırken, Burano Adası’nın renkli evlerinin naif duruşunu seyrederken, sanatın ve tarihin iç içe geçmiş incelikli tavrına dalıp giderken kendinizi bir masal şehrinde hissedersiniz.

  Bütün bunların yanı sıra, Venedik lagün şehri olmasından ötürü İtalyan Mutfağı’nın en belirgin özelliklerini içinde barındırır. Venedik’in yeme – içme kültürünü, butik otellerini, paha biçilmez tarihi dokusunu, dar sokaklarını keşfetmeniz ruhunuza mutlaka iyi gelecektir.

   

  Üstelik 1895 senesinden beri düzenlenen Venedik Bienali’nin 58. edisyonu 24 Kasım‘a kadar devam ediyor. Venedik’i sanat şehrine çeviren, sanat dünyasının en önemli isimlerine yer veren, yükselen genç yıldızları parlatan ve 90 ülkeyi Venedik’e taşıyan Bienal’in ana sergisi “May You Live in Interesting Times” bașlığını taşıyor. Ülke pavilyonları, eş zamanlı düzenlenen etkinlik ve programlarıyla 58. Venedik Bienali, tarih, sanat, renk ve enerji dolu 6 ay vaad ediyor.

  Venedik’de gidilecek mekanlar ve görülecek yerler ise şöyle;

  Ristorante Da Raffaele; kanaldaki gondolları izlerken keyifli bir akşam yemeği yemek için,

  Osterie Alle Testtiere; deniz mahsüllerini tercih edenler için,

  Caffè Florian; dünyanın en eski ikinci kahvecisinin nefis kahvelerini denemek için,

  Bar Gelateria Al Todaro Dal 1948; muhteşem öğle yemekleri için,

  Premiata Pasticceria F.lli Rizzardini; fırından yeni çıkmış mis gibi kokan kurabiyeler ve pastalar için,

  Restaurant Terazza Danieli; Hotel Danieli’nin terasından Venedik Lagünü’nün göz kamaştıran manzarası eşliğindeki akşam yemeği için,

  Ristorante Lineadombra; modern İtalyan Mutfağı’nın geleneksellikten uzak lezzetleri için,

  Venchi; çikolataya aşık olanlar için,

  Hotel Londra Palace; kanal manzaralı, konforlu odalarda konaklamak için,

  Lido Adası; dünyanın en güzel beach’lerine sahip olduğu ve Trielle beach’de gün batımını seyretmek için,

  Rialto Köprüsü; Büyük Kanal’ın fotoğrafının çekilebileceği en güzel yer olduğu için,

  Burano ve Murano Adası; Vaporetto ile kısa ama keyifli bir yolculuk yapmadan ve rengarenk evleri, göz alıcı cam işçiliğini görmeden dönmemek için, Venedik gezi rehberinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Okumadan Geçme

  Antalya; Kaş

  0
  D’She Style tavsiye eder🔝 Antalya ile Fethiye arasındaki yarımadada bulunan Kaş, göz kamaştırıcı tarihi dokusu, huzurlu doğası ve berrak denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...

  Aslı Şen

  Marmaris Bozburun