9.2 C
İstanbul
Cuma, Ekim 23, 2020
Daha Fazla

  Sonbahar-Kış 2018/19 Mücevher Trendleri

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Doğru seçilmiş aksesuarlar, herhangi bir kıyafete boyut ve derinlik kazandırır. Gündelik bir öğleden sonra stilini göz alıcı bir hale getirip akşam yemeğine taşıyabilir. Çabasız şıklığın belki de en önemli kilit noktasını aksesuar seçimleri belirler.

  Sonbahar-Kış 2018/19 için dünyaca ünlü markaların küpe, yüzük ve kolye tasarımlarını D’She Style araştırdı;

  Chloe, Chanel, Dior, Jacquemus, Alexander McQueen başta olmak üzere, birçok markanın yeni sezonda mücevher koleksiyonunda çarpıcı altın, bronz ve gümüş tonlarını tercih ettiğini söylemek mümkün.

  Özellikle büyük halkalar, yapraklar, zincirler ve incilerin kullanıldığı tasarımlarda metalin parlak etkisi göze çarpıyor.

  Önceki sezonlara göre, çok daha geniş ve görkemli aksesuarlar sonbaharın toprak tonlarını ve altının ışıltısını bir araya getiriyor.

  Missoni’nin eriyen lav görünümünü andıran, jacquemus’un uzun zincirin üzerinde ışıldayan yapraklardan ve Chanel’in ikonik harflerini kullanarak tasarladığı büyük ve geniş halka küpeleri aksesuar trendlerinin minimalist ve narin olmaktan uzaklaştığına en iyi örnek olabilir.

  Kıyafet seçimlerinde yalınlığı ön plana çıkaran moda dünyasında aynı tarifi aksesuarlar için söylemek neredeyse imkansız. Çünkü, hiçbir zaman vazgeçilemeyen boho tarzın bir uzantısı olan kabile kolyeleri, üst üste takılan metal zincirler ya da büyük semboller yeni sezonun bir başka aksesuar trendi.

  Geçtiğimiz sezonları etkisi altına alan tasma kolyeler ise sonbaharda yine popülaritesini koruyacak gibi. Yalnız bu kez öncekilerden farklı olarak daha ağır görünümlü metallerden tasarlandıklarını görüyoruz.

  Sonbaharda mega boyutlu altın ve gümüş rengi aksesuarların zarif kıyafetlerle muhteşem bir kontrast yaratacağından emin olabilirsiniz.

  Louis Vuitton’un gösterşli kolyeleri, Chloe’nin sallantılı küpeleri ya da Balenciaga’nın çarpıcı materyaller kullandığı aksesuarları en sıradan kıyafetin tarzını bambaşka bir havaya sokabilir.

  Her zaman aksesuar tasarımcılarının kalbinde farklı bir yere sahip olan inciler elbette yeni sezonda da bütün ihtişamıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Metalin ışıltısını incinin sofistike duruşuyla bir araya getiren markalar, yepyeni bir ruha sahip aksesuarlar yaratıyor.

  Küpeler ve kolyelerde rastladığımız altın ve gümüş metaller, bilekliklerde sanat eserini çağrıştıran bir temayla karşımıza çıkıyor. Giambattista Valli, Altuzarra ve Alexander McQueen tasarımlarında gördüğümüz küçük birer heykel ya da büyük bir çiçek buna örnek olabilir.

  Gösterişli, karmaşık, büyük aksesuarların, eski Mısır’dan, Yunan Tanrıçaları’ndan esinlenilerek tasarlandığını, cesur, eksantrik ve eğlenceli olması ile birlikte ışıldayan metallere ağırlık verildiğini belirtmeliyiz.

  Sezonun küpe ve kolyelerindeki görkem yüzüklerde de karşımıza çıkıyor. Renkli taşların zarif kontürlerle bir araya geldiği Chanel yüzükler oldukça iddialı.

  Sonbahar gardırobunu belirlerken, bu sezon aksesuar trendlerindeki sallantılı küpelerin, uzun kolyelerin ve büyük yüzüklerin etkisini göz ardı etmemenizi öneririz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...