Sibel Tan Arıkan

1175

D’She Style tavsiye eder 🔝

D’She Kadını Sevgili Sibel Tan Arıkan’a @sibeltan1 sorduk;

Siz hem mimar hem de ressam kimliğinizin yanında ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş güzellik kraliçelerimizden birisiniz. Sosyal sorumluluk hayatınızda büyük yer kaplıyor. Kadınlara hem fit görünümün ipuçları, hem de sosyal sorumluluk hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?

Evlendikten sonra mankenliği bıraktım. İkinci çocuğumdan sonra mimarlık mesleğime son verdim. Çocuklarıma tam manasıyla zaman ayırmak ve onlarla bire bir ilgilenmek, aileme kaliteli zaman ayırmak benim önceliğim oldu. Sporun hayatımdaki yeri çok büyük. Her gün düzenli olarak spor yapıyorum. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösteriyorum. Aynı zamanda resim yapıyorum. İsmail Acar’dan aldığım destek ile resme başladım. Kendi mesleğim olan mimarlığın da etkisiyle Dilek Aydın Sanat Atölyesinde mimari tarzda resimler yapmayı sürdürüyorum. Resmin, sanatın ve mimarinin hayata bakış açımı şekillendirdiğini düşünüyorum. Sanatla uğraşmak insan ruhunu besliyor. İnstagramda @koyokullariablasi adında bir sayfayı yönetiyorum. Sayfa üzerinden ihtiyaç sahipleri ile yardımseverleri buluşturuyorum. Bu sayede şimdiye kadar sayısız çocuğa destek gönderildi. Başka hayatlara dokunmanın insana verdiği huzuru tarif etmek imkansız sanırım. Yardım bekleyen onlarca köy okulu var. Kadınlara doğu, batı ayırt etmeden yardıma muhtaç çocuklara ellerini uzatmalarını tavsiye ediyorum.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

#dshestyle #howdoesshe #beauty #healthychoises #cleaneating #exercises #gym #yoga #fit #art #artist #volunteering #voluntary #resim #sanat #ressam #spor #sağlıklıyaşam #temizbeslenme #köyokulları #eğitimöğretim #yardımlaşma #gönüllülük #tavsiye