9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 21, 2020
Daha Fazla

  Sezonun Sıcak Tonu; Tarçın Rengi

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Pantone’un 2018-19 Sonbahar ve Kış renkleri podyumlardaki yerini almaya devam ediyor.

  Yeni sezonun fütüristik, canlı ve aynı zamanda romantik renklerinin arasında ön plana çıkan tarçın rengi ise sonbaharı beklemeden sokak stillerinde kendini göstermeye başladı.

  Seksenli yıllarının devam eden etkilerinden biri olan tarçın rengi için bir yanıyla kırmızının, bir yanıyla kahverenginin tonlarını çağrıştıran göz alıcı tavrıyla her dönemin sessiz yıldızı demek yanlış olmaz.

  Ayakkabı ve çantada daha çok karşımıza çıkıyormuş gibi görünse de tarçın rengi dantellerde, derilerde, ipek, tüvit ve krep kumaşlarda göz alıcı tasarımların bir parçası aslında.

  Kimi zaman pas rengi olarak da anılan bu muhteşem renk, canlı ve sıcak tonu sayesinde yaz mevsimini de etkisi altına almış halde.

  Sandaletlerde, elbiselerde, çantalarda, şapkalarda ve aksesuarlarda yaz boyunca karşılaşacağımız tarçın renginin diğer renklerle dengelenmesi de oldukça kolay.

  Tasarımcıların koleksiyonlarındaki parçalarda özgürce kullandıkları renk, bazen bohem bir elbisenin kumaşında, bazen de maksi boyda pliseli bir etekte yer alıyor. Hatta tarçın tonlarına bikini ve mayo modellerinde de rastlamak mümkün.

  Tarçın renginin enerjik tavrı aksesuarlara da yansıyor. Sezonun favorisi olan mineli çiçek küpelerin tarçın tonunda olanı oldukça ilgi çekici. Bunun yanı sıra hasır şapkaların, saç bantlarının ve fularların tarçın rengine karşı koymak neredeyse imkansız.

  Çiçek desenlerinin yer aldığı tasarımlarda boy gösteren tarçın rengi güneşli günlerin dinamizmini ortaya koyarken, payet kumaşlardan tasarlanmış kalem etekte ise classy bir görünüme imza atıyor.

  Tarçın renginin uyum sağlamadığı bir tasarım neredeyse yok gibi. Hangi parçaya dokunursa dokunsun farkını hissettiriyor. Tarçın ya da pas rengi özellikle beyazın tonları, tofu rengi ve lacivert ile ustaca dengeleniyor.

  Makyaj renklerinin vazgeçilmezlerinden biri olan renk, bu yıl tam anlamıyla sınırlarını aştı ve moda dünyasını bir anda sardı diyebiliriz. Yumuşak görüntüsüyle gardıroplardaki yerini alan bu ilgi çekici tonu kullanmak ise bir hayli kolay.

  Gündüz ve gece, kaliteli bir beyaz gömlekle tamamlayacağınız tarçın rengi etek ya da üzerinde küçük beyaz çiçekler olan tarçın rengi maksi boyda elbise çabasız şıklığın tarifi olabilir. Göz kamaştırıcı dantellerden tasarlanmış tarçın rengi bir elbise davetlerin yıldızı olabilir.

  Yaz sezonundan başlayarak sonbahar ve kış mevsimine uzanan koleksiyonlara baktığımızda neredeyse her markanın kullandığı tarçın rengini stilinize eklemenizi tavsiye ederiz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...