9.2 C
İstanbul
Salı, Haziran 7, 2022
Daha Fazla

  Sezonun En Trend Akımı; Kaftanlar

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Kaftanlar, bu yıl ilkbahar ve yaz sezonunun trendlerinin başında geliyor. Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren ve şüphesiz yazın en beğenilen parçalarından biri olan kimonolardan esinlenen tasarımcılar, koleksiyonlarına kaftanları da ekledi.

  Bohem akımın moda sektörünün ilham kaynağı olduğu yaz mevsiminde kaftanlar da rahat ve şık kombinlerin vazgeçilmez ayrıntısı sayılıyor. 

  Her stili kolayca tamamlayabilen kaftanlar, yalnızca plaj aksesuarı olarak kalmıyor ve gündelik hayatın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

  Kaftanların birkaç farklı boyda tasarlandığını belirtebiliriz. Ancak, en çok tercih edilen model şüphesiz ayak bileklerine kadar uzanan maksi boydaki kaftanlar. 

  İpek, dantel, şifon, saten ve kadife kumaşlardaki kaftanların düz renkleri ile birlikte çok farklı desenlerde olanlarının da sokak stillerine yansıdığını görmek mümkün.

  Kaftanların kimonolardan farkı ise, belden bağlanan kuşaklı ya da kuşaksız olarak tasarlanması. Yarasa kollu ve saçaklı kimonoların diz üstünde biten boya sahip oluşu ile dökümlü görünümünün aksine kaftanlar, düz bir kesim ile karşımıza çıkıyor.

  Plajda, sokakta, evde ya da ofiste günün her saatinde kolay şıklığı sembolize eden kaftanların rengarenk çiçek desenli modellerinin yanı sıra üzerinde etnik izler taşıyan çini motifleri de bir hayli popüler. 

  Bohem olduğu kadar aynı zamanda etnik ve bir o kadar da feminen kaftanlar, kombinlenmesi oldukça kolay olan ve tek başına sıradan bir kıyafeti bambaşka bir görünüme kavuşturacak güçte bir parça.

  Denim pantolon ve şortlarla, eteklerle, elbiselerle rahatlıkla giyilen kaftanları tamamlarken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise; desen karmaşası yaratmamak. 

  Yoğun desenli bir kaftanın içine giyilecek kıyafetin düz renklerde olması gibi, tek renk olarak tasarlanmış kaftan ile desenli parçaları tamamlamak gerekiyor. 

  Bir başka detay ise, bir stili oluştururken kaftanın star parça olarak kalmasına izin vermek. Uzun ve renkli kolyelerle, üst üste takılmış bilekliklerle ya da püsküllü küpelerle yazın dinamizmini yansıtan stilin diğer ayrıntıları kaftanı geri planda bırakmayacak şekilde seçilmeli.

  İyi bir haber ise; kaftan modasının sonbahar ve kış sezonunda da yerini alacağı yönünde. İçi astarlı olarak daha kalın kumaşlardan hazırlanan kaftanlar uzunca bir süre popülaritesini koruyacak gibi görünüyor.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...