9.2 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 22, 2020
Daha Fazla

  Sezonun En Çarpıcı Trendi; Kovboy Çizmeleri

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Geçtiğimiz sezonlarda moda dünyasını etkisi altına alan Western akımı, püsküller, saçaklar, güderi ve kovboy şapkaları ile sokak stillerinde yer almıştı.

  Sonbahar ve kış sezonunda ise Western akımının podyumlardaki belirleyici etkisi kovboy çizmeleriyle kendini gösterdi.

  Moda dünyası da hangi eğilimlerin popüler olacağını hiçbir zaman kestiremeyiz. Tıpkı ‘Ugly Sneaker’ların bir anda zirveye oturması gibi. 2000’lerin ortalarında yükselişe geçen boho akımının herkes tarafından benimsenmesi ve modada rahatlığın ön plana geçmesiyle birlikte klasik batı çizmeleri uzun süre popülaritesini koruyacak gibi görünüyor.

  Kovboy çizmelerini eğer doğru parçalarla eşleştirirseniz en sıradan kıyafetleri bile dikkat çekici hale sokabilirsiniz. Bir kovboy çizmesinin gardırobunuzda bulunması bu yıl sizin kurtarıcı parçalarınızdan biri olabilir. Günün her saatinde stilinizi tamamlamak ve hem şık hem de rahat olabilmek adına kovboy çizmeleri harika bir seçimdir.

  Kovboy çizmeleri ile barışık olmayanlar için, onları hangi kıyafet ile kombinleyeceklerine karar vermeden önce, bir kovboy çizmesi ile oldukça sıradışı ve bohem görüneceklerini hatırlatmak isteriz.

  Isabel Marant, Fendi, Off-White, Maison Margiela, Alexander McQueen, sonbahar ve kış koleksiyonlarında kovboy çizmelerine yeniden hayat veren markalar arasında. Pürüzsüz ve sert derilerden, gösterişli desenlere ve göz alıcı renklere kadar kovboy çizmeleri için pek çok alternatif bulunuyor.

  Kovboy çizmeleri cazibesini kaybetmeden bu sezon bir klasiği denemelisiniz. Eski bir geleneği modernlik ile bir araya getirmek ve dengelemek, şüphesiz çarpıcı bir stil yaratacaktır.

  Bir çift kovboy çizmesine sahip olmadan önce 2018 sonbaharının modellerine göz atın. Her birinin sonsuz derecede çok yönlü olduğunu ve her zaman modaya geri döneceklerini fark edeceksiniz. Çünkü kovboy çizmeleri daima klasik bir parçadır ve öyle kalacaktır.
  Belki de onların etkisini derinden hissetmemizin sebebi, Raf Simons’un Calvin Klein ilkbahar koleksiyonunun sergilendiği podyumda, kiraz kırmızısı kovboy çizmeleri ile başlamış olabilir.
  Şimdilerde Western akımının yükselişe geçmesi, Derek Lam’ın deri gömleklerinden, Clare Waight Keller’ın Givenchy için tasarladığı botlara kadar hemen her yerde boho stilinin modacıların ilham kaynağı olduğunu doğrular nitelikte.
  Kovboy çizmelerini en sevdiğiniz denim pantolonunuzla ya da çiçekli ve uzun elbisenizle kombinleyebilirsiniz. Kısa deri ceketler ve uzun etekler kovboy çizmelerini tamamlamak için bir başka seçenek olabilir.
  Göz alıcı renkler, logo baskılar ve geleneksel desenler ile uzun ya da kısa bir kovboy çizmesini bu sezon mutlaka gardırobunuza eklemenizi tavsiye ederiz.
  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...