Ana Menü

Sevgim Çöloğlu; Negatif Enerji Akışını Bitirmek İçin Bağ Kesme Çalışması

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style farkındalık🔝

Yaşamımız boyunca pek çok insanla yakın ya da uzak ilişkiler kurarız ve iletişimde olduğumuz herkesle aramızda enerji bağları oluşur. Farklı seviyelere duygu ve düşüncelerle oluşan bu bağlar birer enerji kancalarıdır. Bir çoğu zamanla zayıflar ve kaybolur. Ama asıl önemli olan, etkisini kaybetmeyen enerji kancalarıdır.

Birilerine duyduğumuz güçlü negatif duygular üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin, canlılığı koruduğu sürece üzerimizde asılı durmaya devam eden kancalar olarak titreşim alanımızda var olurlar. Bir düşünün; hiçbir şekilde tahammül edemediğiniz, kızgın olduğunuz, nefret beslediğiniz birini hayatınızdan çıkardığınızı sanıyorsunuz. Ama aslında her anınızda sizin enerji alanınızda var olmaya devam ediyor! Bunu duymak hoşunuza gitmedi öyle değil mi?

Herhangi bir ilişki bittiği halde, düşmanca duygular beslemek, hatta umurunuzda olmadığını dile getirmek, o ilişki ile aranızdaki bağı canlı tutan nedenlerdendir. Ayrıca, geçmişin analizini yapmak, pişmanlık duymak, öfkelenmek, affetmemek, ne yaptığı konusunda araştırmalara girişmek, yani bir şekilde sizin hayatınızda var olmayan birine enerjinizi vermek, onun enerjisini beslemenize neden olur.

Benzer biçimde, şimdiki zamanda varlığıyla sizi tedirgin eden, yük olan, canınızı acıtan, huzurunuzu bozan birileri de enerji kancalarınızdır. Geçmişte ya da şu anda titreşiminizin içinde var olan ve dengenizi bozan tüm negatif enerji kaynaklarını kendinizden uzaklaştırmanın yolu ise, aranızdaki bağı kesmektir.

Bağ kesme çalışmaları farklı yollarla yapılabilir. Tüm çalışmaların işe yaradığını anlamanız, o kişiyi aklınıza dahi getirmiyor oluşunuzla, bahsi geçtiğinde sevgi, özlem ya da nefret duygularını hissetmeyişinizle mümkün olur. Unutmayın ki nefret de bir duygudur ve en az sevgi kadar güçlüdür!

Yaşam alanınızdaki görevini tamamlamış olan birini bilerek veya bilmeyerek serbest bırakmadığınızda kendi enerjinizi tüketirsiniz. Sıklıkla kendinizi duygusal çöküntü içinde hissettiğinizde, yorgun ve bitkin olduğunuzda, uykularınız bölündüğünde, genellikle anlamlandıramadığınız rüyalar gördüğünüzde enerji kancalarınızdan kurtulmanızın zamanı gelmiş demektir.

En etkili bağ kesme çalışması nasıl yapılır?

Bunu bir örnekle anlatmak isterim. Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda beyaz bir mum yakın. Dilerseniz kendinizi iyi hissedeceğiniz hafif bir müziğin size eşlik etmesine izin verin. Nasıl rahat ederseniz öyle oturun. Nefesinize odaklanın. Burnunuzdan sakince nefes alın ve ağzınızdan verin. Bunu dört kez tekrarlayın. Gözlerinizi kapatın ve bağ kesme çalışması yapmak istediğiniz kişiyi gözünüzün önüne getirin. (Eğer görsel imajimasyonda zorlanıyorsanız bir fotoğraf kullanın)

Ardından şu sözleri söyleyin;

Yaşam yolculuğumda bana verdiğin tüm hayat derslerinden ne anlamam gerektiğini biliyorum, kabul ediyorum ve onaylıyorum. Bana öğrettiğin her şey için sana teşekkür ediyorum. Seni bağışlıyorum ve serbest bırakıyorum. Şimdi ve tüm zamanlarda seninle aramızda var olan eterik bağı kesmeye niyet ediyor ve seninle olan tüm yaşanmışlıklarımı kaynağa geri gönderiyorum.

Kalplerinizi birbirine bağlayan kordonu altın renkli bir makasla kestiğinizi canlandırın. Ardından hem kendi kalbinize hem de karşınızdaki kişinin kalbine yeşil ışık topu gönderin ve bu kişinin küçüldüğünü, sizden uzaklaştığını görün. Kaybolduğunda gözlerinizi açın.

Bağ kesme çalışmasından hemen sonra bol su için ve hatta ılık bir duş alın. Su, negatif enerjileri temizler. Bu çalışmayı gerekirse birkaç kez tekrarlayın. Kendi iç sesiniz size şifalandığınız anı söyleyecektir. Yaptığınız çalışmanın etkilerini görmek için kendinizi sorgulamayın, hala bir şeyler hissedip hissetmediğinizi zihninize sormayın. Bırakın, şifa enerjisi evrende dolaşıp kendi yolunu bulsun.

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Yukarı