9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Daha Fazla

  Evinizi Negatif Etkilerden Arındıracak 12 Etkili Yöntem

  D’She Style dekorasyon🔝

  Yaşam alanınız, hayat kalitenizin başladığı yerdir. Evinizdeki yaşam biçiminiz hayat tarzınıza ışık tutar. Eğer etrafınızdaki pozitif ve negatif enerji dolanımlarının farkındalığına sahipseniz, pozitif enerjinin yaşamınızda serbestçe hareket etmesi için evinizde bir takım düzenlemeleri çoktan yapmışsınızdır. 

  Olumsuz enerji, eviniz temiz, düzenli, ferah olduğunda sizi sarsmayacak, sadece size değip geçecektir. Ev kavramı önemlidir, çünkü yaşadığımız yer sığınağımızdır. Kendimizi güvende hissettiğimiz, zırhlarımızdan arındığımız ve en çok kendimiz olduğumuz alandır. Karmakarışık bir masa, birbirinden farklı sorunlara çözüm arayan bir zihni işaret ederken, havasız, dağınık bir ev hayata karşı isteksizliği gösterir. Benzer şekilde tıka basa dolu bir gardırop, hiç durmadan istiflemek, kendini güvensiz hissetmeyi ve garantiye alma gayretini belirtir.

  Yaşamda pozitif veya negatif enerjilerden ister istemez etkileniriz. Ya ruhumuz huzur bulur ya da kasvetle ağırlaşırız. Evinizde kendinizi diken üstünde hissediyorsanız, eve girmek istemiyorsanız, kolayca uyuyamıyorsanız, huzursuz ya da gerginseniz, bunlardan başka hayat kalitenizden memnun değilseniz, evinizde birkaç değişiklik yapmaya ihtiyacınız vardır. 

  Evinizi Olumsuz Enerjilerden Arındıracak 12 Etkili Yöntem:

  1. Evinizdeki Dağınıklığı Toplayın

  Darmadağın bir evde ne kadar isteseniz de kendinizi sükunet içinde hissetmeniz mümkün değildir. Bu yüzden ilk adım, dağınıklığınızı toplayın, eski gazeteleri, dergileri, çöpleri atın. Çekmecelerinizi, dolaplarınızı, çalışma masanızı düzenleyin. Dağınık bir evde pozitif enerji serbestçe akamaz. Unutmayın, dağınıklık hayatınızda kaos yaratır.

  1. Geçmişteki Olumsuz Anılarınızla İlgili Eşyalarınızdan Kurtulun

  Ayrıldığınız sevgilinizden kalan fotoğrafları, albümleri, giysileri, mektupları hiç düşünmeden atın. Artık hayatınızda olmayan ve üstelik kalbinizi kıran eski bir dostun aldığı hediyeye ihtiyacınız yok! Ondan kurtulun. Her baktığınızda geçmiş sevimsiz anıları tekrar tekrar yaşamayın.

  1. Evinizi Sık Sık Havalandırın

  Uykuya dalmadan önce yatak odanızı mutlaka havalandırın ve sabah uyandığınızda pencereden içeri dolan temiz havanın evinizin içinde dolaşmasına izin verin. Perdelerinizi sonuna kadar açın, güneş ışığı evinizi aydınlatsın.

  1. Evinizde Çiçek Yetiştirin ya da Taze Çiçekler Alın

  Bakımlı çiçekler size yaşam enerjisi verir. İçinizdeki pozitif gücü ve sevinci açığa çıkarır. Plastik ya da kurutulmuş çiçekler bulunduruyorsanız mutlaka atın. Canlı enerjiye sahip çiçekler alın. Hoş kokular pozitif enerji yaratır, tütsü, mum ve oda kokuları ile eviniz her zaman mis gibi koksun.

  1. Şifalı Taşlardan Yararlanın

  Evinizin bir köşesine yerleştireceğiniz doğal taşlar, enerji dengesini sağlar. Negatif enerjiyi temizler ve bulunduğu ortamı şifalandırır. Ancak, doğal taşların mutlaka belirli periyodlarda arındırılması gerektiğini lütfen unutmayın. Zira topladığı negatif enerjinin toprağa ya da suya bırakılması gerekir.

  1. Himalaya Tuzu Lambasının Evinizdeki Gücünü Keşfedin

  Evinize bir himalaya tuzu lambası alın. Tuzun kristalli yapısı, negatif havayı kırarak yerini olumlu enerjilere bırakır ve mekanın enerji anlamında güçlenmesini sağlar.

  1. Giymediğiniz Giysilerinizi Saklamayın

  Üst üste yığılmış eşyalarla dolu bir dolabın kapısını kapatmak yeterli değil! Bilinç altınıza ittiğiniz sorunları çözmeden rahat edemediğiniz gibi, kalabalık bir eşya dolabı da sizi huzursuz eder. Onlara ihtiyacınız yok inanın. 

  1. Banyo Suyunuza Tuz ya da Sirke Ekleyin

  Tuz ve sirke negatif enerjileri elimine eder. Gün boyu karşılaştığınız sayısız insandan bir mıknatıs gibi çektiğiniz ve size ait olmayan enerjileri suya bırakın. Benzer şekilde evinizin köşelerini sirkeli su ile silmek de negatif enerjiyi yok eder.

  1. Evinize Negatif İnsanları Davet Etmeyin

  Negatif insanlar, evinizdeki olumlu enerjiyi emerek enerji kaosuna sebep olurlar. Kendinizi yorgun, bitkin ve hatta hasta hissetmenize yol açarlar. Ağır enerjileri yüzünden kendinizi mutsuz hissetmeniz kaçınılmaz olur. Negatif insanlarla aynı ortamda bulunmayın ve evinizden içeri girmelerine izin vermeyin. Eğer evinize gelen konuklar gittikten sonra ağırlaşmış bir enerji hissederseniz, mumlarınızı yakın ve evinizi havalandırın. 

  1. Meditasyon Yapın 

  Meditasyon yapmak veya dua etmek, zihninizin sakinleşmesine, bedensel ve zihinsel enerji frekanslarınızın temizlenip, güçlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, yalnızca sizin enerjinizi temizleyip, arındırmakla kalmayıp, aynı zamanda yaşam alanınızdaki enerjiyi temizler.

  1. Şükredin

  Sahip olduklarımız için şükretmek çok değerli bir farkındalıktır. Hayatımızı daha iyi ve kolay kılacak daha fazla şeye sahip olabiliriz ancak, bizlere bahşedilmiş olan imkanlara, iyiliklere ve güzelliklere şükretmek, şükrettiğimiz her şeyin çoğalmasına neden olur. 

  1. Sevdiğiniz Ne Varsa Daha Çok Yapın

  Eviniz, sizin tapınağınızdır. Ev, gerçek mutluluğu ve sakinliği yakalayabileceğiniz bir mekandır sizin için. Sevdiğiniz uğraşlara yönelmek ise evinizdeki olumlu enerjiyi çoğaltır. Sizden yayılan mutluluk buna sebep olur!

  Sevgiyle ve Işıkla,

  Sevgim Çöloğlu

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır. 

  Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...