9.2 C
İstanbul
Salı, Ekim 27, 2020
Daha Fazla

  Serra Nakiboğlu; Dekorasyonda 2019 Kış Trendleri

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Sevgili Serra Nakiboğlu, 2019 Kış mevsiminin dekorasyon trendlerini anlattı;

  Bazen yaşadığımız alan kimliğimizi yansıtsa bile birkaç zaman sonra çok fazla gördüğümüz objeler ve aksesuarlardan sıkılabiliriz, böyle durumlarda vakit geçirdiğimiz mekanların kemikleşen atmosferini değiştirmek yerine (kemikleşen atmosfer mekan tasarlanırken verilen önemli kararlarla oluşmuştur ve yaşamak istediğimiz asıl alandır bana göre) mekanda ufak tefek alanlar yaratarak enerjiyi güncelleyebiliriz.

  Bir önceki yazımda trend ve zamansızlık kavramlarından bahsetmiştim, yine o konuya değinmek istiyorum; kemikleşen atmosfer diye adlandırdığım durum zamansızlığı yakalamış mekan enerjisidir. Fakat biz bu mekanda yeni alanlar oluşturarak enerjiyi dinamikleştirebiliriz.

  Oluşturmak istediğimiz alanların aksesuar seçimleri ister 2019 kışında popülerleşecek olan leopar desenli figür ya da aksesuarlardır, ister bir vintage store’dan bulduğumuz çerçeve ya da kitaplardır, bunu çeşitlendirmek bizim elimizde.

  Aksesuar seçimlerimizde dengeyi güzel kurduğumuz sürece serbestiz. Hazır 2019 kışına ait trendlerden bahsetmeye başlamışken devam edeyim. Londra ve New York’ta  faaliyet gösteren iç mimar Martin Brudnizki’nin iç mekan tasarımlarında sık sık göze çarpan leopar desenleri, hayvan figürleri ve cesurca kullandığı renkler, her gördüğümde bana ilham ve mutluluk vermeye devam ediyor.

  Leopar deseni; doğasından gelen iddialı durumunu, ölçüyü kaçırdığımız anda nasıl basite indirgediğimizi bize gösterir, tıpkı dominant renklerin doğru kullanılmadığı sürece karışıp göz yoracağı gibi.

  Blokta oluşturduğum #chaoticbyserra hashtag’i altında topladığım mekan-model ilişkilendirmelerinde Martin Brudnizki Design Studio (m_b_d_s) a ait iç mekan görselleri.

  2019 kış trendlerinden leopar desenli aksesuarlar, peluş kırlent ya da şallar doğal ve doğru malzemelerle güncelleştirmek istediğimiz alanlarda kullanacağımız aksesuarlarımız olabilir. Ya da bir vintage store da bulduğumuz, satın aldığımızda bir ikincisinin daha olmadığı ve bize özel olacak, keyif veren birçok ufak tefek eşya da yine kullanabileceklerimiz arasında.

  Geniş mekanlarımızdan davetkar alanlar çıkarmak bizim elimizde. Çok amaçlı bir mobilya parçası halini alan, mahremiyet sağlayan separatörler, kullanacağımız alanlara göre sanatsal çizgiye sahip, aynı zamanda fonksiyonel elemanlardır.

  Separatörlerin yapımında kullanılan malzemenin dokusu ve rengiyle uyum içinde olmasına özen gösterdiğimiz yeni alanımızda keyifle vakit geçirebiliriz. Birkaç zaman sonra yeni bir değişiklik arzu ettiğimizde separatörümüzü tamamen kaldırabilir, yahut farklı bir yön vererek aksesuarla destekli bambaşka bir alan oluşturabiliriz.

  Dönem dönem oluşturacağımız bu alanlar ister evimizde, ister çalışma mekanlarımızda bizleri hayata karşı çok daha fazla motivasyon sahibi yapacaktır, deneyimleyerek görebilirsiniz.

  Çünkü yeni bir ortama girdiğimiz andan itibaren birçok duyumuzla o mekanı algılayabiliyor olabilmemiz gerekir. Görmenin yanı sıra duymak, koklamak ve hissetmek birbirine entegre kavramlardır. Sonraki yazılarımda bunlardan sıkça bahsedeceğim, görüşmek dileğiyle..

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...