9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 18, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Seyahat Selen Keçeli-Bodrum

  Selen Keçeli-Bodrum

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Sevgili D’She Kadını Selen Keçeli’ye @selenkecelii sorduk;

  Bodrum sizin hayatınızda özel bir yere sahip. Denizi ve doğasıyla Ege’nin karakteristik özelliklerini barındıran Bodrum’un size huzur veren yanlarından bahseder misiniz?

  Bodrum gerçekten de benim için çok özel bir yer. Bütün senenin yorgunluğunu attığım, ruhsal detoks merkezim. Deniz, kum, güneş.. Ben zaten yaz kadınıyım, güneş olmadan yaşayamam. Her gün 1 saat mutlaka yüzerim, güneşlenmeye bayılırım. Bahçeyle ilgilenmeyi de çok severim. Evimde yakın dostlarımı ağırlamaya bayılırım. Dolayısıyla Bodrum tam benlik bir yer.

  Bence Bodrum un en önemli özelliği herkese istediği hayatı yaşama şansı sunması. İsteyen tıpkı İstanbul’da olduğu gibi gece – gündüz hareketli bir hayat yaşar, isteyen benim gibi kimi zaman evinden hiç çıkmadan bahçesinde kitap okur, müzik dinler, dostlarını ağırlar, teknesiyle sakin koylara gider. Eğer isterseniz Bodrumda koca sezonu kimseyi görmeden bile geçirebilirsiniz. O kadar çok bakir yeri var ki aslında.

  Bodrum’da gündüz ve gece için alışveriş, yeme-içme, konaklama için D’She Kadınlarına tavsiyeleriniz nelerdir? Bodrum’un en güzel zamanı hangi aylardır sizce?

  Bodrum 20 yıl önceki gibi değil, artık aradığınız her şeyi bulmak mümkün. Biz eskiden ihtiyacımız olan şeyleri İstanbul’dan Bodrum’a taşırdık. Çok şükür o iş bitti. Her marka ve her ürün var Bodrum’da.
  Ben Bodrum’da pazara gitmeyi çok severim. Çünkü her şeyin en tazesini alabilirsiniz.

  Biz genelde eşimle en çok sakin yerlerde yemek yemeği, dost sohbetlerini tercih ettiğimiz için; Ortakent’te Palavra restoranta gitmeyi seviyoruz. Ayaklarınızın denizin içinde olduğu bir mekanda, salaş tahta masalarda balık ve mezeler yerken, fonda eski Türk sanat müziği dinlemek harikadır.
  Bir başka sevdiğimiz mekan da, Türkbükü girişindeki Garo’s. Müthiş lezzetli balık ve mezeleri yiyebilirsiniz.

  Gündoğan’da Reana, tertemiz ve lezzetleri harika sakin bir restorandır. İlk aklıma gelenler bunlar.
  Bodrum’un en güzel zamanı bence Nisan – Mayıs aylarıdır. Papatyalar patlar, doğa uyanır. Yaz geliyor dersiniz; esnaf hazırlıklara başlar. O zamanlar çok keyif verir bana. Ben bütün yaz aynı keyifle yaşarım Bodrumu. Bazıları da Eylül’ünü çok sever, ama bana Eylül ayı hüzün verdiği için ben pek sevmiyorum.

  Bodrum’da keyifli vakit geçirmek için neler yapıyorsunuz? Görünenin ardındaki Bodrum sizin için ne ifade ediyor?

  Ben her gün sporumu yaparım ve mutlaka 1 saat yüzerim. İnşaatlarımız olduğu için; eşimle onları kontrole giderim. Zaman zaman fikir de veririm projelerde.

  Kitap okurum, meditasyon ve yoga yaparım. Bodrum benim güvende, sessiz, yalnız kitaplarım ve müziğimle baş başa kaldığım ve kendimi şarj ettiğim, kışa hazırladığım, çok sevdiğim vazgeçilmezimdir. Zaten eşimle ilerde devamlı Bodrum’da yaşamayı planlıyoruz.

  Daha iyi bir yaşam tarzı için D’She Style’da kalın.

  Önceki İçerikBenal Tanrısever BT Müzik Evi
  Sonraki İçerikHande Yalgın

  Okumadan Geçme

  Antalya; Kaş

  0
  D’She Style tavsiye eder🔝 Antalya ile Fethiye arasındaki yarımadada bulunan Kaş, göz kamaştırıcı tarihi dokusu, huzurlu doğası ve berrak denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...

  Aslı Şen