9.2 C
İstanbul
Cuma, Mart 25, 2022
Daha Fazla

  Sehpa Tasarımlarında Küçük Dokunuşlar ve Çarpıcı Etkiler

  D’She Style dekorasyon🔝

  Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz alan hiç şüphesiz oturma odasıdır. Konuklarımızı ağırladığımız, tek başımıza film seyrettiğimiz, bir şeyler okuduğumuz, dinlendiğimiz, sevdiğimiz bir dost ile kahve içerken sohbet ettiğimiz oturma odamız ise evimizin kalbidir aslında.

   

  Kendi ruhumuzu yansıtan, incelikli zevklerimizle dekora ettiğimiz oturma odamızın tam ortasında duran geniş sehpanın üzerine yerleştirdiğimiz aksesuarlar, dekorasyonda büyük etkiler yaratır.

  Kompozisyon yaratmak ve objeleri bir araya getirmek konusunda çoğu insan sorun yaşar. Sehpa tasarımındaki anahtar, tüm objelerin bir bütün olarak nasıl birlikte uyum yakalayacağını düşünmektir.

  Eşyalar bazen renk, bazen stil, bazen şekil ve bazen tema ile bağlantı kurarlar. Tamamlandığında ise, her bir öğe etrafındakilerle bir araya gelecek şekilde bir bütün olarak algılanacaktır. Gerçekten iyi bir kompozisyon yapıldığında, görünüşte birbiriyle bağlantılı olmayan eşyalar bile bir arada harika görünebilir.

  Bir sehpa kompozisyonunu doğru şekilde uygulamak pratikte işe yarar, bu yüzden size doğru gelene kadar öğelerle ve yerleşimleriyle oynayın.

  Sehpa tasarımında doğru boyutta ürünler kullanmak önemlidir. Öğeler kaybolmayacak kadar görsel ağırlığa sahip olmalı, ancak alanı boğacak veya tablonun işlevselliğini bozacak kadar büyük olmamalıdır. Oturma odanızda bir şeyler içmek, okuduğunuz kitabı, uzaktan kumandayı veya başka bir şeyi koymak için hala yeriniz olmalıdır.

  Genel bir kural olarak, sehpa tasarımı oluştururken, yarattığınız tablonun her iki tarafında oturan insanların görüşünü engelleyecek kadar uzun bir şeyi kullanmamalısınız. Alanı kullanılırken, daha kısa aksesuarlara sahip olmak faydalı olabilir. Uzun boylu çiçek düzenlemeleri sık sık karşımıza çıksa da, her zaman günlük yaşamın gerçeklerine uygun değillerdir.

  Sehpanın üzerinde eşyaların nefes alabilmesi için yeterli yer bırakmak ve dekorasyon objelerinin yanında ihtiyacınız olan diğer her şeyi koyabilmek gerekir.

  Sehpa tasarımda, 360 derece yaklaşımını kullanmayı unutmayın. Bir sehpa genellikle odanın ortasına yerleştirilir, böylece insanlar onu her açıdan görebilirler. Her taraftan iyi görünmeyen şeyler kullanmaktan kaçının. Örneğin, sehpaya resim çerçevesi koyarsanız birinin arkasına bakması gerekir. Öte yandan, vazo her açıdan iyi görünecektir.

  Her zaman en az bir tane göze çarpan parça kullanmaya çalışın. Bu, sıra dışı bir eşya, benzersiz bir şekle sahip olan bir şey veya diğer eşyalardan çok daha parlak bir şey olabilir.

   

  Neredeyse her sehpa tasarımında çiçek aranjmanından yararlanabilir. Çiçekler ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olursa olsun, bir alana hayat veren ve ferahlık katan bir etki yaratır. Aynı zamanda harikadırlar; çünkü farklı renk kombinasyonlarını keşfedebilirsiniz.

  Şekilleri ve dokuları karıştırarak bir kompozisyon yaratmak ilgi çekicidir. Kavisli öğeleri düz, donuk, parlak, pürüzsüz ve yumuşak ya da  sert dokulu olanlarla karıştırın.

  Sehpanın üzerine yerleştireceğiniz eşyalar için bir tepsi kullanın. İçinde renkli çiçeklerin olduğu bir vazo, mumlar ve küçük objeler bir tepsinin içinde her zaman hoş görünür.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...