Şebnem Kalyoncu Ünlü

665

Türkiye’nin değerli iş kadınlarından sevgili Şebnem Kalyoncu Ünlü’ye sorduk.

ÜNLÜ & Co olarak kadınların işgücüne katılımını teşvik etmek amacıyla “Kadın Girişimciler Akademisi’ projesini iki yıldır gerçekleştiriyorsunuz. Bu projenin amaç ve işleyişi hakkında bilgi rica ediyoruz. Yoğun iş temposuna, bir de annelik görevi eklenince kendiniz için ayırdığınız anlarda neler yapmaktan keyif alırsınız?

DSHESTYLE ‘DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELER 👌🏻 ÜNLÜ & Co olarak kadının işgücüne katılımına önem veriyor ve girişimcilik alanındaki farkındalığı artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl II.sini düzenlediğimiz Kadın Girişimciler Akademisi’ni de bu gereksinimden yola çıkarak Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye’nin desteği ile hayata geçirdik. Hedefimiz; 5 yılda 100 kadın girişimciye eğitim vererek onları girişimci ekosistemine dahil etmek.

Akademimizde, finansal okuryazarlık danışmanlığından liderlik ve insan yönetimine, iş planı oluşturmaktan şirket değerleme, borç finansmanı, ortaklık ve operasyonel süreçlere kadar bir girişimcinin ihtiyacı olan ana konularda eğitimler veriliyor. Ayrıca akademi kapsamında girişimcilerimize üst düzey yöneticilerimiz tarafından yıl boyunca mentorluk desteği verilmekte.

İş, aile ve sosyal sorumluluk projelerimizin yanısıra kendimi en mutlu hissettiğim alanların başında sanat geliyor. Sanayi’deki sanat atölyemde zaman geçirmekten ayrı bir keyif alıyorum.

#dshestyle #howdoesshe #women #power