Sağlıklı Beslenme Önerileri

535

D’She Style tavsiye eder 🔝

D’She Kadını @aylinsrawandhealthy sağlıklı beslenmeyi tavsiye eder.

Ne kadar yoğun bir yaşam içinde olursanız olun, sağlıklı beslenmeye mutlaka özen göstermelisiniz. Beslenme şeklinizde dikkat edeceğiniz birkaç ayrıntı metabolizmanızı dengeler ve kendinizi daha hafif, daha zinde hissetmenize olanak tanır. Sekiz adımda sağlıklı beslenmeyi yaşam biçiminiz haline getirmeniz mümkün.

  1. Her öğününüzde mutlaka sebze yiyin. Kahvaltıda bile!
  2. Her öğününüze protein, fiber ve sağlıklı yağlar ekleyin. Bu şekilde kan şekerinizi dengede tutabilirsiniz. (Örneğin avokado, tam buğday, badem, ceviz ve zeytinyağı.)
  3. Bir öğününüzü mutlaka büyük bir tabak salataya ayırın. Kinoa, roka, marul, maydanoz, turp, pancar, karnabahar, kabak ile yapacağınız salataya ceviz ve İzmir tulumu ekleyebilirsiniz. Aklınıza gelen tüm yeşillikler ile doyurun kendinizi.
  4. Öğle yemeğinizi günün en büyük öğünü yapın. Bütün gün alacağınız kalorinin yüzde kırkını öğle yemeğinde alabilirsiniz.
  5. Atalarımızın dediği gibi; doymadan sofradan kalkın. Yani yüzde yirmi aç olarak! Yavaş yavaş yemeye özen gösterin. Mideniz tamamen doyduğunda değil, yemekten yeterince keyif aldığınızı hissettiğinizde bırakın yemeyi. En güzel yemek yavaş yavaş tadına vararak yenen yemektir. Unutmayın!
  6. Haftanın bir günü vegan olmayı deneyin bakalım. Sadece sebze, meyve ve tahıl tüketin. Vegan beslendiğiniz gün et, süt ve süt ürünleri ile yumurtayı bırakın.
  7. İşte en zorlarından biri: Şekeri ve tatlandırıcıyı bırakın. Şeker ve tatlı ihtiyacınızı doğal şekerden almaya çalışın. Unutmayın, şeker tüketmek kanser ve karaciğer, kalp rahatsızlıkları ile yaşlanmaya sebep olur. Canınız şeker isterse bizi takip edin. Sağlıklı şekersiz tariflerimizi evde deneyin.
  8. Yemekleri hazırlarken bir plan çerçevesinde hareket edin. Haftalık menüler her zaman son dakika acıkmasından sizi kurtarır. Bunun yanında baharatları sofranızdan eksik etmeyin. Kimyon, karabiber, pul biber, yeni bahar, nane, sumak kurtarıcılarınız olsun.

Sağlıklı beslenme hakkında daha fazlası www.dshestyle.com da

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

#dshestyle #howdoesshe #healthychoise #healthyfood #cleaneating #vegan #detox  #healthymind #dieting #advice #sağlıklıbeslenme #sağlıklıtarifler #detoks #diyet #zayıflama #tavsiye