Romantik Bir Stilin İkonik Detayı Tütü Etekler

419

D’She Style moda🔝

1998 yılında pembe tütü eteğiyle hayatımıza giren Carrie Bradshaw, kabarık ve uçuşan bir tül eteği yalnızca balerinlerin ve çocukların sahnede giydiği bir kostüm olmadığını ispatladı.

Sokak modasına uyarladığı tütü etek paradoksunu modernize edişiyle kalplerimizi kazanan Carrie Bradshaw ikonik bir stil yarattı. Tül eteği sokak modasına uyarlamak doğru parçaları bir araya getirmekle mümkün. Çünkü yanlış bir adımla dikkat çekici tarzı olan bir yetişkinden çok bale resitaline hazırlanan küçük bir kız gibi görünebilirsiniz.

Birçok kadın tülün romantik masal etkisini sever. Doğru şekillendirildiğinde, bir tül etek doğuştan sahip olduğunuz naif ruhunuzu şımartmanın kolay bir yoludur. Ancak, bu özel parçayı stilinize uyarlamak için Külkedisi’ne dönüşmenize gerek yok!

Çoğu parçada olduğu gibi, görünümünüzü tamamlamak için ikonik bir parçaya her zaman kişisel tarzınızı eklemenin bir yolu vardır.

Tül Etek Nasıl Giyilir?

Tül eteğin nasıl giyileceğine dair bazı basit ipuçları şöyle;

Figürünüze en uygun stili bulun. Herhangi bir etek gibi, tül etekler de birçok şekil ve boyuttadır. Bildiğiniz stillerle denemeler yaparak kendi figürünüze en uygun olanını keşfedin.

Uzun ve zayıf iseniz kabarık ve hacimli bir etek sizin için doğru seçim değildir. Kıvrımlı hatları olan biri için ise en iyi sonucu verebilir.

Minyon biri için doğru etek boyu biraz daha kısa veya diz üstü olabilir.

Vizyonunuzu belirleyin. Disney prensesi tarzı bir görünüm için mi giyiyorsunuz? Yoksa kendi stilinize biraz romantizm mi ekliyorsunuz?

Bir stilin temel kuralı, vücudunuzun alt yarısında hacimli parçalar giydiğinizde, bunu üst parça ile dengelemektir.

Bu yüzden bu tarz etek giyerken bol gömlek veya bluz giymeyin, yoksa figürünüzü boğarsınız.

Tül eteğinizi ofise giymeyi düşünüyorsanız, bunu sadece belirli koşullar altında yapabilirsiniz. Ciddi bir sunum toplantısı gibi durumlarda tül etek uygun olmayabilir.

Ofise giymek için hazırsanız, daha az katmanlı, uygun renk ve uzunlukta bir tül eteği tercih edin.

Tül eteğinizle eşleştirebileceğiniz parçalar için size birkaç farklı seçenek için hızlı fikirler şöyle;

Slim fit gömlek, kot ceket ve sandalet.

Grafik tişört ve Doc Martens.

Kaşkorse, yün atkı ve yüksek topuklu ayakkabılar.

Balıkçı triko, blazer ceket ve babetler.

Eğlenceli bir görünüm için ise sneaker.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.