9.2 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 1, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Seyahat Roma Gezi Notları - 3. Gün

  Roma Gezi Notları – 3. Gün

  D’She Style seyahat🔝

  Şebnem, Nil, Gonca ve Alya, bugün filmlere konu olan ve dünya mimari tarihinin en muhteşem örnekleri arasında yer alan Collesium’u gezdiler ve İtalyan gastronomisinin tutkuyla pişirilmiş lezzetlerini keşfettiler. La Matricianella’nın trüf mantarlı spagettisini ve Roma’nın en muhteşem pizzalarının hazırlandığı Piccolo Buco’yu anlattılar.
  Keyifli Roma tatilinin bugünkü ayrıntıları için sayfayı kaydırın.
  Collesium
  Flavian Amfitiyatrosu olarak da bilinen Kolezyum (Collesium) dünyanın en büyük antik tiyatro binasıdır. Yapı aynı zamanda dünya mimarlık tarihinin de en önemli örnekleri arasındadır. Kolezyum tam daire biçimli olduğundan aslında bir amfitiyatrodur. Bu kadar devasa bir yapının Antik Yunan’daki örneklerinin aksine, bir yamaca yaslanmadan dairesel biçimde inşaa edilmesi onu özel kılar. Kolezyum, Roma İmparatoru Nero’nun isyanlar sonucu yıkılan sarayının olduğu yere inşaa edilmiştir. İnşaat Roma Forum Alanı’nın doğu tarafına, MS 72 yılında İmparator Vaspasiantarafından başlatılmış ve MS 80 yılında Vaspasian’ın oğlu İmparator Titus tarafından tamamlanmıştır.
  İtalyan Gastronomisi
  Roma’nın peynir satan dükkanları, fırınları ve pastaneleri mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Damak tadına güvenen ve hazırladığı her yemeğe büyük bir aşk katan İtalyanlar, kendi yöresel yemeklerine büyük bir sadakatle bağlılar. Dükkanların önünden geçerken içeriye girmemek ve pişirdikleri nefis ekmeklerin, tartların kokusu ile büyülenmemek neredeyse imkansız.
  La Matricianella
  Roma’da lezzetli bir yemek deneyimi arıyorsanız iyi bir seçim. Aile tarafından işletilen bu şirin mekanın damalı masa örtüleri ve Roma’ya özgü mönüsü titizlikle hazırlanıyor.
  Trüf mantarı, gnocchi, kızarmış enginarlı ev yapımı makarna – günlük ve uzun bir şarap listesi eşliğinde servis ediliyor. Siparişiniz ne olursa olsun, içinde mutlaka peynir ve karabiber olduğundan emin olun.
  Piccolo Buco
  Muhteşem pizzalarının mutlaka denenmesi gereken bir mekan. Sıcak ve samimi atmosferi ile güler yüzlü ekibi ile İtalyan restoranında beyaz şarap eşliğinde pizza yemek iyi fikir.
  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Okumadan Geçme

  Antalya; Kaş

  0
  D’She Style tavsiye eder🔝 Antalya ile Fethiye arasındaki yarımadada bulunan Kaş, göz kamaştırıcı tarihi dokusu, huzurlu doğası ve berrak denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...

  Aslı Şen

  Dubai