9.2 C
İstanbul
Cuma, Mart 25, 2022
Daha Fazla

  Rabia Kurşun

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Sevgili Rabia Kurşun’a sorduk;

  Tasarımcı olmaya nasıl karar verdiniz?

  Tekstilci bir babanın kızı olarak küçük yaştan itibaren kumaşların ve imalatın içinde büyüdüm. Tekstil ve moda çocuk yaştan itibaren içime işledi diyebilirim. Üretmek ve yeni bir şeyler tasarlamak, yaratıcılığımı kullanabildiğim alanım moda ve tekstil sektörü. Küçük yaşta başlayan moda ve tasarım tutkum sayesinde ilk önce 2009 yılında moda üzerine bir blog yazmaya başladım. Üniversiteyi psikoloji alanında okurken, üniversite birinci sınıfta merakım artınca LCC de bir yıl moda üzerine profesyonel bir eğitim aldım.  2012 yılında kendi tekstil firmamı kurdum ve 2 yıl bir fiil kendi firmam için çalıştım, daha sonra yerli ve yabancı birçok firma için koleksiyonlar hazırlayan büyük ekibin içinde yer aldım. 20’li yaşlarımda düşündüğüm kendi ismim ile markalaşmak için altyapısını oluşturduğum fikrin olgunlaşması gerekiyordu, bu süre zarfı içerisinde kazandığım bilgi, birikim ve beceriler ile uzun süredir planladığım kendi ismim RABİA KURŞUN ile moda ve tekstil sektörüne dönmüş oldum. Bir yılı aşkın bir zamandır yoğun bir şekilde kendi hazır giyim markamda baş tasarımcı olarak yoğun bir şekilde çalışıyorum.

  Koleksiyonlarınızı hazırlarken etkilendiğiniz temalar neler oluyor? Nelerden besleniyorsunuz?

  Tasarımlarımda yaşadığımız coğrafyadan tutun da, seyahat ettiğim ülkelerdeki kazandığım farklı bakış açıları benim için çıkış noktası olabiliyor ya da izlediğim bir film, aldığım bir ayakkabı… Bir tasarımcı ruhunu her şey ile besleyebilir. Bu anlamda her koleksiyon benim için ayrı bir hikâye…

  Rabia Kurşun markasının tarzından bahseder misiniz?

  “Az çoktur“ fikri benim tarzımı anlatan en güzel kelime. Koleksiyonumda desen kullanmaktansa az renk ile çok şey anlatmaya çalışan tasarımlar yapıyor ve genellikle tasarımlarımda kesimler ile oynamayı seviyorum. Tasarımlarımı aksesuarlar ile zenginleştirerek monotonluğu engellemeye çalışıyorum.

  Çıkardığım koleksiyonlarda ilk günden beri stilinden şaşmayan zamansız parçalara yatırım yapan ürünler hazırladığım gibi, bir grup da daha trend ürünler oluyor.

  Tasarımlarınızı tercih eden kadınları nasıl tarif edersiniz?

  “Rabia Kurşun” markasını tercih eden kadınlar ne istediğini bilen, abartıdan uzak ama şık, zamansız tasarımlardan şaşmayan şehirli kadınlardan oluşturuyor, tasarımlarım geniş bir kitleye hitap ediyor bu anlamda.

  D’She Kadınlarına deri materyalini hangi kıyafetlerle ve aksesuarlarla tamamlamalarını tavsiye edersiniz?

  Deri özel bir materyal olduğu için kullanımı ve kombinlenmesi de ayrı bir ustalık gerektiriyor. Deri materyaline en çok yakışan kumaşlar kesinlikle kaşmir ve ipek kumaşlar.

  Deri pantolonları jean pantolonlar gibi her şey ile kombinleyebilirsiniz, yaz aylarında basic bir t-shirt ile kombinleyip casual bir görünüm ya da ipek bir gömlekle daha sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Deri bir ceket bir kadının her zaman gardırobunda olması gereken kurtarıcı ve zamansız parçalar içindedir. Deri ceketler ile oluşturduğunuz kombininizde yer alan diğer parçalar tarzınıza yön verir. Düz bir jean, basic bir t-shirt üzerine alacağınız biker bir deri ceket ile spor bir kombin ya da kalem bir eteğin altına giyineceğiniz stilettolarınız ile omuzlarınıza atacağınız biker deri ceketiniz ile ofis stiline ayak uydurabilirsiniz.

  Deri materyaline en çok yakışan aksesuarlar gold ve silver kesinlikle… Deri ceketlerinizi seçerken gold ya da silver zımbalı modelleri tercih edebilirsiniz bu görünüm ile rock-chic bir görünüm kazanacaksınız.

  Romantik bir kombin yapmak isteyenler tütü etekler üzerine giyecekleri düz bir t-shirt ve deri bir ceket romantik bir şıklık yakalayabilirsiniz.

  Punk-rock bir tarz için ise baştan aşağı deri giyinmekten çekinmeyin. Kombininizi zımbalı kemerler ile ya da tasma şeklindeki bir kolye ile tamamlayabilirsiniz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...