9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 14, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Estetik Plastik Cerrahide Mükemmellik ve Orantı: Sizin İçin En İdeal Görünüm Nasıl Elde...

  Plastik Cerrahide Mükemmellik ve Orantı: Sizin İçin En İdeal Görünüm Nasıl Elde Edilir?

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Kozmetik prosedürler söz konusu olduğunda, en iyi şekilde görünmenizi sağlayacak oran hiçbir zaman mükemmellik değildir. Burada plastik cerrahlar “Mükemmel” bir yüzün anahtarının var olan özelliklerinizi dengelemekle ilgili olduğunu açıklıyor.

  Herhangi bir plastik cerraha sorduğunuzda ünlülerin yüz özelliklerinin resimleriyle ofisine giren çok sayıda hasta ile karşılaştıklarını söyler. Cambridge Düşesi’nin burnu, Penélope Cruz’un dudakları, Angelina Jolie’nin elmacık kemikleri gibi örnekler ile yeni baştan yaratılmayı ve bir Hollywood yıldızına benzetilmeyi istemesi kesinlikle şaşırtıcı değildir. Ancak herhangi bir cerrah size şunu söyleyecektir; Oran mükemmellik değil, en iyi şekilde görünmenizin sırrıdır.

  Cilt tipi ve dokusundan, yüzlerinin orantısına ve etnik kökenine kadar herkesin kendine has karakteristik özellikleri bulunur. Sosyal medya kültüründe yer alan ünlü figürlerin yüz hatlarından belirli bir bölümünü uyarlamaya çalışmak, geri dönüşü olmayan sonuçlarla başbaşa kalmaya neden olabilir.

  Göreceli bir kavram olan güzellik hakkında çok sayıda araştırma yapılmıştır. Eski Yunanlılar doğanın Altın Oranını keşfetmişler, Leonardo DaVinci, Mona Lisa’yı resmederken matematik harikasını kullanmasına rağmen altın oranın bir güzellik kriteri olduğu düşüncesi var olmuştur.

  Asıl olan ise şudur; araştırmalar 104 ila 108 derecelik açıya sahip burunların en çekici olarak kabul edildiğini göstermektedir. Scarlett Johansson, Kate Beckinsale ve Jessica Biel veya Kate Middleton’ın burnunun bu kadar dikkat çekici olmasının nedeni 106 derecelik burun ucu rotasyonu ile matematiksel olarak mükemmele yakın oluşudur.

  Ancak bu herkes için doğru olduğu anlamına gelmez. Daha burun kalın derisi ya da fazla miktarda yağ bezleri olan birinde aynı burun eğreti duracaktır. İşte bu yüzden rinoplasti kesinlikle burun şekli ve yüz simetrisi gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız gereken bir ameliyattır.

  2016 yılında yapılan araştırmada Amber Heard’ın yüzünün Altın Oran’a %91,85 uyumlu olduğu, ardından Kim Kardashian ve Kate Moss’un izlediği görülmüştür. Ancak onların özelliklerinden herhangi birini almak ve başka birinin yüzüne koymak, istenen sonucu vermeyebilir.

  Yüz güzelliğinin anahtarı olan orantılar, sadece belirli özellikler değildir. Bu yüzden Angelina Jolie’nin gözleri veya elmacık kemikleri gibi büyük özellikler onun yüzünde çok iyi çalışıyor, ancak bir başkasında işe yarayacağı kesin değildir.

  Jolie’den bahsetmişken, dolgun dudak yapısı orantılı bir vaka çalışmasıdır. Araştırmalara göre, dolgunluğun üçte biri üst dudakta ve üçte ikisi alt dudak ve çene bölgesinde olmalıdır. Angelina Jolie’ye bakarsanız, dudakları yüzünde mükemmel görünür, çünkü bu oranı izler. Yani, bir hasta sadece üst dudağının doldurulmasını istediğini söylediğinde, plastik cerrah tarafından bunun doğal görünmeyeceğini açıklamak gerekir. Bu oranı yeniden yaratmıyorlarsa, müdahale edilen dudaklar en iyi şekilde görünmeyecektir.

  Sık sık hatalı estetik cerrahi müdahalelerinin yanlış gittiğini görürsünüz, çünkü altın oranı yakalamak isterken insanların ördek dudakları olur. Oranlar yüzün geri kalanına da uzanır. Görselleştirmek zor olabilir, ancak yatay olarak, bir yüzün ideal genişliği yaklaşık beş göz genişliğindedir. Yani, yüzünüzü ölçerseniz, iki gözünüz ve artı üç göz genişliğinde mesafe olmalıdır. Dikey olarak, yüz saç çizgisi ve kaş, kaş ve burun, burun ucu ve çene arasında eşit bir mesafe ile üçe ayrılır. İddia edilen mükemmel yüzü yeniden yaratmaya çalışmak yerine, bir kozmetik cerrah dengeye odaklanmalıdır.

  Orana odaklanan bir cerrahınız varsa, optik yanılsamalar kullanarak bu alanları uzatmanın veya kısaltmanın yollarını bulabilir. Alnının daha küçük görünmesini isteyen biri için dolgu maddesi enjekte ederek görsel olarak genişliği en aza indirebilir. Tersine, yüzün alt yarısı çok dar ise, uzunluk oluşturmak için çene içine dolgu maddesi enjekte edilebilir. Bütün bunlar, en sevdiğiniz ünlülerin inspo resimleriyle bir sonraki plastik cerrahi konsültasyonunuza ulaşmamanız gerektiği anlamına gelmez. Görsel ipuçları cerrahınıza tercih ettiğiniz estetiği göstermenin iyi bir yolu olabilir. Ancak, sonuçta, kendi yüz yapınızın ve doktorunuzun sadece sizin olabilecek bir görünüm yaratmadaki kılavuzunuz olması önemlidir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Önceki İçerikEv Yapımı Tropikal Granola
  Sonraki İçerikPhuket Gezi Rehberi

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...