Ana Menü

Pilates

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

Pilates, vücudunuza esneklik kazandırmakla kalmıyor, beraberinde kas ve eklemlerinizi de güçlendiriyor. Sporun hayatımızın bir parçası olması içsel huzuru sağlamak, konsantrasyonu arttırmak ve elbette formda kalmak için büyük önem taşıyor.

Yaz mevsimine sayılı zaman kalmışken, eğer henüz bir egzersiz planı oluşturmadıysanız D’She Style’ın pilates dosyasını okuyup harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

Pilates, yaşam kalitesini arttırmak, esneklik ve form kazanmak için oldukça faydalı bir spor. Özellikle boyun, sırt ve bel ağrılarınız varsa pilates sizin için doğru tercih olacaktır.

Duruşunuzda fark yaratmak istiyorsanız eğer, zaman içinde söz konusu olan sırtta eğrilmeler pilates ile minimuma indirilebiliyor. Düzenli yapılan pilates egzersizleri vücudun yağ oranını azaltırken kas kütlesini arttırmaya yardımcı oluyor. fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak, sıkılaşmak pilatesin onlarca yararlarından yalnızca birkaçı.

Düzenli yapılan pilates egzersizleri ile kazanılan esneklik ve uzayan kaslar olduğunuzdan daha uzun görünmenize de olanak tanıyor. Zira pilates sayesinde dik duruş alışkanlığını kazanmanın elbette etkisi büyük.

Pilates yaparken dikkat edilmesi gereken konuların başında nefes geliyor. Doğru nefes almak vücudun içinde dolanan oksijeni dengelediği için yaptığınız egzersizin faydası ortaya çıkıyor. Spor yapmanın zindeliği arttırdığı ve hormonal dengeyi sağladığı ise bilinen bir gerçek. Pilates ile vücudunuzun salgıladığı kortizol hormonu dengelendiğinde uyku düzeninizin de farkına varmanız kaçınılmaz olur.

Pilates hayatınızın bir parçası olduğunda yoğun temponun üzerinizde yarattığı gerginlikten, eklem ve kas ağrılarından kolaylıkla uzaklaşmanız mümkün.

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak ile birlikte kendinizi mutlu hissetmek istiyorsanız eğer, işini profesyonelce yapan, sizin neye ihtiyacınız olduğunu anlayan ve doğru egzersiz programını oluşturan uzman bir eğitmen ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı