Öznur Yakın

710

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Öznur Yakın’a sorduk;

Bize kariyer hayatınızdan ve Lion Diamond’ dan bahsedermisiniz?

Elbette… Erken yaşta başlayan bir iş kadınlığı serüvenim var… Tekstil  alanında dönemin adından söz ettiren markalarının tedarikçisi idim… Sağlam ve her biri başarılı kadrom ile üretimde ve sektörde güçlü ithalat payım söz konusu idi. Bu arada evliliğimden kısa bir süre sonra hayatımda yeni bir heyecan söz konusuydu. Başlayan hamilelik dönemim ve kısa aralıklarla dünyaya gelen çocuklarımın sorumluluğu ile iş hayatına ara vermem gerekti. Şu an, tekstil işimdeki tüm ince zevk ve ayrıntıları mücevherlerimizin üretiminde tasarımlarında kullanıyorum. İşime tüm samimiyetimle bağlıyım.

2012 yılında yeni heyecanım mücevher markam diye bahseder, konuya girerdim hep. Ancak şimdi kurumsal kimliğini oluşturmuş ve kendinden emin bir marka oldu Lion Diamond. Gerçekten çok başarılı mücevherlere ve projelere imza atan bir ekip ruhu yaşıyor bu markada. E tabi bu enerji ürettiğimiz her bir mücevhere yansıyor. Bu sadece üretimden vitrine gelene kadar olan kısımda değil. Onu vitrinden çıkarıp servisini yapıp sunumunu tamamlayana kadar devam eden bir heyecan…

Tasarım ekibimle hazırladığımız koleksiyonlar üretim safhasına gelmeden, çizimler halindeyken bu heyecan başlıyor içimde… taa ki üretimde her aşamasını takip edip neticelendirinceye kadar… Son derece özenle hazırlanan butik tasarımlar yapıyoruz. Taş kalitemiz dünya standartlarındaki kalitelerde. Üretimdeki ustalarımız işinin ehli ve sevdalısı diyebilirim. Detaylar, ince işçilikler, uzun süren atölye çalışmaları bizim markamızın vazgeçilmezi…

Böyle olunca aslında ürünümüzü anlatmaya çok da gerek kalmıyor. Kendi kendini ifade edip sahibine gidiyor. Tabii en önemli ayrıntılardan bir tanesi de geniş bir koleksiyon yelpazesine sahip olabilmek. Butik mağazamıza gelen binbir farklı özellik ve beklentideki misafirlerimiz arzu ettikleri mücevheri rahatlıkla bulabiliyor. İlham kaynağımız en ağır Osmanlı hazinelerinin mücevherlerinden, yeni doğmuş bebeğin ruhuna dokunabilecek kadar geniş bir açıya sahip…

Kadın girişimci olmanın kolay ve zor yanları nelerdir? İş hayatınızdaki başarılarınız için çizdiğiniz yol haritası ve motivasyon kaynağınızı anlatırmısınız?

Ben iş hayatımda da, sosyal hayatımda da motivasyonu yüksek biriyimdir. Enerjim ve olaylara yaklaşımım çevremde herkes tarafından çok iyi bilinir. Bir kadın olarak geneli kadınlara hitap eden hizmet sektöründeyim. Samimiyetimle söylüyorum ki zorluğunu hiç yaşamadım. Aksine yaşam sitilimden dolayı takip ediliyor olmak işimi daha da kolaylaştırıyor diyebilirim. Tabii bu genel sürecin haricinde son derece programlı ve prensipliyimdir.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk adına yaptığınız oldukça değerli çalışmalar bulunuyor. Sosyal sorumluluk projelerinizde bugüne kadar arzu ettiğiniz faydayı sağladınız mı? İlerleyen zamanlarda sosyal sorumluluk projeleriniz neler olacak?

Sosyal hayatta, iş ve kariyer anlamında… belli bir gelir düzeyine ve tanınmışlık statüsüne sahip olan herkesin sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı kendine görev edinmesiyle birlikte… bence, bir çok sosyal projenin kurucusu olarak da örnek olabilmeli…  

Var olan değerleri paylaşmak ve toplum için faydalı olmak benim için son derece huzur veren bir yaşam amacı… Hayata dair olan bu detayı yetiştirdiğim dört evladıma da anlatarak ve hatta zaman zaman projelerimin içine dahil ederek öğretmeye çalışıyorum. Ve her projemde olumlu faydalar elbette sağlayabildim. Ancak bu beni tatmin eden bir detay olamaz, çünkü fayda sağlandığını gördükçe dahasını yapmak istiyorum. Bu anlamda elbette farklı projelerim var ancak zamanı geldikçe sizlerle paylaşıyor olmak isterim…

İş hayatını, yardım projeleri, annelik sosyal yaşam ve kendiniz için ayırdığınız vakitleri nasıl dengeliyorsunuz?  Yaşam felsefenizi en iyi hangi kelimeler ile tariff edersiniz?

Evet… Sahip olduğum tüm statüleri denge boyutunda tutabiliyor olmamın tek bir cevabı var o da planlı olmak… Gerçekten yoğun bir iş hayatım ve dört evladım var her biri ile ayrı ayrı zevk ve tercihlerine göre verimli bir anne olmaya çalışırken aynı zamanda bir eş olduğumu da asla unutmam.

Tüm bu zaman yetmezliğinin içinde hayatımın her alanında iyi ekipler kurabilmiş olmamın rahatlığını yaşıyorum. Evimde, işimde, sosyal hayatımda vazgeçmediğim temel taşlarım vardır.

Yaşam felsefeme gelince… Durağanlığın olmadığı, üretkenliğin olduğu her yerde gerçek başarı ve mutluluğun olduğuna inanıyorum…

Bir mücevherin seçimi ve tasarımında kullanılan taşların kalitesini, tasarımını ve özelliğini ayırt etmek adına D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Mücevher seçimi her bayanın sosyal ve kültürel yaşantısına göre değişiyor… Biz bu anlamda misafirlerimize fikirlerimizi sunarak yardımcı oluyoruz. Sahibi olmak istedikleri takı, kullanacakları yere ve zamana göre değişiyor.

Günlük yaşantıda “kasa beklemeyen” yaşayan mücevherler öneriyoruz. Günün her saatini ve kıyafetleri tamamlar nitelikte olmasına önem veriyoruz.

Bunun için de pembe ve beyaz renkli montürlerden oluşan ürünleri ön planda tutuyoruz. Günlük yaşantıda, genç ve aktif çalışan kadının tüm programlarına uygun olabilmesi açısından elması altı açık mıhlama teknikleriyle muhteşem tasarımlarla buluşturuyoruz.

Pırlantanın siyah ve şampanya tonu renklerini ağırlıklı kullanırken, ille de beyaz altın ve tek renk taş isteyen misafirlerimizi pırlantanın farklı kesimi olan baget kesim tasarımlara yönlendirebiliyoruz.

Konu ağır gece davetleri, düğün ve evladiyelik mücevherler olunca tabii orada gösterişli gerdanlıklar, iri küpeler, büyük taşlı yüzükler ve geniş hacimli bileklikler tek renk beyaz montürlerle ve pırlantanın farklı kesimleriyle yüksek karat taş kullanımlarıyla yerini alıyor.

Tasarımlarımızın bu konuda sonu olmayan bir hayal dünyası var ve biz de misafirlerimizi ucu bucağı olmayan bu hayal dünyasının her noktası ile buluşturabiliyoruz. Yani tasarladık, sunduk ve işimiz bitti değil, her konuda misafirlerimize destek vererek onları yönlendiriyor ve danışmanlık yapıyoruz diyebilirim.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.