Özlem Üregül; Sofi & Sofi

919

D’She Style söyleşi🔝

D’She Kadını Sevgili Özlem Üregül ile Sofi & Sofi’yi konuştuk;

Büyük beden kıyafet denildiğinde genelde var olan algıyı markanız ile ortadan kaldırdınız. Tasarımlarınızın çıkış noktası nedir?

Tasarımlarımızın çıkış noktası büyük bedeni modayla buluşturmak. Büyük bedende görmeye alışık olmadığınız modellerle çıkıyoruz. Daha modern bir çizgide, sadece salaş giysilerden oluşmayan ama günlük yaşamınızda kendinizi rahat ve şık hissedeceğiniz tasarımlar yaratmak amacımız. Sofi & Sofi denilince tarzımızın belirgin olmasını amaçlıyoruz. Modellerimizin her bedene yakışmasına ve her bedende giyilebilecek ürünler olmasına özen gösteriyoruz.

Sofi & Sofi nasıl doğdu? Büyük beden kıyafet tasarlamaya nasıl karar verdiniz?

Sofi & Sofi herkesi kendi bedeniyle barışık, özgür, rahat ve mutlu hissettirmeyi amaçlayan Beden Olumlama Hareketinden doğdu. Markayı kurmaya 3-4 yıl önde karar verdim bu alana beni iten ise hem çevrem hem de sektördeki deneyimlerim oldu.

D’She Kadınlarına kendi bedenleri ile barışmaları ve kendilerine yakışan stili yaratmaları için neler tavsiye edersiniz?

Beden olumlama hareketinde öncü olan isimleri takip etmelerini öneririm. Örneğin, Ashley Graham, Tess Holiday, Türkiye’de ise Beden Olumlama Hareketi’nin Instagram sayfası. Çünkü görsellik her şey. Amy Schumer’ın “I Feel Pretty” filmi umarım Türkiye’ye gelir, tam da bu konuyu ele alan eğlenceli bir film. Kendi stilini yaratma konusunda diyebileceğim tek şey çekinmeden kendilerine güvenle ürünleri seçmeleri çünkü büyük bedende hep şunu görüyorum; çok göze çarpmaktan kaçınma ve renkli kıyafetler giymekten çekinmeleri. Şıklık, günlük hayatta da kendine güveni getiren bir unsur bence.

2018/19 kış koleksiyonunuzu anlatır mısınız? Kullandığınız renkler, desenler ve modeller nelerdir?

Kış koleksiyonumuzda daha çok derilere ağırlık verdik. Bu kış bol bol deri ceket, pantolon, etek, elbise ve süetler göreceksiniz. Sonbahar kışın modası leopar desenini Sofi & Sofi’ye uygun renklerle size sunacağız. Gene sonbahar kış modası olan tweet kumaştan pelerin, bluzlar ve montlarla çıkıyoruz. Renklerimiz harika, sürprizimiz olsun:)

Kendi stilinizi nasıl tarif edersiniz? Sıklıkla tercih ettiğiniz ve asla giymeyeceğiniz renkler ve modeller nelerdir?

Stilim eforsuz şıklık. En azından arkadaşlarımın tarifiyle:) Yani sade giyinmeyi tercih edenlerdenim. Şık desenli bir gömlek altına düz pantolon, altına yazın şık bir stor ayakkabı kışınsa bot vazgeçilmezim. Bu aralar ugly sneaker modasına da uymaya başladım.

 

Her rengi giyebilirim, renk ayrımım yoktur. Benim için önemli olan o rengin o modelle uyumu. Şu aralar sadece siyah ve beyaz giyiniyorum, işlerim o kadar yoğun ki, günlük giyimimi en minimale indirgemiş durumdayım.

Kış sezonunun anahtar parçaları adına D’She Kadınları’na neler tavsiye edersiniz?

Bu kış bence çarpıcı ve şık olma zamanı. Kendi tarzını yansıtmak için daha geç kalmamalı kimse. Sonbahar kışın anahtar parçası bence pelerin. Dolabınızda bulunmalı derim. Deri veya süet pantolonları da bol bol göreceğiz.

 

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.