9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  Oğlak Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 2021 yılının ilk Yeni Ay’ının astrolojik etkilerini yorumladı.

  OĞLAK BURCUNDA YENİ AY

  Merhaba Sevgili Dostlarım;

  2021 yılının ilk Yeni Ay’ı 13 Ocak Çarşamba günü saat 8.00’de

  23 derece Oğlak burcunda meydana geliyor. Yeni Ay’ın yükselen burcu 14 derece Oğlak burcu olarak gökyüzünde yerini alıyor. Çifte kavrulmuş bir Oğlak yani Satürn etkisi… Adeta yaşadıklarınızı UNUTMAYIN! dercesine…

  Satürn doğasında yaşadığımız zorlu ve kısıtlayıcı dönemi, yani geçtiğimiz iki yıl içinde hatta üç yıl da diyebiliriz, yaşadığımız zorlu süreçleri bir film şeridi gibi bizlere tekrar izletmek istiyor.

  Yeni Ay yükselenindeki PLUTON etkisi ile birlikte BİZLERE DEĞİŞİYORSUN ve DÖNÜŞÜYORSUN DİYOR. FARKINDA OL VE YENİ GERÇEKLİK DÜNYASINA UYAN!

  Başka çaren yok… Ve unutma her zorluk seni biraz daha güçlendirmek ve ileri götürmek üzere Evren tarafından önüne getiriliyor diyor.

  Yani 2021 yılının ilk ayında meydana gelen olan bu Yeni Ay ile birlikte; bizler hayatımızda SATÜRNYEN bir etki altında yeni bir yıla ve yeni başlangıçlara doğru adım atıyoruz Sevgili Dostlarım.

  Bu göksel oluşum bizlerin hayatında yeni birtakım uygulanmaya konulacak kuralları, sınırları ve hayatımızı disipline edecek, kısıtlayacak, ancak yeniden yapılandıracak olan birtakım olay ve durumları da beraberinde getiriyor olacak. Yani anlayacağınız Yeni yıla ve Ocak ayına son derece Satürnyen etkiler altında başlıyoruz. Baş öğretmen hayatımıza yeni bir düzen, nizam ve kurallar silsilesi  getirmek üzere hareket etmeye başlıyor.

  Bizlerden beklenen şey ise öncelikle hayatımızdaki bu yeni yapılandırmalar,  oluşumlar ve doğumlar için eskiyi sonlandırmamız gerektiğinin farkına varmamız yönünde olacaktır. Tabii bu iş kolay, kansız ve tersiz olsun istiyorsak!

  Böylelikle bizler vadesi dolmuş olan eskiye ait her türlü kavram, davranış şekli, düşünce, insan, iş ve alışkanlıkları arkamızda bırakabildiğimizde kolayca geleceğimizin temellerini atmak üzere harekete geçmeye başlayacağız. Haritada yükselen burç üzerinde bulunan Vega Sabit yıldızı OTORİTE KARİZMA SAHİBİ ve GÜÇLÜ konumundaki kişilerin bu konuda bizlere yardımcı olabileceğinin tüyosunu veriyor. Şayet bir Oğlak gibi çalışırsak yüksekleceğimizin ve itibar

  kazanıp başarılı olacağımızın haberini veriyor. Diğer taraftan ise hayatımızdaki kişilere karşı daha otoriter, ciddi, öğretmen gibi ve biraz daha soğuk bir duruş  sergilemeye başlayacağımızı işaret ediyor.

  Önümüzdeki 15 günlük süreçte

  asık suratlı, ciddi, biraz karamsar ve kasvetli bir ruh hali içinde olabiliriz. Bu dönemde duyacağınız haberlerin moralinizi aşağı çekmesine izin vermeyin lütfen. Diğer taraftan ise enerjimiz oldukça yüksek ve güçlü olacaktır. Doğru kullanmak ve doğru yere kanalize etmek çok önemli olacaktır. Önümüzdeki 15 gün boyunca kimseye karşı gereğinden fazla otoriter davranmamaya, gereksiz kurallar koyup aranıza mesafe girmesine ve karşınızdaki kişi ile ilişkinizin zarar görmesine izin vermeyin lütfen.

  Ayrıca beklenmedik harcamalardan ve yatırımlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Gereğinden fazla yükün ve işin  altına girmeyin. Taşıyamayacağınız sorumlulukları almaktan da uzak durun lütfen. Özellikle 13 Ocak ile 16 Ocak arasındaki günlerde bedeninizi fazla zorlamayın, zira kaza enerjisi oldukça yüksek. Sağlık açısından bel bölgesi hassas olabilir, dikkat! Bel fıtığı veya tutulması söz konusu olabilir. Kemiklerimiz, iskelet sistemimiz, eklem yerlerimiz, dizler, dişler, cildimiz oldukça hassas olacaktır. Romatizmal hastalıklarda artış olabilir. Kemik ve diş kırılmaları meydana gelebilir. Ayrıca boyun bölgesi, boyun damarları, tansiyon, bacak baldır, damar ve varis problemleri, kalp ve dolaşım sistemi, tiroid ve hormonlar ile ilgili bir takım problemlere yol açabilir. Ve bu hastalıklarda artışlar söz konusu olabilir. Bazı kişilerin safra kesesi ve karaciğer problemlerinde artışa sebep olabilir. Kontrollerinizi yaptırın lütfen. Bedeninizi fazla yoracak türde aktivitelerden uzak durun.

  Gökyüzünde ateşli hastalıklara sebep olan bir açı kalıbı var. Bu illaki Corona olmak zorunda değil. Normal mevsimsel grip de olabilir. O yüzden lütfen iyi beslenin, iyi uyuyun, vitaminlerinizi alın ve gereğinden fazla kendinizi yormayın. Bu dönemde yaşlı kişiler ve çocuklar da çok dikkatli olmalılar. Venüs Allah’dan bizlere yardım ediyor ve ikili ilişkilerimiz adına bizleri destekliyor.

  Bu süre zarfında daha fazla çocuklarınız ile vakit geçirebilir, onlara sevgimizi verebilir, küçük eğlenceli ve yaratıcı oyunlar oynayabilir, hem kendinizi hem onları mutlu edip neşelenebilirsiniz. Ya da sevgiliniz ile birlikte olmak, onunla vakit geçirmek ve ilgilenmek sizlere iyi gelebilir.

  Yaratıcı konular, hobileriniz, güzellik, moda ile ilgili işler ve sanatsal faaliyetler biraz olsun keyfimizi yerine getirebilir. Bu Yeni Ay ne yazık ki oldukça zorlu ve sert enerjileri kendi bünyesinde barındırıyor.

  Bu süreçte birtakım travmatik olaylar ve krizler söz konusu olabilir. Özellikle Yeni Ay zamanı ve onu takip eden birkaç gün boyunca son derece temkinli ve dikkatli hareket etmekte fayda olacaktır.

  Ay Kova burcundan çıkıp Balık burcuna geçince, yani Cumartesi günü biraz olsun rahat olmaya başlayabiliriz. Yeni Ay sırasında Mars – Uranüs arasındaki kavuşum sebebiyle hem Dünyada hem de bizim de içinde bulunduğumuz coğrafyada birtakım doğal afet ve yer sarsıntısı gibi durumlara yol açabilir. Hava şartlarında ani değişiklikler, havaların aşırı soğuması, kar, yağmur ve fırtınalar, şimşek ve yıldırımlar söz konusu olabilir.

  İşin içinde Satürn, Jüpiter ve Merkür’ün olması, Mars ile Uranüs arasındaki zorlu enerji sebebiyle ekonomik olarak da birtakım zorluklardan geçilebilir, hem dünyada hem de ülkemizde parasal konularda ve piyasalarda, borsada beklenmedik ve şok edici iniş ve çıkışların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Özellikle Yeni Ay günü ve ertesi gün 14 Ocak günü ekonomi ile ilgili oldukça dikkat çeken sarsıcı ve zorlu gelişmeler söz konusu olabilir.

  Ayrıca Yeni Ay zamanı müttefik ülkeler ile aramızda bazı gerilimler, ani gelişmeler, beklenmedik durumlar ve imzanlanılan anlaşma ve sözleşmelerde değişiklikler söz konusu olabilir. Ekonomik anlamdaki zorlanmalar sonucu yeni önlem paketleri, kanunlar, düzenlenmeler ve zamlar gündeme gelebilir. Askeri alanda yapılacak harcamalar dikkat çekebilir, dost görünen düşmanlarımız yüzünden kayıplar yaşayabiliriz. Diğer taraftan sınır güvenliğimiz ile ilgili sevindirici ve olumlu gelişmeler meydana gelebilir. Bu dönemde askeri ve orduyu ilgilendiren sağlık ile ilgili konularda harcanacak veya ayırılacak bütçeyle ilgili durumlar ve konular söz konusu olabilir.

  Pandemi konusunda hem ülkemizde hem de dünyada yeni düzenlemeler ve kurallar gündeme gelirken, salgın ile iigili üzücü haberler ve kayıplar devam edebilir. Ancak geçen yıla göre daha az kişi vefat edecek ve insanlar daha az hasar alacaktır. Ülke büyükleri, otorite sahibi ve  yönetici konumundaki kişiler, iş adamları ve CEO’lar bu dönemde alacakları kararlara ekstra dikkat etmeliler. Yapacakları konuşmalar ve açıklamalar sırasında son derece sakin olmaya özen göstermeliler. Yaşlı ülke yöneticileri, devlet adamları ve siyasetçiler bu dönemde zorlanabilir. Birtakım rahatsızlar ve hastalıklar gündeme gelebilir.

  Ne yazık ki kadınlar ile ilgili şiddet içeren olaylar ve şaşırtıcı durumlar yine gündeme gelebilir. Eğitim, öğretim, öğretmenler ve öğretmen evlerinde sorunlar, medya ve çalışanları ile ilgili birtakım olaylar, internet ve telefon üzerinden işlenen suçlarda artış, özellikle kadın sporcular arasında veya spor gösterileri sırasında beklenmedik olaylar ve felsefi, dini konularda fanatik yaklaşımlar söz konusu olabilir. Haberleşme ve bilgi paylaşımı sırasında yaşanan kafa karıştırıcı olaylar, hayal kırıklıklığı yaratan durumlar, aldanma ve aldatılma, neye inanıp neye inanacağını bilememek söz konusu olabilir. Sanatsal faaliyetlerde müzik konusunda ya da bir müzikal ile ilgili başarılı bir çalışma ortaya konabilir.

  Bu Yeni Ay’ın konu başlıkları:

  Devlet adamları, resmi yerler ve resmi işler ve yapılar, devlet, kamu işleri ve görevlileri, düzenden sorumlu kişiler ve konular, iş dünyası, kurumsal alanlar, yönetici ve yönetim kurulları, resmî organizasyonlar ve şirketler, sosyal hiyerarşik düzen, finans, para ve ekonomi dünyası, muhasebe ve muhasebeciler, her türkü eski sistemler, köklü aileler, şirketler, mafya, gizli ve karanlık güçler, yeraltı, inşaat sektörü, mühendisler ve kimyasallar ile ilgili konular, endüstriyel alanlar, ananevi konuları, gelenek ve görenekler, yaşlılar, acımasız, zorba ve baskıcı kişiler, hayatımızda meydana gelecek ani değişiklikler ve köklü dönüşümler, insanlık için düşünülen baskılayıcı ve zorbalık içeren durumlar, hayatımız ile ilgili alınacak radikal kararlar ve bunun sonucunda iş ve eş değişimi, ruhsal dönüşüm, bizleri mecbur bırakacak ve sorumluluk almamıza neden olacak durumlar, belki ülke, şehir, ev, din veya  vatandaşlık değişimleri yaşamak, taşınmak, göç etmek, yeni bir işe, yeni bir düzene geçme zorunluluğu, mecburi teknoloji yenilikler ve, her alanda yenilenmeye mecbur kalmak.

  Sosyal hayatımız ve ticaret hayatımız bu dönemde olumsuz etkiler altında olabilir.

  Belediye işleri, belediyeler, iş dünyasında, madencilikte, toprak mahsullerinde ve inşaat sektöründe yavaşlamalar söz konusu olabilir. Madencilik sektörü veya belediye ile ilgili alınacak olan kararlar ve yeni kanunlarda zorluklar ve gecikmeler meydana gelebilir. Dünya üzerinde önemli kişilerin görevinden ayrılmasına, güçlü ve köklü şirketlerin kapanmasına sebep olabilir. Bu dönemde kendinizi tüm bu değişiklikleri yapmak için beklenmedik şekilde hazır, cesur ve kararlı hissedebilirsiniz.

  Ani kararlar vermeden önce biraz düşünmenizi tavsiye ediyorum. Önümüzdeki günlerde ülkece birtakım kısıtlamalar yaşayabiliriz. Özellikle elektrik ve internet ile bağlantılı olarak sosyal medya hesapları , Facebook veya internet gibi alanlarda kısıtlamalar ve engeller söz konusu olabilir. Huzurevinde bulunan yaşlı kadınlar ile ilgili beklenmedik durumlar ve olaylar ön plana çıkabilir. Hayatımızdaki yeni amaç ve hedeflerimize odaklanacağımız bu Yeni Ay’da bir takım yenilikler yapmak için çok acele hareket etmemeliyiz Sevgili Dostlarım. SABIRLI ve kontrolü bir şekilde hareket etmek sizler için çok daha güvenli ve doğru olacaktır. Risk almaktansa daha garantili olana yönelmek ve güvenli kararlar almak bizleri mutlu edecektir. Lütfen psikolojinizi yüksek tutulmaya çalışın. Duygusal ihtiyaçlarınızı bu dönem görmezden gelme eğiliminiz oldukça fazla olabilir. Sizi ne mutlu ediyorsa kısa bir sürede içinde olsa onları yapmaya zaman ayırmayı unutmayın lütfen. Ve bu döneminde geçici olduğunun farkında olun Sevgili Dostlarım. Az kaldı biraz daha dişinizi sıkın ne nolur. Bol bol dua edin ve içinizi ferah tutmaya çalışın.

  Geçecek… Bizler 2020’yi atlamış ve hala mücadele etmeye devam eden çok güçlü ruhlarız. Unutmayın… Sizleri çok seviyorum.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  Editörün Seçimi

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Stilettolara Geri Dönecek miyiz?

  Dünya, evden çalışmanın birinci yıl dönümüne yaklaşırken, araştırmalar kadınların en sevdikleri stilettolarından vazgeçtiklerini ortaya koydu. Buna göre topuklu ayakkabı satışları 2020'nin ikinci çeyreğinde % 71...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  İndirimde Alışveriş Yapmanın 8 Kuralı

  İndirim zamanlarında alışverişin anlamı, sadece fiyatı düştüğü için bir şeyleri satın almak değil, iyi bir fırsat yakalamak aslında. Eğer satın almış olmak için indirimlerde...