9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Oğlak Burcunda Ay Tutulması

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Oğlak burcunda gerçekleşen Ay tutulmasının astrolojik etkilerini anlattı.

  5 Temmuz günü saat 07.44’de 13 derece OĞLAK BURCUNDA 2 yıllık zorlu ve mücadele gerektiren sert enerjiler altında adeta ezildiğimiz, büküldüğümüz, değişmek zorunda kaldığımız, hayattan zevk almadan, sadece görev bilinci ile yaşadığımız, hiç risk almadan, zaman zaman olayların çok ciddileşip bizi kendi sınırlarının içinde hapsettiği, çok çalışmak zorunda kaldığımız, ailemizin ve vatanımızın kıymetimi çok daha iyi anladığımız, bazı acı kayıplar verip, sağlığımız ile sınandığımız, paranın aslında çok da önemli olmadığını ama onsuz da olamayacağımızı, müsrif ve kapitalist düzenin artık sonunun gelmiş olduğunu, 5 çanta, 10 ayakkabı, 30 elbise almanın ne kadar boş olduğunu, belirsizlik enerjisinin bizleri ne kadar korkuttuğunu anladığımız ve hayata daha ciddi bir şekilde yaklaştığımız, buradan aldığımız dersler ile yolumuza devam edeceğimiz yeni döneme bir adım atıyoruz.

  Ve bazı şeyleri, yani bize hizmet etmeyen kişi, konu, alışkanlık gibi durumları tamamen geride bırakıyoruz. Ancak bu bir eşikten geçiş! Henüz her şey tam anlamı ile bitmiş değil. Bu zaman dilimindeki Tekamül yolumuzu tamamlamak için, yani son durağa varana kadar daha 6 ayımız var Sevgili Dostlarım.

  Ama en azından 2020 yılının ilk 6 aylık bölümünü bitiyoruz. Anılarımızdan, kalbimizden ve zihinlerimizden hiç silinmeyecek bir yılın ilk bölümü, yani sezon finali gerçekleşiyor.

  Ükemiz haritasının ilişkiler ekseninde meydana gelecek olan bu tutulma 149 nolu saros serisine ait. Yengeç – Oğlak aksındaki son tutulma olan ve yaz aylarına girerken başlayan Ay (Yay burcundaki) ve Güneş (Yengeç burcundaki) tutulmalarının etkilerini pekiştirecek ve somutlaştıran bir tutulma.

  Yay burcundaki Ay tutulmasının başlattığı  uyanış ve farkındalık, Yengeç burcundaki geçmiş ile ilgili son kalan hesaplaşmalar, korkular, duygular, yetersizlik, değersizlik, gölge yanlarımız ve yalnızlık korkusu ile yüzleşme ve arınmalar sonrasında şimdi yeni bir değişim ve dönüşüm dalgası altında, (Karmik borçlarımızdan da arınmış şekilde) her şeyin daha net görünür olacağı bir döneme adım atıyoruz.

  Kova burcunda iken gerileyerek tekrar Oğlak burcuna giriş yapan SATÜRN gibi karmik bir gezegenin ön planda olacağı bu tutulmada sorumluluklarımız, sağlığımız, gündelik hayatımızda var olan işlerimiz, koşuşturmalarımız, hizmet ettiğimiz veya hizmet aldığımız alanlar, kişiler ve iş ortamımız ile ilgili konular, sınırlandırmalarımız ve düzeltmemiz, değiştirip dönüştürmemiz, önemli kararlar almamız gereken temalar gündemimizde olacak.

  Ancak burada dikkat etmemiz gereken çok önemli bir konu var Sevgili Dostlarım.

  Zira Merkür bildiğiniz üzere hala retro pozisyonda ve tutulma sorasında Güneş ile oldukça yakın bir derece bulunuyor.

  Bu da bizim zihnimizi geçmişin tuzaklarına, olayların sadece güzel ve pozitif tarafını hatırladığımız anılara ve aşklara, kişi ve durumlara doğru sürüklüyor olacak. Takıntılı bir şekilde tutunduğumuz, sevdiğimiz kişilere ve olgulara karşı son derece merhametli bir şekilde yaklaşmaya ve acımaya meyilli olabiliriz. Diğer taraftan ise geçmiş güzel günleri geri getirme isteğimiz tavan yapabilir. Bizler için neyin gerçek, neyin doğru olduğunu ayırt etmekte oldukça zorlanabiliriz. Belki de özlenen kişi ve konular sadece o dönem bize yaşatılmış olan güzel duygular ve olgulardır. Şimdi aynı yerde ve ya aynı kişi ile birlikte olmak eski haz ve mutluluğu bizler vermeyecektir.

  Neticede zaman geçiyor ve bizler de farklılaşıp değişiyoruz. Bu tutulma sırasında mantığımız ve duygularımız arasındaki bu savaş bizi bir hayli gerebilir.

  Bir taraftan kalbimizi sesini dinlemek isterken, diğer taraftan da hayatın gerçekleri önümüze kalın sınırlar çizebilir.

  Yine de neyin doğru olduğunu en iyi siz bilecek ve karar vereceksiniz.

  Ancak intikamcı, hırslı ve geçmişin öfkesini çıkarmaya yönelik kararlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

  Zira kaybeden taraf siz olursunuz. Boşuna zaman harcamayın ve önümüzdeki yeni yola odaklanın Sevgili Dostlarım.

  Geçmiş geçmişte kalsın…

  Aynı adı gibi…

  Tutulmanın etkisi altında güç ve itibar ve güç kazanma isteğimiz bir hayli artacak.

  Yine uzunca zamandır ihmal ettiğimiz ve kendimize zaman ayırmadığımız konularda kesin kararlar almaya ve bolca seyahat etmeye karar verebiliriz.

  Son derece keskin ve analitik bir zihne sahip olup, cesaretli bir şekilde geleceğe yönelik kararlar almak isteyebiliriz.

  • Güneş, tutulma sırasında Sirius gezegeni ile kavuşum halinde olacak.
  • El sanatları konusunda ki yeteneğimizi ortaya koymak için  güzel fırsatlar sunacak.
  • Yaratıcı tarafımız ön plana çıkıyor.
  • Gizli saklı kalmış tarafımız bir anda görünür hale gelebilir.
  • Beklenmedik şekilde ünlü ve tanınır olma ve bir yükseliş meydana gelebilir.
  • Diğer taraftan ise okült konular daha fazla ön planda olmaya başlıyabilir.
  • Para piyasalarında işini iyi bilenlerin beklenmedik şekilde çok iyi para kazanacağı, ancak yine de çok dikkatli hareket edilmesi gereken bir zaman diliminde olacağız.
  • Ekonomi önümüzdeki günlerde fazlası ile zora girecek.
  • Her türlü aşırılıktan uzak durmamız gereken günlerdeyiz. Lütfen unutmayalım.
  • Piyasalarda durum oldukça fazlasıyla karışık bir tablo üzerinde seyrediyor.
  • Uzun süredir devam eden durgun ve heyecansız enerji en nihayetinde hareketleniyor.
  • Günlük rutin işlerde bir takım bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

  Tutulma anında SATÜRN, JÜPİTER ve PLUTON retro pozisyonda ve 6. evde gibi zararlı bir alanda bulunuyor olacak.

  Bu yüzden sağlık açısından ise zehirlenmelere, mide – bağırsak problemlerine son derece yatkın olabiliriz.

  Diğer taraftan ise COVİD ile alakalı hala çok dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Henüz her şey bitmiş gitmiş değil.

  Normalleşmek adına, birden bize söylenen kuralları hiçe saymamalıyız.

  Konulan kurallara uymalıyız, aski takdirde tekrar evlere kapanmak zorunda kalabiliriz.

  Günlük işlerde bir takım sıkıntılı durumlar ve engeller söz konusu olabilir.

  Bürokratik işlerdeki yavaşlama ve zorlanmalar yüzünden canımız sıkılabilir.

  Gizli kalmış bir konu gün yüzüne çıkabilir.

  Sanatçılar, ünlü kişiler, özellikle son derece geleneksel görünen kral ve kraliçeler ile ilgili haberler, mükemmel görünen imajlarının yerle bir olması, aile sırları, hainlikleri, menfaatçi yaklaşımları bir anda gözler önüne serilebilir.

  Olumsuz yönde gelişmeler ve asla öyle olmayacağını düşündüğünüz durumlar ve kişiler ile karşılaşabiliriz. Arka tarafta dönen geçmişte söz verilmiş ama yerine getirilmemiş durumlar, gizli anlaşmalar ve konuşmalar ortaya çıkabilir.

  Ünlü iş adamları, CEO ve yönetici konumundaki kişilerin işi bırakması veya iş değiştirmesi söz konusu olabilir. Bazı üzücü kayıplar yaşanabilir.

  Sabit yıldızlar ile kavuşum halinde olan Oğlak burcundaki Ay, duygularımızı arka plana atmamızı ve başkalarının ihtiyaçlarını ön plana almamızı bekliyor. Bizlerin daha fazla sorumluluk almasını ve çalışmaya odaklı hareket etmemizi istiyor. Ancak mücadele ve zorluklar veren bir açı ile bağlandığı Uranüs‘ün Boğa burcunda kavuştuğu sabit yıldız yönetimle ilgili olarak başta bulunan kişilerin yerine yeni yöneticilerin atanmasını ve şirketlerin ani el değiştirmelerini gerektiğini işaret ediyor.

  • Ülke başkanlarının, kral, kraliçe veya cumhurbaşkanlarının vefatı söz konusu olabilir.
  • İngiltere kraliçesi vefat edebilir.
  • Bazı önemli şirketler ve havayolu şirketleri kapanabilir.
  • Tutulmanın toprak burcunda olması ve gene Uranüs ile olan bağlantısı sebebiyle depremler tetiklenebilir.
  • Yine Marsın Koç burcunda olması sebebiyle; hava sıcaklıklarında artış yangın – patlamalar gündeme gelebilir.

  Bu Tutulmanın yükseleninin Aslan Burcu olması sebebiyle; özellikle ikili ilişkilerimizde, Aslanın gölge yönü olan egosantrik davranışlardan ve kibirden uzak durmalıyız. Kendini aşırı beğenmişlik, pohpohlanma ihtiyacı ve güç gösterisinde bulunmak sizlere kaybettirecektir. Sakın bu oyuna gelmeyin! Zira bu süre zarfında birçok kişi içindeki aşağılık kompleksini bu şekilde dışarı vurabilir.

  Karma imtihanı da buradan gelecektir.

  Karşısındakini ezen ve üstünlük sağlayıp küçük düşürmeye meyil eden kişiler bu dönemde çok büyük kayıplar ve acılar yaşayarak, yapmaması gerektiğini öğrenecek ve ancak böyle tekamül dersini tamamlayacaktır.

  Merkürün retro pozisyonda olması, Mars ve CHİRON‘a yaptığı zorlu açı sonucunda; kendimizi başkalarına karşı sözel olarak iyi ifade edemeyebiliriz. Bu yüzden de bir takım üzücü ve can sıkıcı yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek durumlar içinde kalabiliriz. Zaman zaman risk almaya meyilli olabiliriz. Kendimize olan aşırı güvenli ruh halimiz yüzünden ikili ilişkilerde gereksiz şekilde eleştirel davranabiliriz.

  6. Evde bulunan Oğlak burcundaki Plüton ile kavuşan Jüpiter bizden olayların içindeki detaylara daha çok önem vermemizi bekleyecektir. Günlük meselelere ciddiyetle yaklaşmamızı ve bir takım krizler deneyimleyerek dönüşmemizi isteyecektir. aAncak bu şekilde tamamlanma enerjisini  çalıştıracağına kanaat getirecektir.

  Oğlak burcundaki Tutulma hayatınızda olması gereken ve şu ana kadar bir türlü cesaret edip değiştiremediğimiz tıkalı halde olan, ilerleme kaydetmekte zorlandığımız tüm blokajlarımızın  üzerinden geçecek ve bizlerin yüzleşmesi gereken birçok konuyu açığa çıkaracaktır.

  Ancak haritamızdaki Betelgeuse ve Polaris sabit yıldızlarıyla kavuşumda olan Kuzey Ay Düğümü tarafından (şu an hangi evimizde ise) hiç umulmadık bir şekilde ilahi bir yardım gelecek ve karmik ödüllerimizi bizlere verecektir.

  Artık hayatımızda uzun zamandır yolunda gitmeyen bir takım şeyler değişecek….

  Bu süre zarfında bizler kozmik planın bir parçası olarak, yine de her şeye karşı temkinli davranmamız gereken bir zaman diliminde olacağız. Yolu sevgiden geçen, ilahi aşk ateşi ile yanıp tekamül etmek ve dönüşmek için gönüllü olan tüm DOSTLARIMA …

  5 Temmuz 2020 Pazar günü sabaha karşı meydana gelen OĞLAK BURCUNDAKİ tutulma Kuzey Amerika ve Güney Amerika, Afrika ve Avrupa‘nın batısından izleniyor olacak.

  Oğlak burcunun etkisi  altında olacak  ülkeler ve bölgelere örnek verecek olursak; İzlanda, Finlandiya, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Trakya (Türkiye), İngiltere, Belçika, Almanya, Afganistan, Ukrayna, Meksika, Hindistan ve Alaska olacaktır. Bu bölgeler içinde olan ülkeler, bu güçlü ve önemli tutulmanın etkisi altında kalacak. Diğer taraftan ise bu tutulma en çok Amerika’yı etkiliyor olacak.

  Zira bir önceki gün 4 Temmuz Amerika Birleşik Devletlerinin doğum günü (yani kuruluş günü) ve tutulma hemen bugünün akabinde gerçekleşti.

  Önümüzdeki dönemde ne yazık ki! Amerikadaki Pandemi sırasında başlayan can sıkıcı olaylar, virüs ile alakalı can kayıpları ve toplumsal ayaklanmalar gitgide artabilir. Ve bu durum tüm dünyaya yayılarak başka ayaklanmalara ve isyanlara sebep olabilir. Amerika’nın artık kadersel (KARMİK) olarak, düşüş ve kayıplar sürecine girdiği bu zaman diliminin ilk startı niteliğinde olan bu tutulma ile birlikte tüm dünyayı etkileyecek olan büyük değişim ve dönüşüm sürecine başlamış olacağız.

  Diğer etkilenecek ülkeler arasında Fransa, Hindistan, Meksika, Peru, Arjantin ve Libya gibi ülkeler bulunuyor.

  Bu tutulma aynı zamanda Donald Trump‘ın hayatında çok önemli kararlar almasına ve tehlikeli dönemeçlerden geçmek zorunda kalacağına işaret ediyor.

  Sağlığı ile ilgili olarak da oldukça kritik bir zaman diliminde olacak. Sahip olduğu bilgileri ve kararları doğru kullanması ve yanlış olup olmadığını çok dikkatli bir şekilde kontrol etmesi gerekiyor. Fevri ve acele verilecek olan kararlardan uzak durması gerekiyor. Zira tüm dünyayı bir ateş topuna çevirebilecek türde kararlar vererek SAVAŞ başlatabilir.

  Bu dönemde askeri hareketlenmeler tüm dünya üzerinde görülebilir. Askeri ayaklanmalar, esir alma ve yağmalama, komşu ülkeler ile ilgili problemler ve saldırılar söz konusu olabilir. Tutulma haritasına göre Mars etkisi altında Libya ile ilgili, Türkiye’nin de içinde olacağı bir askeri hareketlilik söz konusu olabilir.

  Tüm dünyada bir takım hükümet ve yönetim değişiklikleri, yönetici kişilerin zarar görmesi, devlet içindeki bir takım kişi veya pozisyonların değişmesi, önemli politik pozisyonlanmalar sonucunda tüm dünyada ticari bir kaosun meydana gelmesi söz konusu olabilir. Global olarak tüm dünya bu güç değişimleri sonucunda zorlanacaktır. Özellikle yine Amerika başkanı Donal Trump ve Çin devlet başkanı Xi Jinping …

  Bu tutulma ile birlikte yine dünyanın toprak ile olan imtihanı devam ediyor olacak. Kıtlık, kuraklık ve toprak ile bağlantılı ürünlerde azalma ve bir takım problemler söz konusu olabilir. Tarım ürünlerine kurt, böcek musallat olabilir veya çekirge istilası söz konusu olabilir.

  Yer sarsıntısı, deprem, toprak kayması ve maden kazaları meydana gelebilir. Büyük baş hayvanlarda hastalıklar baş gösterebilir.

  Ülkemiz açısından ele alacak olursak;

  Öncelikle sağlık konusunda etkili olacaktır.

  • Hastaneler ve kapalı alanlar huzurevi ve hapishanelerde Pandemi ile alakalı yeni düzenlemeler, kurallar ve kısıtlamalar getirebilir.
  • Sağlık hizmetlerinde çalışanlara çalışma saatleri konusunda bir takım düzenlemeler yapmak, prim vermek gibi durumlar söz konusu olabilir.
  • İşten çıkarma ve işsizlik artışının meydana getireceği bunalım sonucu bir takım grev veya ayaklanmalar söz konusu olabilir.
  • Büyük baş hayvanlarda sorunlar ve bakımları aşı ile ilgili yeni düzenlemeler gündeme gelebilir.
  • Askeri konularda hareketlilik söz konusu olurken ve bazı ülkelere (Libya gibi) veya komşu ülkelere operasyonlar düzenlenebilir.
  • Ekonomik ve dış borçlar ile ilgili bir takım stresler meydana gelebilir.
  • Beklenen yardımlar gelmeyebilir yada geçilebilir.
  • İş dünyası, devlet kurumları, politik düzen, baştaki yönetici konumdaki kişiler oldukça zor durumda kalabilir. Prestij kaybı yaşayabilir.
  • Kişisel olarak herbirimiz, özellikle virüs ile ilgili kendi kural ve disiplinlini kendisi sağlamak zorunda kalabilir.
  • Ekonomik endişe yüzünden bir takım uygulamaklarda eksiklikler söz konusu olabilir.

  Tutulmanın önümüzdeki dönemde etkilerini ilerleyen zamanlarda çok fazla ve kuvvetli bir şekilde hissedebiliriz.

  Zira Mars 22 Temmuz’da bu tutulmanın enerjisine kare açı yapıyor olacaktır. O tarihlerde askeri hareketlilik, saldırı, yangın, kaza, ayaklanma ve isyanlar, polis ve asker ile karşı karşıya gelme, çatışma, rekabet ve mücadele etme isteğinde artış, kargaşa, karışıklık gibi durumlar meydana gelebilir.

  25 Temmuz’da ise bu sefer de MERKÜR ile kare açı yaparak tetikleyecektir. Ani haberler, sözlü ve yazılı saldırılar, yalan haberler, iftarlar, ticari konularda stresli durumlar, yanlış anlaşılmalar, İnternet medya basın ve yayın hizmetlerinde olumsuzluklar ve problemler söz konusu olabilir.

  21 Ağustos’da ise tutulma derecesine Venüs karşıtlık yapacak ve ikili ilişkilerde skandalvari olayların patlak vermesine sebep olacaktır.

  14 Eylül’de Merkür bir kez daha tutulma derecesine kare açı yaparak tekrar iletişim konusunda olumsuzluklara, bilgi hırsızlığına, sözel saldırılara ve yalan haberlere sebep olacaktır.

  6 Ekim’de Güneş kare açı yaparak; liderler, güç ve otorite sahibi kişilerin (özellikle erkek figürlerin baba, patron, kral) kavgalarına, güç çekişmelerine, tartışma ve yüzleşmelerine neden olacaktır.

  8 Kasım’da yine Venüs kare açı ile ikili ilişkilerde stresli ve zorlu olaylara   dargınlık, küslük ve huzursuzluklarla sebep olacak türde etkiler meydana getiriyor.

  29 Aralık’ta MERKÜR tekrar sahneye çıkıyor ve kadersel ticari gelişmeleri destekliyor, anlaşma, sözleşme, kontrat ve yeniden adaletli bir şekilde yapılacak olan hesaplamaları aktive ediyor. Önemli açıklamaların devrede olacağı bir dönem başlıyor.

  3 Ocak’da GÜNEŞ bu sefer karşıt açı yaparak; sert tartışma, yüzleşme ve güç çekilmelerini tetikliyor. Patronların ve liderlerin dünyası tekrar karışmaya başlıyor.

  En son olarak 19 Ocak 2021 de VENÜS‘ün tutulmaya kavuşum enerjisi sayesinde; tüm bu karışık enerjiler SULH BARIŞ ve HUZURA KAVUŞUYOR.

  Uzlaşma, diplomasi, denge ve uyum insanlar üzerinde etkili olmaya başlıyor.

  Bu zaman diliminde ülkece dış düşmanlıklara karşı çok dikkatli ve tetikte olmamız gereken bir dönemde olacağız. Zira geleceğe yönelik hedeflerimiz adına güzel gelişmelerin olacağı bir döneme minik adımlar atmak üzere iken ayağımıza çelme takmak isteyen kıskanç ve saldırgan kişiler, ülkeler ve kuruluşlar etrafımızda olabilir. Son derece Dikkatli olmalıyız!

  Bizi terör, saldırı ve savaş gibi negatif enerjilerin yoğun olduğu alanlara çekmek isteyebilirler. Zor ve sıcak zamanlar bizleri bekliyor olacak. Ama biz ülke olarak tüm bu zorluklar ile mücadele edecek gücü damarlarımızda ki asil kandan dolayı bulabileceğiz.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Editörün Seçimi

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar Tarifi

  Sizin için harika bir tarifimiz var. Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar tarifini biz çok sevdik, sizin de denemenizi istedik. Mis gibi kokan bir fincan...

  Bir Hayali Nasıl Gerçeğe Dönüştürebilirsiniz?

  Hayat ne istediğini bilenlere daima yardım eder. Ne istediğini bilmek demek, insanın kendisi için neyi layık gördüğünden emin olma halidir. Küçük bir şüpheye ve...