9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Seyahat Noelin Kalbinin Attığı Yer; Strasbourg ve Colmar

  Noelin Kalbinin Attığı Yer; Strasbourg ve Colmar

  D’She Style seyahat🔝

  Strasbourg Noel’in başkenti. Almanya’da başlayan Noel pazarı kültürünü tüm neşesi ile Alsace’a taşıyan Strasbourg, rengarenk ve bol ışıltılı süslemeleri ile göz kamaştıran bir şehir. Basel’den araç ile Strasbourg’a gitmek için Europort havalimanından araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Fakat Strasbourg’da araç kullanmaya çok fazla ihtiyacınız olmayacağını bilmelisiniz. Çünkü görülmeye değer yerler yürüme mesafesinde. Noel döneminde uzun süre dışarıda kalacağınız ve bolca yürüyeceğiniz için sıkı giyinmeye dikkat etmelisiniz. Kış aylarında Strasbourg bir hayli soğuk.

  Konaklamak için şehir merkezinde bir otel seçmeniz gezilecek yerlere kolayca ulaşmanız için en iyi fikir olacaktır. Özellikle Noel zamanı dünyanın hemen her tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Strasbourg seyahati için tüm planlarınızı aylar öncesinden yapmalısınız. Çünkü yer bulmanız ya da araç kiralamanız zor olabilir. Strasbourg’da mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise Notre Dame Katedrali, Petite France, Kammerzell Evi, Galerie Gourmande ve elbette Noel pazarları.

  Colmar, yan yana dizilmiş rengarenk ahşap evleri, balkonlardan sarkan çiçekleri, her köşebaşında duran bisikletleri ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarıyla insana kendini Andersen’den Masallar’da dolaşır gibi hissettiriyor. 

  İçinden Ren nehrinin kollarının geçtiği şirin ve romantik Petite Venice’de gondola binip kanal gezintisi yapmak, küçük kahvelerde mola vermek, tarte flambee yemek, soğuğa aldırmadan Noel pazarındaki kalabalığa karışmak, Rue des Marchands’daki dükkanlardan alışveriş yapmak, Covered Market’ten Alsace şarapları ve Fransız peynirleri almak Colmar’da yapılacaklar arasında.

  Colmar sanki bir film seti gibi, Hansel ile Gratel’in şeker ve kurabiyeden yapılmış eviyle bir sokakta karşılaşacakmış gibi ya da Ortaçağ’da yaşıyormuş gibi. Mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken rotalardan biri olan Colmar’ın tam girişinde Özgürlük Heykeli’nin sizi karşılaması şaşırtıcı gelebilir. Nedeni ise heykeli yapan Fransız heykeltraş Frédéric Auguste Bartholdi’nin Colmar’lı olması. 

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Okumadan Geçme

  Antalya; Kaş

  0
  D’She Style tavsiye eder🔝 Antalya ile Fethiye arasındaki yarımadada bulunan Kaş, göz kamaştırıcı tarihi dokusu, huzurlu doğası ve berrak denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...

  Aslı Şen

  Marmaris Bozburun