9.2 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 13, 2022
Daha Fazla

  Noce Home-Ferhunde Şayakçı&Hande Sabuncu

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadınları Sevgili Ferhunde Şayakçı ve Hande Sabuncu’ya sorduk;

  Noce Home ne zaman kuruldu? Dekorasyon ve tasarım projelerinizden bahseder misiniz?

  Noce Home’u 2014 yılında kurduk. Bebek’te bulunan mağazamızda hizmet veriyoruz. İlk zamanlarda amacımız, kendi evimizde görmekten keyif alacağımız objeleri tasarlayıp üretmekti. Daha sonra bu fikri kişiye özel olarak hazırladığımız dekorasyon projelerini hayata geçirmek izledi.

  Kısa sürede kendinden bahsettiren evler ve yaşam alanları tasarlayıp teslim ettik. Mimari ofisler ile işbirliği içindeyiz. Birlikte projeler oluşturuyoruz ve aynı zamanda onlar için de çeşitli ürünler tasarlayıp üretiyoruz.

  İç dekorasyonda ana prensip ne olmalıdır sizce? Bir tasarımcı müşterisi ile nasıl çalışır? Tasarımın incelikleri nelerdir?

  Dekorasyonda en önemli olan çalışma biçimi, müşterinin zevkini ve isteklerini iyi sentezleyip ihtiyaçlarını estetik anlamda ve kullanım amacına uygun olarak karşılamaktır diye düşünüyoruz.

  Tasarımcı kendi fikirleri doğrultusunda hareket etmemeli bize göre. Çünkü tasarlanan her yaşam alanı içinde yaşayanlardan parçalar barındırmalıdır.

  Bunun yanı sıra, her ev ve her mekan bir diğerinden farklıdır. Aynı zamanda farklı hikayeler barındırır. Bu yüzden her evde farklı tasarımlar ve objeler olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü evler orada yaşayan insanlar ile bütünleşir ve onları birebir yansıtır. Oysa, günümüzde ne yazık ki herkesin evi birbirine benzemekte.

   

  Peki, siz Noce Home olarak müşterilerinizin ihtiyaçlarına nasıl cevap veriyorsunuz?

  Bizim çalışma şeklimizde hedefimiz öncelikli olarak müşterinin tarzını analiz etmek, beklentilerini keşfetmek ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda sıradan olmayan, alışılmışın dışında yaşam alanları yaratmak. Evlerde bulunan objeler ince bir zevkli yansıtırken, beraberinde fonksiyonel de olmalı bize göre.

  Moda olan stiller ya da renkler elbette göz ardı etmediğimiz detaylar. Ancak yalnızca moda olanı satın almak ya da yaşam alanına uyarlamak yetersiz kalır. Şöyle düşünün; bir kütüphane bir seferde gelişigüzel doldurulmamalı bize göre. İçinde bulunan her kitap bir bakıma ona sahip olanın hayata baktığı noktayı anlatmalı.

  Kitaplarla beraber kütüphaneye yerleştirilen her objenin birer hikayesi olmalı ki, içinde yaşayanlar kendilerini o eve ait hissetsin.

  Yaşanılan evler yaratmak için D’She Kadınlarına dekorasyon tavsiyeleriniz nelerdir?

  Evler içinde yaşayanların ruhunu yansıtmalı. Modern dokunuşlarla birlikte geçmişten de biraz izler taşımalı. Örneğin aile yadigari bir tablo duvarları süslemeli ya da çocukluğunuzu geçirdiğiniz evde annenizin en sevdiği abajur sizin evinizi aydınlatmalı. O zaman o eve ait olduğunuzu hissedebilirsiniz.

  Daha iyi bir yaşam tarzına sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...